Nymfomanka, část II.

• Dánsko Nymph()maniac: Volume II (více)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

beba789

Já půjdu asi teda proti proudu, ale mě se druhá část Nymfomanky líbila o něco více, než ta první. Stále mě zaráží, jak jsou tyto dvě části odlišné, na to, že to je vlastně jeden film. Charlotte Gainsbourg je opět skvělá, ale Stacy Martin nasadila laťku až přiliš vysoko a Charlotte jí bohužel nepřevýšila ale pouze se jí vyrovnala. Druhá část je o proti té prví také mnohem více psycho. Závěr mi naprosto vyrazil dech a nechal mě s otevřenou pusou ještě hodinu po skončení představení. Jinak, skvělá píseň nakonec od Hendrixe přezpívaná Charlotte. http://www.youtube.com/watch?v=ChJzBX4JlCA. Nejlepší Trierův film. 100%. ()

Stružák

Problém Nymfomanek je, že je lze jen těžko hodnotit samostatně. Pořád je to jeden film, jeden celek. Ani jednička, ani dvojka by sama o sobě neměla smysl. Proto dávám druhé části stejné hodnocení jako té první. Druhá polovina celku je sice o něco slabší, není tak překvapivá, ani tak vtipná ani hravá. O to víc je ale povídavá a z technického pohledu jednoduchá. Na scénu se mnohem víc dostane Charlotte Gainsbourg, dialogy Joe se Seligmanem jsou hloubavější a dvě hodiny příjemně utečou. Skvěle jsem se bavil při obou dílech. ()

joshula

Jako by nucená část života navazující části hlavní hrdinky, která byla vedena v tvrdším ražení než sama chtěla? ()

F.W.Colqhoun

Neříkal jsem to? Radost, že jsem se nemýlil, kalí stesk, že mě Trier neoblafnul. Je skoro v podezření, že to neměl v úmyslu. To nic nemění na tom, že jsem si to vroucně přál. Dialog kulturně poučeného muže s ženou v tenatech přírody se nachýlil a Trier ani tentokrát netají, komu náleží jeho sympatie. Požitek z koukavé a celkem oduševnělé odyssey o 8-mi po(za)staveních kalí kromě předvídatelnosti * která s tím nicméně souvisí * to, že Trier despekt k osvícenskému rozumu Seligmanově dělá až příliš pitomý [vrchol rigidnosti, který by u alegorické figury Seligmanova formátu nečekal, představuje u jeho vzdělání v literatuře nejen antické pohoršení nad postavou s pedofilními sklony]. Jinými slovy: nechává jej prodávat krkovičku partnerce v dialogu přiliš lacino. Film skýtá radůstky hlavně ve formě filmařských, psychologických i filosofických jednotlivin. Potěší nečekaný, přinejmenším dvonásobný odkaz na Bonda [Walter PPK a užití Parsikova uzlu jako z For Your Eyes Only] a kromě tématických i doslovná, byť nedokončená citace Antikrista, včetně Handela. ()

dopita

Co jsem psal k prvnímu dílu, platí i tentokrát. S tím rozdílem, že druhej díl je o třídu horší. Obsahuje mnohem více scén, které jsou totál o ničem. Navíc mám pocit, že úchyl Trier celej čtyřhodinovej příběh směroval jen a pouze k poslední scéně, k Seligmanově žmoulání přirození které je ukončeno tak .... debilně. ()

Hanys_ odpad!

Když už jsem se protrápil prvním dílem, byla by chyba nepustit si další dvě hodiny o hovně. Fakt šílenost, boužel nezábavná. Proč tohle sakra dělás Larsi? ()

Milan25 odpad!

