Nymfomanka, část I.

• Dánsko Nymph()maniac (více)

Otevřená studie ženské sexuality, prostřednictvím hlavní postavy. Hlavní hrdinku Joe najde zmlácenou v parku, starší muž jménem Seligman. Nymfomanka Joe odhaluje samotářskému intelektuálovi tajemství svého pokrouceného životního osudu, plného sexuálních prožitků. Vyprávění Joe je rozděleno do osmi kapitol, ve kterých se postupně dostáváme od jejího mládí a dospívání až k dospělosti. (Aerofilms)

jirs

Dánský Zdeněk Troška nám naservíroval další ze své řady brakových fimů a dál směle sekunduje českému králi pohádek. ()

chrustie

Jedna ulepená štětka a div se tady z toho neposerete. Dvě hodiny nicoty, koz, chlupatých kund a nespočet obrázku svislých ptáků. ()

mArtinko5MB

Veľmi odvážny film pre LaBeoufa, podľa jeho reakcií taktiež skoro vysnívaná rola s režisérom Trierom (ktorého tvorbu až na Melancholiu vôbec nepoznám). Očakávania v prvej časti nenaplnené, minimálne by som očakával záživnejšie rozprávanie príbehu. Na pár scén (ktoré hraničia so soft pornom :D ), ma film prevažne nudné paséže. Hodnotenie: 65% ()

maniacxl

Co na tom bylo tak "šílenýho"?,asi to,že to natočil jakejsi Lars von Trier....Kurevsky prázdnej nudnej bezdějovej rádoby "uměleckej"pornofilm s naprosto odpudivou hlavní herečkou.Nic převratnýho jsem tam nenašel,možná i proto,že jsem asi 4x pěkně usnul.Velký očekávání a o to větší zklamání!!!!30%.(část druhá je průser ještě větší,tam je to odpad) ()

pafka

Hah, to je tezky orisek o tomhle filmu neco napsat. Mistama velmi provokativni, ale behem casu casto prekvapive deni na platne. Chvilema jsem si rikal, na co to koukam. Ale nakonec jsem u toho stejne vydrzel az do konce. Myslim, ze nejakou rovinu filmu nejsem schopen uplne pobrat. Rozhodne to je ale neco, co tady jeste nebylo :) ()

darkphoenix

Prázdny, pozérsky výsmech divákovi i sebe samému. Film, ktorý nemá hlavu ani pätu,a kde všetky tie ,,dialógovo vyšperkované,, odbočky tentokrát nefungujú a sú len absurdné a nechcene parodizujúce. Ak som o Antichristovi, kedy vyhlásil, že to nie je film pre diváka, považujem ho spätne za masterpiece. Sklamanie, po brilantnej a zdanlivo lightovej Melancholii, prachpusté, semenom polepené nič čo sa tvári na viac. PS. Tá jedna hviezdička len za príjemne vyšinutú a prehrávajúcu Umu Thurman a tých zopár pekných obrázkov. ()

Marty_cz

Přišlo to jako velký BOOM, tak dlouho jsem přervaný kina neviděl a když jsem na to koukal, tak mě to nijak zvlášť nenadchlo. Zajímavé téma, ale co se týkalo zpracování, tak už mě to moc neoslovilo. Každopádně herecké výkony se mi velice líbili, což trošku vyvažuje můj skeptický pohled na tenhle film. ()

DonBraso

Nezávidím někomu koukat na rozšířenou verzi,to už musí být zívačka jak otevřená rána na zádech :).Řekl bych to takhle( dlouhé,jednoduché,trierovské,stopořené,rybové a pro laika bachovské).Je to jedna velká slupka,která za každou cenu musí udeřit.Je to báchorka v jednom bytu,kdy si sednou k sobě žena,která vlhká není ani den a naslouchač,který přirovná k jejím činu i muškaření na rybách,nahodí pár tónů s Bachem,trochu zafilozofovat a můžeme kecat do alelůja.Styl filmu je prostě povedený,různé prostřihy a dialogy jsou trochu pro jinou sortu diváků,ale kdo viděl někdo něco od Larsa tak je jako doma.Bohužel mě zrovna Melancholia neoslnila,zato zde určitě perfektní výběr herců,místama perfektní snový prostřih s dialogy.Jinak největší potíž celýho filmu je ta plachost a naprostá omáčka bez pořádnýho steaku.Sexuální styky jsou zajímavé nejvíc ve vlaku,pak je to naprostá trapárna,kdy je to šablonovité jak listy Jasanu.Prostě co scéna, to se začne bodat,hodí se moudro a zas dokola jedna otočko na posteli.Nejhorší je si odmyslet jednu zasádní věc a to je,koho by to bavilo a přišlo tak šokující kdyby tam nebyly vidět genitálie?No to radši ani nemyslet:D Pro mě lehký průměr,jsem zvědavý na dvojku,ale bojím se,že v zajetých kolejí to bude pořád.Kdo chce radši nymfomanky,až si najde porno.PS:Osobně jsem měl jednu přítelkyni nymfomanku a žádný zázrak to není :) ()

