Nymfomanka, část I.

• Dánsko Nymph()maniac (více)

Otevřená studie ženské sexuality, prostřednictvím hlavní postavy. Hlavní hrdinku Joe najde zmlácenou v parku, starší muž jménem Seligman. Nymfomanka Joe odhaluje samotářskému intelektuálovi tajemství svého pokrouceného životního osudu, plného sexuálních prožitků. Vyprávění Joe je rozděleno do osmi kapitol, ve kterých se postupně dostáváme od jejího mládí a dospívání až k dospělosti. (Aerofilms)

Davemix

Trier je jeden z mých nej režisérů, někdy i ten nejlepší :-) pro mě opět famózní zážitek ! S jistotou vím, že určitě část II. bude ještě lepší... Nemá cenu vypisovat, to co tady bylo už všude popsáno... já bych to shrnul asi jako nejvtipnější a nejmilejší Trier, ale pořád sakra vostrej... zásadní je pochopit podstatu filmu a zjistíte, že vůbec nejde o to, kolik je tam explicitních scén a že je úplně jedno, že to není porno :-) já jsem za to rád, pro mě to je uměleckej kousek... nemám co vytknout 95 % ()

Hilly

Evropani se "toho" vůbec nebáli...očekával jsem dobrý film a předhozen mi byl skvělý, originální trhák, který měl nejen poutavý děj, místy pobavil (viz svojí kun_u jsem objevila, když mi byly dva roky), ale obsahoval i důležitá moudra, kupříkladu, že většina lidí si stříhá nejprve nehty na levé ruce (symbolizuje odkládání nepříjemných povinností nakonec), výrok filozofa epikúra o smrti a výklad polyfonie v nymfomanii. Bavil jsem se celé dvě hodiny (jsem zvědavý na Director's cut). Neváhám a za týden půjdu shlédnout dvojku. Ku překvapení diváka obsahuje plno erotických scén, kde je vidět "všechno", nebál bych se říci i tabu. Shia LaBeouf jak ho ještě neznám (tím nemyslím jen nahého a ztopořeného :-D). Dílo z obou stran hezky zaobalené řežbou od Rammsteinů. Doporučuji. ()

evca_007

Jako vždy Lars dokázal šokovat. Jako u každého jeho filmu, mi chvíli trvalo, než mi došlo co chce vlastně vyjádřit. Díky Melancholii, která mě nejdříve zděsila a pak mi naopak učarovala vím, že chce čas na vstřebání těchto filmů. Těším se na druhý díl a věřím, že mě nezklame. Za tou vší pornografií čuchám velmi silný příběh, který se teprve rozbíhá. ()

bureman

Povedený snímek, zajímavé téma, někdy vtipný, někdy vážný, ale obsahuje několik chybek. Například část s paní H. je hloupá a nelogická, protože se vše časově nedalo stihnout :-) ()

halberdier

Žádná velká kontroverze se nekoná. Trier pokračuje v trendu nastoleném Antichristem a cenzory i diváky příliš nedráždí (těžko říct, co obsahuje režisérská verze). Spousta lidí (a hodně omladiny jako v případě mé návštěvy kina) na film určitě půjde kvůli předem avizovaným erotickým (pornografickým) scénám se známými herci. Ti pak budou zklamaní - jednak díky jejich spíše sporadickým výskytem a také se možná budou nudit (podobně jako u jiných Trierových filmů). Mně se film v podstatě líbil, erotika je decentní, herci (v prvním díle) solidní (nejlepší jsou Skarsgard a Gainsbourg), scénář nijak objevný, potěšil mně i celkem častý humor). Předchozí Melancholia a Antichrist se mně však líbily víc. (7/10) ()

hcfish

Trier překvapil. Myšlenková linka, která probíhá třeba Antikristem nebo zpřítomnění melancholie v Melancholii, v Nymfomance I se nic podobného neděje. Převyprávění života z perspektivy potřeby sexu, resp. neustálého vyplňování "prázdna duše", se začne po chvíli stávat křečí a nudou. Přitom se nabízí několik momentů, které film na chvíli rozjedou, ale tím, že se nenabídne nic víc než jen ukázka člověka, co si vyplní nedostatek v životě kvantitou sexu, tedy jakýkoli prožitek je usouvztažněn k týhle rovině a z ní vyložen, nemá po chvíli divák důvod být v kině. Ozvláštnění v podobě posluchače a částečně i mimo hodnocení položeného vykladače Stellana Skarsgårda jen přidává sem tam vtipnou paralelu bez nabídnutí čehokoli víc. A že by téma nymfomanie bylo samo o sobě tak nosné, aby se roztáhlo do dvou dílů..pokud bude pokračovat pro mě záhadnými v hovnech se topícími umírajícími otci, prázdnou kvantitou otevřených erotických scén (byť to je přesně vystižená podstata psychiky hl.hrdinky, tedy skvělý zachycení fenoménu, ale na 300min filmu trochu málo..), listím, listím a listím a soucitným, inteligentním posluchačem, pak asi nechám Triera v lázni vlastního velmi chytře prezentovaného spektáklu. ()

MartinReno

Brilantné herecké výkony v inač dosť otravnom príbehu.Moj nezáujem k danej problematike sa ešte zvýšil počas deja,avšak tých zopár vtipných sekvencí to vyvážilo do pozeratelna.Scény s umierajúcim Ch.Slaterom zas patria k tým nefalšovaným za srdce chytajúcim.Antikrist a Melanchólia ma zaujali rozhodne viac. ()

