Nymfomanka, část II.

• Dánsko Nymph()maniac: Volume II (více)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

Charlie84

Vizuální a režisérská zábava zůstává, jinak to už ale šlo zcela mimo mě. Je dobrý dát si prvních deset minut, kdy se dozvíte poměrně zásadní informaci o postavě Skarsgarda, která do jeho absurdních průpovídek v prvním díle vnese trochu světla. Pak asi neublíží posledních deset minut, kdy si "rozuzlení" zase trochu posvítí na Trierovu bezradnost. Mezitím se vám dostane jedné rozverné scény se dvěma černými penisy a celé řady scén, kdy se Gainsbourgová nechá dobrovolně a dost nudně mrskat různými rákoskami Jamieho Bella. A to prosím asi 60 minut. Když si to dáte v rychloposuvu, je to docela srandovní a dá se to snést. Na 124 minut standardního času by tam muselo být mnohem více penisů a především Stacy Martin z prvního dílu, protože Trier si dal zvláštní práci, aby Gainsbourgová nebyla hezká. Čímž spolehlivě zabil poslední nádech zábavy. Nebrat. ()

jsemzuzu

Ach Larsi... druhá část mi zhnusila paradoxně asi vše, co se mi líbilo na první části. Možná to bylo Charlotte, která mi seděla jen do role vypravěčky a ne do hlavní role. Nicméně herecký part s Jamiem Bell byl asi nejlepší, tam jsem opravdu nedýchala. Konec byl pro mě facka koženou rukavicí plnou mincí, nečekala jsem to, respektive přála jsem si, aby se to nestalo... Škoda ()

Razzor_82

Nymfomanka se ve druhém dějství neskutečně vleče a je takřka nezáživná. Jde o takovou tvůrčí Trierovu masturbaci. Film nese velkou kontroverznost nad propracovaným scénářem. Joe přišla o schopnost dosáhnout orgasmu a udělá vše pro to aby tuhle  sexuální vzrušivost dostala zpátky. Gainsbourg přebírá v roli naplno otěže hraní své postavy a ne moc dobře se na ni dívá. Vše zachrání před brutální stopáží až nečekaný konec. 4/10 ()

Ihuj

První díl mě bavil v tom, jak obratně dokázal Skårsgard nevynášet soudy. Druhý díl už byl těžko koukatelný, často jsme se dívali na hodinky a poslední scéna byla vyloženě podvratná a to myslím nevhodným způsobem. 6 hodin režisérské verze je opravdu moc. Není to tolik wtf jako Srpski film, ale cítil jsem se (hlavně u druhého dílu) docela podobně. Víc než myšlenku nebo příběh jsem vnímal manýru. ()

Karp

Aspoň to bylo svižné, ale jako studie o uplatnitelnosti nymfomanek na trhu práce (byť černém) musím říci slabé... Až příště v nějakém filmu přiletí zkontrolovat matičku Zemi mimozemšťané, až se lidstvo vydá ke vzdáleným planetám, navrhuji do delegace jednu ženu stiženou hypersexuální aktivitou. Patrně se dorozumí s každým a ještě odhalí útočníkovy slabiny. Závěr pak byl lehce očekávatelný a nevím, jestli si z toho mám odnést to, že i v beránkovi dříme vlk, anebo že přes veškeré pochopení a vnímání jedinečnosti žen představují v mysli mužů pouze jeden z tělesných orgánů? Nevadí, mohu říci, viděl jsem... ale opakovat nejspíše nebudu. ()

spacylemon

O poznání míň strhující pokračování... nezapomenutelných scén už tady moc není (snad aspoň debata o politické korektnosti se závěrem, že se za ní krásně schovává nenávist - imho podobné jako Ghost World a jeho "Coon Chicken"), více se kouká na hodinky, kdy už bude konec, ale ten zase stojí za to. ()

Rawar odpad!