azhar

nic pro mainstream... i kdyby to natočil kokot troška, tak to bude ženy ální film.. ale ten to nenatočí i kdyby se posral. I love you, lars, a fakt to není o šukání, myslím ten film ()

kunda4

Inteligentne rafinovaný film, ktorý je danlivo o sexualite, ale skôr je to o zbabelosti a zúfalstve.Herecké výkony sú fajn. Ani bomba ani sklamanie, skôr rozčarovanie. ()

eMeMko

Zajímavé téma, velmi realistické zpracování, žádné ústupky a tabu - prostě klasický Trier. V tomto případě se však jedná o snímek, který má i celkem napínavý příběh rozdělený do kapitol, a divák absolutně netuší, co ho čeká dál. Herecké výkony jsou slušné, Rammstein na začátku taky potěší, kamera a střih trošku neobvyklé, ale to je prostě Trier. Plný počet tomu nedávám, protože se nejedná o film, na který by se chtěl kdokoliv, včetně mě, podívat znovu. ()

Keen.lady

Plusko za Thurman a doteď neznámou Stacy Martin. Jinak dělení na části dost trapné a nepřirozené. LaBeouf je fajn, u Skarsgårda jsem se divila, že se do toho nechal uvrtat. Otevřená studie ženské sexuality? Ne, jen umělé montování rádoby šokujícího a a dosud nevyřčeného na nefungující model s absurdními přirovnáními. ()

blondboss

Vcelku nápaditý a hlavne nekonvenčný film o pocitoch a hĺbke duše jednej ženy. Lars von Trier to zobral naozaj "do plných" a spravil "light porno" odhaľujúce mnohé otázky, ktoré ľudia riešia v súvislosti s nymfomániou. Naozaj odvážne dielo. Každopádne mne tam pár vecí vadilo, hlavne si myslím, že do kín až takéto kontroverzity nepatria. Holt, možno som trošku konzervatívny, ale čert to ber. Zaujímavo zakomponovaná hudba od Rammstein. 65 % ()

tehAne5ta odpad!

...to jsou zase chytré komentáře místních filmoznalců...půlka z nich neprošla testem, za to prolezla řitními otvory csfd velitelství vlezlými a rádoby entelygentními komentáři...pánové se silnými brýlemi, roláky a zapálenou fajfkou slyší opět na jméno a i kdyby Lars natočil toaletní trilogii o lakování nehtů, malování ksichtu a močení tak mu to zbaští i s navijákem, zde napíší ódy a na svých blozích chvalozpěvné recenzování... ...kytuji... "Čím víc o tom přemýšlím, tím víc mám dojem, že ať chce kdokoliv cokoliv o Nymfomance napsat, režisérovu záměru se ani v nejmenším nepřiblíží" ...nesnaž se zbytečně zavařit si mozeček, Lars si dělá z lidí prdel už léta a jen zkouší co který divák zkousne...chytří při zmínce o natáčení jeho posledního výšplechtu vytáhnou z pod košile krucifix, zabední okenice a pustí si Méďu Béďu aby zapomněli na veškeré bahno, kterým "mistr" zasírá kinoplátna po celá léta... ()

Jungler

Z mého úhlu pohledu to byl perfektní film plný hodně zajímavých myšlenek. Co se stěžování si lidí na pornografii, tak si myslím, že jsou jenom moc úzkoprsí. V celém filmu všeho všudy tak 5 minut nějakých tvrdších scén z toho porno fakt nedělá a ani film na nich nestojí. Každopádně kdysi jsem si říkal, že mít doma nymfomanku musí být super... teď už si to neříkám :-D A La Beouf byl perfektní! Tehle chlapík je mi čím dál tím víc sympatičtější když nehraje teenagera s robotama ale vrhá se na hodně vážné role. Druhý díl pak pokračuje v zajetém. Dal jsem je oba hned po sobě s tím, že jsem se díval na režisérské verze. Dvojka je tedy drobet tvrdší a o mnoho nechutnější. Nedoporučoval bych to moc citlivějším povahám protože minimálně jedna scéna byla nechutná dost i na mě. To ale nijak neubírá na kvalitě a odvaze filmu. ()

j.foxova

Ta první část mě ještě bavila stylem vyprávění, ale ta druhá už je prostě jen SICK a teď to myslím doslovně. ()

Lars von Trier a sériový vrah

Lars von Trier a sériový vrah

27.12.2016

Slavný dánský režisér se po Nymfomance na pár let odmlčel, jeho fanoušky tak určitě potěší, že konečně chystá další projekt. Trierův nový film se jmenuje The House That Jack Built, uvidíme ho v roce… (více)

PF 2014

PF 2014