ZetDaElO

Film, ktorý mal aj vďaka denníku SME väčší hype ako nenominovanie Mira Šatana na olympiádu si zaslúži minimálne označenie "prekvapenie roka." Najzábavnejší, najlepšie spracovaný a nečakane najprístupnejší kúsok od Triera, ktorý dokonca dokázal naplniť kinosály auparkovskými teplákovými rezidentmi. Vo svojej podstate je to veľká facka tým, ktorí čakali depresívny psychologický rozbor nymfománie a namiesto toho dostali obrovskú dávku irónie. Ach, toľko IRÓNIE! Kdesi v pozadí pri tom všetkom musel snáď stáť Quentin Tarantino. 9/10 ()

Miska2712

Veľmi čudne spracovaný, miestami až prepracovaný film. Popravde som očakávala oveľa viac. Veľmi rušivé boli najmä prelínacie časti, kedy nastala akcia a po nej dlhý nudný a psychologicko prepracovaný scenár, ktorý pripomínal dokument. Čo je veľmi obdivuhodné, je to že tento režisér prišiel s týmto problémom na svet a chcel ukázať ľudom aj túto problematiku, hoci spracovanie sa mu veľmi nepodarilo. ()

Dvorik

Nejak nechapu ten obrovskej boom kolem toho a narvany kina. Prumerny film riznuty pornem, nic vic. Jsem rad, ze jsem na to do kina nesel. ()

Tomik00

Milé děti, jaký je rozdíl mezi láskou a sexem? Lásku máte na stálo, sex si můžete užívat s kdekým. Ten snímek má něco do sebe. Těším se na další část. Nemám k tomu, lehce senzitivnímu dílu, žádné speciální výhrady. ()

SMilan

Ďalšia nafúknutá bublina, ktorá ani zďaleka nedosahuje kvality, na akú je tu hodnotená. Dlho som čakal a odkladal projekciu, v nádeji, že sa dočkám skutočne sladkej severskej odmeny. Toto bolo ale nekonečné rozprávanie jednej dievky veľmi múdremu a sčítanému pánovi, ktorý zdá sa nevidí problém v ničom a podľa jeho slov sa naša dievka vlastne ani nemá za čo hanbiť ani si čo vyčítať. Ani za to, že zvlhla pri otcovej smrteľnej posteli. V podstate som zbystril iba raz, keď sa objavila Uma Thurman, ktorej touto cestou udeľujem hviezdu, jedinú za celý film. Premietanie druhého dielu sa odkladá na neurčito, jednotka ma nepresvedčila a momentálne nemám chuť opäť absolvovať ten dvojhodinový nudný kolotoč. ()

MiniRecenze

No musím se říct,že tomuto žánru moc nefandím.Scénář,který je podaný paradoxně ve srovnání s erotikou ,není až takové terno jak se všude psalo.Jo,jasně,parkarát budete šokováni,možná se usmějete a možná se "najdete".Ale není to nic ,co Vám zůstane v hlavě a budete nad tím přemýšlet.Kdyby se mě někdo zeptal o čem byla druhá povídka... no nedočkal by se odpovědi.Nechápejte mě špatně,snímek koukatelný je,ale jen spíše jednorázově.Než naskočily titulky,nechtěl jsem ani druhý díl vidět,ale trailer na konci v doprovodu rázné hudby Vás navnadí.Herecké výkony nejsou taky nějak extra strhující.V samotném závěru jde o čistý průměr.Navíc režie sem tam má sklon šokovat a chvilkově se snaží ukázat základní pornografické krátké záběry. PRŮMĚR,ALE NÉ PRO KAŽDÉHO!!! ()

skaza

nuž ťažko písať komentár...hranice sa posúvajú stále viac...ale stačilo mi to vidieť raz a naposledy!!! ()

david666

Trier umí zpracovat jakékoliv téma - ještě mě asi nezklamal. Navíc se nebojí ukázat pro drtivou většinu společnosti nepěkné obrázky ze života, které však jsou jeho součástí a vlastně i proto se mi nymfa líbí. Sex tady není samoúčelný ale je součástí příběhu a na jeho podkladu pochopíte o co vlastně jde. První díl je mírně lepší než dvojka -dalo se to možná sestříhat na 3 hodinový film ale mě to vlastně nevadilo a dal jsem to na jeden zátah ()

wick

Místy nadprůměr a místy slátanina...zas takový pecka to nebyla, nelze sice upřít originalitu a odvážnost některých scén, ale nedovedu si představit, že bych vydržel director´s cut. Už tak jsem se několikrát díval na hodiny, rozhodně pozornost Lars u mě nedovedl po celé dvě hodiny udržet na rozdíl od jiných jeho předešlých a lepších kousků. ()

T0mica

Toho ukecaného strejdu sem prostě nemohl vystát. "Prostě bezbarvé nicneříkající tlachání upovídaného strýce." Zajímavé téma podané způsobem, který nesedne všem. Je to zbytečně dlouhé a hodně to nudí. Těžko se budu odhodlávat, abych si pustil director's cut...spíš si myslím, že ho nikdy neuvidím...50% ()

Lars von Trier a sériový vrah

Lars von Trier a sériový vrah

27.12.2016

Slavný dánský režisér se po Nymfomance na pár let odmlčel, jeho fanoušky tak určitě potěší, že konečně chystá další projekt. Trierův nový film se jmenuje The House That Jack Built, uvidíme ho v roce… (více)

PF 2014

PF 2014