Konečně jsem shlédnul onen mystický snímek Nymfomanka od režiséra vcelku ucházejícího Antikrista a s prvním dílem jsem byl docela spokojen. Jakožto zarputilému puritánovi mi jednička dovolila nahlédnout do strastiplného života žen, jejíž vagíny jsou posedlé démonem neutuchajícího chtíče a touhy. Proto z vědeckého hlediska pro mě tento snímek budiž přínosem. A teď k dvojce a už vážně. Pro mne zcela jiná liga. Dostáváme zde přehlídku všemožného hnusu, mravního úpadku a celé to působí jako ukázkové obludárium. Možná že Tier je opravdu takový srandista, že první diváka celkem pozitivně naladil, aby ho vzápětí vyplatil vlastnoručně upletenou, devítiocasou kočkou. Celé je to nechutné, zavrženíhodné a zejména jednou scénou u mě pan režisér klesl až na dno :-) Přínos tohoto snímku pro veřejnost bych přirovnal k podobně cennému knižnímu bestselleru 76 odstínů hnědi. Doufám že všichni zapálení intelektuálové budou o Nymfomance zapáleně poteplizovat v kavárnách, já si jdu na zpravení pustit For a few dollars more, abych si obnovil víru v lidstvo :-D To byl zase jednou nápad ()

Franc1s

A tak tu máme konec jedné Nymfomanky.. Řeknu to rovnou, 1.část se mě osobně líbila více, nevím jestli to je tím, že v druhé části už jsem cca čekal co Trier ukáže nebo už mě to tak "nešokovalo". I méně věcí mě tu zaujalo, snad jen pak -K- a Prusíkův uzel :) A konec se opravdu povedl, to jsem čuměl jak puk. Do půlky filmu se to drželo stále na správné notě, pak to nějak tak pomalu upadávalo, až tam nakonec nebyl ani ShiaLaBeouf a místo něj nějakej druhej týpek, proč?? Slabé 6/10 Necenzurovaná verze ()

Wyrdas odpad!

Druhá část je ještě nechutnější, než ta první. Vzhledově (celým tělem) neskutečně ošklivá Charlotte Gainsbourg (Joe) dostala do péče další zrůdičku - malou osamocenou patnácku. Většina sexuálních scén byla odporná, ba přímo nechutná - i když to je hodně zapříčiněno právě špatným výběrem hlavní herečky a snahou šokovat (ačkoli nic nového/neznámého se nekoná). Chudák Shia LaBeouf, který musel hrát jejího partnera (mimochodem v druhé části je jediný, kdo projevil znalost alespoň základů herectví). Kdyby to bylo v reálném světě, utekl by od ní daleko dřív. Tato sexuální "hrdinka" je obrazem všeho, co lze nenávidět. Ve výsledku se vlastně jedná o příšerné porno s velkým rozpočtem. A na rozdíl od jedničky, ve dvojce nenajdu ani jeden jediný klad. Kéž na tento filmový potrat rychle zapomenu. Jo a ten konec? Od prvních chvil první části bylo jasné, že pan panic něco zkusí. Ale že to skončí takhle, to jsem opravdu nečekal. Jedno pozitivum jsem tedy přeci jen našel. Nebude třetí část, protože za vraždu, vydírání a ten ksicht si Joe zaslouží jedině elektrické křeslo. ()