Druhý díl jsem i přes veškerou snahu prostě nedodíval. Šlo to úplně mimo mě, a vůbec mě nezajímá, proč skončila ležet na dvorku s rozbitým ksichtem. ()

Gogo333

První díl bavil a tak jsem si pustil hned na to díl druhý. Ten je ještě delší o půl hodinky než ten první a tak jsme na 3h hodinkách. Tady se už přitvrdilo a to doslova. Bell je super a myslím, že ve scénách s ním by se mohlo 50 odstínů čekoholiv učit. Druhý díl mi přišel v některých scénách předvídatelný a už sem dopředu tušil, co se asi stane. Navíc mi přišlo, že to tak neutiká jako první díl, holt 3 hodiny jsou znát. Celkově mě to ale stále drželo v pozoru a hltal každou příhodu ze života Joe. Celkově mi přišel první díl lepší, byl trochu zábavnější i když druhý díl možná víc zajímavější. Za pár let až to trochu dostanu z hlavy si asi dám toto skoro 6 hodinové dílo znovu. Jinak mě překvapila hromada známých obličejů, co se do obou filmů dostala. ()

kolemjdouc odpad!

začátek ana přeskáčku konec.Pro herečku to bylo velmi náročné.Gainsbourg je profík.Zvlášť ve scéně kdy ona sedí a nad ní se dva nazí černoši hádají kdo asi kam a jak...ona nehnula ani brvou -soustředila jsem se na její obličej.Co mi film dal?Pocit znechucení.Pochybuju že to tak někdo v sexu má normálně.Některé scény byly za hranou vkusu.Hodně za hranou.Co pro mě byl přínos?Info jak vznikl Prusíkův uzel.To jsem fakt nevěděla. ()

FARGO

První část byla provázaným vyprávěním, měla hlavu a patu a Seligmanovy vsuvky byly zajímavé a věcné. Druhá část je jen souhrn třech velkym okamžiku života Joe, které nedrží pohromadě. Každá epizodka se snaží něčím šokovat, nicméně vyznívá úplně do prázdna, protože se etuda nijak neprojeví v ostatních částech filmu. Navíc v této části je doopravdy hodně momentu, ve kterých se divák musí ptát: Proč? Nevysvětlené shody okolností a podivné lidské chování bez dovětku. Škoda ()

dormouse

Hodnotím dílo jako celek. Připomnělo mi to trochu romány Ladislava Klímy, kde se hrdinové potácejí v nereálných kulisách a nereálných situacích a do toho plácají nějaká filosofická moudra. Mně nepřipadal jediný moment uvěřitelný. Lars míchá ženskou sexualitu s mužskou, takže výsledek je zcela nesmyslný blábol postrádající logiku, realitu i přitažlivost. Do toho se mísí jeho obvyklé téma satanisace ženy a navíc vykradl sám sebe ve scéně s chlapečkem. Je jasné, že se snaží (Lars) nějak vypořádat s vlastními erotickými démony, ale myslím, že by mu to šlo mnohem lépe, kdyby film nazíral z mužského úhlu pohledu. Zaplaťpánbu za dva humorné okamžiky, v každém díle jeden. Scéna s Umou Thurman a se dvěma Afričany-každá z nich si zaslouží jeden a půl hvězdy. ()

Piškotka

Podivné čekání na konec, který byl krajně zoufalý. Zmatečná byla nenadálá absence Shia LaBeoufa a dosazení jiným hercem. Více syrové, psychologické a méně sexuální, oproštěné od krásy hlavní hrdinky v mladším věku. Vol 2 byla zajímavá do chvíle konfrontace s domnělým pedofilem, s následnou polemikou o obdivu a soucitu k této deviaci. Poutavé byly momenty s panem K. a opravdu vtipné byly hrátky-nehrátky s bratry černochy. Vynikající Ch. Gainsbourg ()

Marrty3

i druhá část mě ujistila v tom, že Lars von Trier není režisér, který by mě nějak bavil. Na takto zvrácené filmy opravdu nejsem. Je to sice lepší a umírněnější než předchozí díl, přesto stále přehnané. Ovšem místy je to stále velmi hrubé a neúnosně sadistické. Jedna z věcí, která se mi opravdu líbí, jsou inteligentní rozhovory o životě a skvělá přirovnání. Rozhodně nemám chuť si to pouštět znovu. Přesto je to lepší než volume I. ()

Schuldiner

Tak.....pokračování je o něco málo zdařilejší než první díl. Ale to neznamená nic, co by si zasloužilo chválu. V celé té změti nesmyslů se dají sem tam najít zajímavé myšlenky. Nemám ale potřebu býti konkrétní. Von Trier je jako jeden z mnoha sexuálních pomatenců zkrátka lehce mimózní a předkládá nám snůšku více či méně podivných úchylek a zvráceností, a různých nelogicky vyvíjejících se událostí, o kterých se mu nejspíše neustále zdá, a má pocit, že je potřeba to ukázat světu. Opět je k vidění spousty perverzní vaty, považující se za něco významně zvláštního, ale to je prostě ´´velký umělec´´ Lars! Aneb, dostaňte do mainstreamu všechna existující tabu, ať si můžou všichni mimózní jedinci připadat normálně! A ještě nad tím hlubokomyslně bloumat... Týjo, ten von Trier, ten to pojal tak zvláštně, tak citlivě... ()

Ixbalanke

Ty bláho, odkaz na Antikrista byl fakt silný - hudba, sníh. Dvojka je lepší jak jednička. A mám myšlenku: Trier učinil nad-umělecký anarchistický přesah filmu tím, že se mu podařilo oba díly dostat do silného ponětí mainstreamu, že na to chtěl jednu dobu jít každý, i když to vůbec nebyl cílový divák pro tento film. A za to všechna čest Larsovi, že zrovna tuto tématiku, která vůbec není nedůležitá, se snaží prosadit a taky všechna čest za snahu změnit pohled společnosti na lidské tělo a na pohlavní orgány. Vždyť vagína a penis jsou vlastně nejoblíbenější části těla celého lidstva, ale získaly za to odměnu v podobě nadávek piča a čurák. Je to film o lidské sexualitě a o jejím objevování. A o tom, že bychom se za ni ROZHODNĚ neměli stydět, protože každá úchylárna obohacuje život:) A je to také o tom, že za sexualitu se někdy platí i životem - a s tím je nutné počítat ()

Mitin

Spíš porovnám první a druhou část. Na první části jsem byl v kině a nemohl si jí vynachválit a druhou viděl doma. To, že jsem jí viděl doma ale vůbec nemění nic na tom, že druhý díl je o dost, ale o dost slabší, nudnější a strašně moc zdlouhavý. Chvilkama jsem měl upřímně pocit, že to vypnu a vykašlu se na to. Lars von Trier chtěl natočit obsahlé vyprávění života nymfomanky, ale natočit 4 hodinové vyprávění, aby byl celý film poutavý a připoutal vás do sedačky je těžké, proto beru film trochu s nadhledem. ()

iampatrik

80% Druhá část není tak "poetická" jako první. Na mě působí víc příběhově a tím i zajímavě a stravitelněji a hlavně mi také dvě hodiny uběhly mnohem rychleji než u první části. Zároveň je film více surovější či pro mnohé pobuřující. Za což určitě může mnohem více je explicitních scén - tedy hlavně mnoho penisů, penisů v detailních (ztopořených) záběrech, ale také v podobě různých sexuálních chutí. Nezapomenutelné pro mne jistě bude scéna s vysvětlováním, že na věci se má dívat z různých úhlů... Těžko se tohle dvoj-dílo popisuje, ale na mě Trierovo vyjadřování působí a přesto, že první díl dostal 3* a tenhle o jednu víc, celkově bych se nebál hodnotit za pět hvězd. Není to film pro každého, není to film do každé nálady, je to Trier. ()

J*A*M*A*L

Dlouho jsem se rozhodoval, zda dám trojku nebo čtyřku, ale tu trojku jsem dát musel. Aby se z tak luxusní první části vyklubala takováhle slabota v druhé části to jsem snad nikde nezažil. Čekal jsem stejný zážitek jako u jedničky troufnu si říct že i možná větší, ale přišlo jen zklamání a hlavně nuda. Od první půle jsem už jen čekal na celé vyvrcholení a na to jsem se vlastně i těšil a musím říct, že překvapil, to se dá přeci jen vidět jen u Triera, ale nebudu spoilerovat koukněte se sami. Nedočkal jsem se vlastně ani zklamání, ale místy mě to fakt nudilo, přišlo mi to že to celé bylo o ničem ta hodina a půl, vlastně hodina padesát, ale co už. To se občas stává přeci jen tuhle dvoudílnou sérii budu mít rád a vzpomínat na ní v dobrém, zážitek z jedničky byl přeci jen úžasnej. ()