Shaleman

Otevřenou studií ženské sexuality bych to asi nenazýval. Spíše je to takový (doufám) přehnaný životní příběh jedné úchylačky, která to neměla po své sexuální stránce úplně srovnané. Ale od Triera jsme nemohli čekat obyčejné porno, že? Musím přiznat, že tato první část mne velmi zaujala a také se přiznám, že mě docela i bavila. Koukat na její myšlenkové pochody a přemítat nad Skarsgardovými připodobněními bylo velmi poutavé a Trierovi střihy například na chytání ryb dodávaly rozhovoru jiný rozměr. A pak tu byla hlavní hrdinka jako mladá dívenka posedlá sexem a před vámi se rozehrávají zdařilé porno hrádky, které nejsou tak otevřené, jako například v Život Adelle, ale o to více vzrušující... ALE... Nevidím důvod, proč náplň filmu půlit, hlavně když druhá část nedosahuje kvalit této a přijde mi zbytečně úchylná a samoúčelná. Asi nebudu takový perverzák, za jakého se považuji. Dvojka mě přijde jako takové volání do prázdna "Hele, já jsme přeci Trier, takže to musí sklouznout!" Popravdě bych klidně pár porno scének vynechal a několik střetů s postavami vymazal ze scénáře, aby se film nemusel dělit a zachránil si jakousi svoji celistvost. A druhé ALE patří celému tomuto počinu, protože abych byl zcela upřímný a otevřený, po takové reklamní masáži na něco neviděného a šokujícího, která se na nás chrlila z televizí, kin a novin, jsem čekal daleko daleko daleko daleko daleko víc, nebo alespoň něco jiného nějak jinak. Tento komentář kopíruji z první části, neb jsem počin viděl celý a pohromadě, proto nevidím důvod, proč se rozepisovat i sem. ()

josieaddms odpad!

No a tímhle tomu ještě nasadil korunu! Jak se říká, sedlo to jak hrnec na prdel. Charlotte je děsivá, příběh je nadmíru pitomý, dětinský, sentimentální, trapný a celá ta koncepce je ubohá. I určité správné myšlenky co by tam teoreticky mohly být, byly řádně setřeny a zkaženy. Lidé co tohle považují za dobrý umělecký film nemají v hlavě to, co by tam být mělo..... ()

FreeDooM44

Skvělý snímek, surový, hrubý a dlouhý. Film který stojí za to vidět, dlouho se mi nestalo, že by mě konec filmu poslal do kolen, vlastně už sem trošku zoufala čekal, kterému filmu se to opět po tak dlouhé době povede... No a tady se to stalo se vší parádou. D()p()ručuji :) ()

netWoor

Pokračování jedničky, jen porno nám zdrsnělo. Nudu prvního dílu na chvíli přeruší "nová" hlavní hrdinka, nicméně toto kouzlo dlouho nevydrží, přece jen dávám přednost mládí. A tak jsem v podstatě jen hodinu a půl čekal, jestli dědoušovi "dá" nebo ne, což vám nepovim, abyste zatli zuby a taky to dokoukali ... budu hodnotit jako jeden film a tedy stejně jako jedničku ... ()

mira.l

Shlídnul jsem i druhou část .... a nevím:)). Tohle nejsou žádný Babotřesky, to není asi film pro každého. Mě se ta dvojka líbila paradoxně skoro víc než jednička, částečně asi proto, že tu dostala víc prostoru na rozehrání své role Charlotte Gainsbourg, částečně proto, že to přece jenom dostane nějaký smysl a asi to má i nějaký hlubší význam, na který ne že bych asi nepřišel, ale nějak to po prvním shlídnutí nedokážu vyjádřit, zkrátka Lars nezklamal:). No, možná by se to dalo vyjádřit tak, že od určité chvíle, kdy opouští rodinu kvůli několika ranám, už přestává sranda a je třeba si uvědomit, že tohle je víceméně nemoc, závislost stejně jako drogy, alkohol a já nevímcoještě, prostě diagnóza. Třeba napodruhé se mi to povede vyjádřit líp. ()

GTS_PUNK

Pokračovanie von Trierovej dilógie nadväzuje priamo na otvorený koniec prvej časti. Tá sa niesla v relatívne kvalitnom filmovom duchu a preto divák očakáva niečo podobné aj od tejto časti. Akonáhle sa však v tomto prípade viac rozbehne minutáž, musí byť každému jasné, že s kvalitou to jednoznačne ide dole. Hlavná postava nymfomanky, Joe (Charlotte Gainsbourg) rozpráva ďalej príbeh svojho života, z dievčenských rokov postupne prechádza k ženskosti a čím ďalej, tým viac sa približuje súčasnosti, do momentu, kedy rozpráva svoj príbeh tak povediac neznámemu človeku. Divák v tomto prípade už menej naráža na von Trierovu snahu skrývať veci za symboliku, hoc sa dokáže značne vyjadrovať metaforicky aj v tomto filme. V porovnaní s prvou časťou už neprevláda spomínaná symbolika, ale dominuje tu surové vyobrazenie ľudských pudov, na ktoré sa možno mnohí dívajú cez roztrieštené mravné zrkadlo. Praktiky BDSM či domáca forma potratu vešiakom - v tomto zrejme ťažko hľadať skryté posolstvo, hoci sa dialógy môžu snažiť presvedčiť diváka o opaku. Minimálne mňa určite nepresvedčili. Oproti prvej časti, v ktorej sa dá do značnej miery užiť si filozofie nielen o živote, ide v tomto prípade dolu vodou absolútne všetko. Od filozofickej stránky, cez kvalitu scenára až po celkovú dĺžku. Zatiaľ, čo prvá časť je síce len o polhodinu kratšia, jej dejový spád je omnoho lepší a preto sa zdá, že prejde rýchlejšie. Tuto sa divák miestami priam až trápi a dĺžka niektorých scén je až úmorná, neskôr dokonca nudná. Čo je však úplne najhoršou vecou na celom tomto filme je to, ako končí. Nechcem nikomu pokaziť možný "zážitok" spoilerom, ale ak strávite vyše päť a pol hodiny pri "Director´s cut" verziách filmu, koniec druhej časti je prinajmenšom pľuvancom do divákovej tváre. Pokazený celý dojem z obidvoch dielov. Nymph()maniac: Volume II je dlhým, zle napísaným filmom. Pozitívne stránky prvého dielu nalákajú diváka k pozretiu pokračovania, aby nakoniec ostal maximálne sklamaný, ba možno až znechutený. von Trier sa tu už neunáša toľko v depresiách, nefilozofuje, ale tvrdo zobrazuje. Ono by to na jednu stranu aj mohlo fungovať, len nie takto a pri takejto dĺžke. Je dosť ťažké stále neporovnávať túto časť s tou prvou, lenže keď tu je tak málo dobrého, čoho by sa mohol divák chytiť. Už je to celé iba o pokrivenom pohľade na svet sexu a na to, že vlastne všetci sme len ľudia. Rovnako prichádzame na svet, rovnako z neho aj musíme odísť. To všetko medzi nás rozdeľuje a zároveň až nebezpečne spája. Veľkolepé trojhodinové sklamanie. ()

Jablek

No kurva, to jsem si zas vybral něco na dobrou noc. Tři hodiny jsem se nemohl v klidu nadechnout a teď to není o moc lepší. Lars je fakt zvíře a s divákem nemá slitování... ()

Likan7

Málokrát se stalo, že by tak zajímavý a riskantní námět z prvního dílu režisér dokázal během druhého totálně zabít poslední půl hodinou. Nymfomanka je epos, který rozhodně není pro každého. Je depresivní, úchylný a démonický. Ale má neskutečnou hloubku pojednávající o nemocné ženě snažící jen žít svůj život. 2 hodiny se to druhému dílu daří skvěle. Ať už náramně gradující konverzace v přítomnosti nebo vyprávění příběhu. Že je ale něco špatně mi už začalo docházet s příchodem Defoa na scénu. Poslední třetina, která totálně změnila pravidla, zabila ty 4 a půl hodiny před tim. Přijde mi, že režisér už nevěděl kudy kam a jak příběh gradovat. Celé tohle kriminální zakončení je pak jeden velký fail. Nevím sice proč se konce neúčastnil Shia a už vůbec nevím proč jeho postavu tedy ukazovali, když už neměli herce a místo toho ho nahradili (byly dotáčky?). Tohle celé je sice škoda, ale stále to jde. Jenže to, co udělali s poslední scénou je facka všem, divákovi, Joe i Skarsgardovi, jehož postava byla jednoduše brilantní. ()

E lan

Děsivé, chvilkama nechutné, přesvědčivé, se slušným posláním o zvláštnosti některých lidí. Ve finále ale film, který už nikdy nechci vidět:-( ()