Richie (Justin Timberlake), absolvent univerzity v Princetonu, zjistí, že byl při falešné online hře podveden a okraden. Odcestuje tedy do Kostariky, kde sídlí magnát Ivan Block (Ben Affleck), jenž má tyto hry pod kontrolou. Block jej však získá na svou stranu příslibem nesmírného bohatství. Richie se ale posléze o svém dobrodinci dozví znepokojující pravdu. Navíc se jej agenti z FBI snaží donutit, aby jim pomohl dostat Blocka za mříže. Richie tak musí hrát největší hazardní hru svého dosavadního života, kdy se snaží přechytračit a obehrát dva protihráče najednou. A ještě z toho vyváznout živý. (HBO Europe)

bobrux

Až se mě někdo příště zeptá, jak vypadá průměrný film, tak ho s čistým svědomím odkážu ke Hře na hraně. Jede se přesně dle šablony a postupně se odškrtávají splněné cíle. Divák tak dostane vše, oč by mohl stát. Hezké barvičky, fešné tvářičky, trošku dramatické kašičky, dva až tři dějové zvratičky a zří i nějaké ty kozičky. Co na tom, že z ksichtu Bena Afflecka je celý film cítit, jak šíleně ho to v té taškařici nebaví, že Gemma Arterton je v ději jen a pouze proto, aby byl na plátně nějaký ten rozkošný obličejík doplněný patřičným hrudníkem a agenti FBI zde připomínají spíš výběr toho nejlepšího z Pata a Mata, než obávané tvrdé hochy z druhé strany barikády. Dostanete tak vše, co od průměrného filmu čekáte. Zajímavou zápletku kazí zkratkovitý způsob vyprávění, herecké výkony jsou v rozsahu hlavních rolí poněkud kolísavé a hromada trapných hlášek spolehlivě zakryje byť jen náznak nějakého dobře míněného dějového vývoje. Moc velká sázka na jistotu se zde nevyplatila. ()

bararich8

Tohle je přesně film typu "podívám se a zapomenu". I přes celkem zajímavé téma je příběh dosti tuctový a nijak moc nepřekvapí. Ani žádné povedené scény ve filmu nenajdete, všechno to tak nějak celé proplouvá. Jako jo, drží to pohromadě, takže to má hlavu a patu, tváří se to nablýskaně, ale to je tak vše. Minimálně jedna hvězda navíc za opět skvělou Gemmu Arterton, které to zde (zase) nádherně sekne. Jinak šedý průměr. 3* ()

Ondr@932

Slabé, nemá to švih a šťávu ! Jedná se pouze o nemastné nudné krimi. Ben Affleck, Justin Timberlake a Gemma Arterton tu sice odvadí dobrý herecký výkon, ale to bohužel nemůže zachránit tento nevýrazný film. 40% ()

redwik

Niečo podobné tu už raz bolo, konkrétne 21 Black Jack. Vtedy to bol naozaj skvelý a nezabudnuteľný film, ale to, čo som videl tu, sa s tým nedá ani len porovnať. Dialógy blbé, príbeh nudný, dokonca ani Gemma Arterton akoby bola menej pekná ako v iných filmoch. Najväčším, a možno aj jediným, pozitívom bol Antony Mackie, ktorý sa do svojej role vžil. Justina Timberlakea mám rád, tak isto aj Bena Afllecka (že bude Batman v Batman vs. Superman mi vôbec neprekáža), no toto sa im príliš nevydarilo. Justin Timberlake - Richie Furst /:/ Ben Affleck - Ivan Block /:/ Gemma Arterton - Rebecca /:/ Anthony Mackie - agent Shavers /:/ Michael Esper - Billy 'Pet' Petricoff /:/ Oliver Cooper - Andrew Cronin /:/ Christian George - Wilson /:/ Yul Vazquez - delegate Herrera ()

Hartigan

Gambleři z kasín, jenž jsou schopni klidně prošustrovat i vlastní trencle, budou zřejmě uspokojeni. Já takové věci nehraji a nemám pro takovou zábavu ani pochopení, takže mi tahle nucená šaráda nic moc neříkala. Krapet akčnosti by nebylo na škodu, takhle se jen hodinu a půl musí poslouchat tlachání o ilegálních kšeftech, jak si zapezpečit lepší penzi a Affleckovy teorie o tom, že normální a poctivá práce je vlastně na houby a pro trouby. ()

PEZ

Po malom ulezani v hlave idem dokonca na dve. Ako moze reziser skveleho The Lincoln Lawyer natocit nasledne takuto hlupost? Prva polovica pritom marna nie je, mame moznost vidiet krasne tropicke Puerto Rico, ktoreho atmosferu paradne zachytava moj najoblubenejsi typ kamery Panavision Panaflex Millennium XL2 (uz na prvy pohlad som vedel, ze sa jedna o tuto kameru a moj zrak ma nesklamal). Takze z vizualneho hladiska luxus. Este aj hlavni predstavitelia su fajn - uveritelny Justin Timberlake, s chutou hrajuci Ben Affleck a nepriestrelne "hot" Gemma Arteton (a prave za vizual a hercov tie dve *). Nasledna zapletka, veduca do sialeneho klise, pochova cely pribeh do rakvy skor, ako najdete najblizsi cintorin. Zaver je uz na smiech - jednak je neuveritelne narychlo zbuchany a navyse robi zo vsetkych postav umele figurky na reziserovej sachovnici. Poslednych 10 minut uz nemalo ani hlavu ani patu, uz to bola len rychlo valiaca sa gula smerom dole - do prepadliska zabudnutych filmov. Neexistuje dovod si pustit Runner Runner znova, to radsej budem utekat utekat. ()

Hpatrik

Atraktivní obsazení, celkem zajímavé téma, ale jak tu POMO trefně podotknul, je to bez štávy. O vedlejších postavách se moc nedozvíte, asi proto aby vypadali tajemně a nepřístupně, výsledkem ale je, že Vám na nich nezáleží, a celé finále se tím pádem míjí účinkem. Špatné to ale není. ()

Torgal

Ďalší z filmov, na ktoré sa ťažko píšu komentáre. Podobných filmov sme tu už mali... a väčšinou dopadli zaujímavejšie ako v tomto prípade. Nie je to ale natočené zle a je sa aj na čo pozerať (i keď na Gemmu až tak nie, vyzerá na svoj vek veľmi maminovsky). Koho by zlákala téma filmu, môže pokojne ísť o dom ďalej, o pokry sa tu len kecá. Dej kopíruje osvedčenú šablónu a skončí presne tak, ako to odhadnete v pätnástej minúte filmu. Neškodná jednohubka bez akýchkoľvek ambícii. 5+/10 ()

kratina

„Šustění bankovek“ mě tam nijak nerušilo, to už tak nějak ke světu hazardu patří, no ne? Film mě docela bavil a párkrát jsem si kupodivu i pěkně porozjímal. O propadu gamblerů na sociální dno nebo o tom, oč lepší je být v Kostarice úředníkem či policejním náčelníkem než chudákem ze smetišť v bočních uličkách. Tedy, pokud člověk není chamtivý a nešroubuje požadované úplatky zbytečně vysoko. Jen škoda, že nedostala víc prostoru ta „prověřovatelka“ Rebecca. Nejlépe vleže, že? :-) ()

Ceberus

Jeden z těch "šestosmyslovských" filmů, který si nechává to nejlepší nakonec. Vynikající Affleck, zbytek ansámblu bohužel nemá moc co hrát. Zvlášť Artertonová je klasický případ "hot chick" přívěšku, který v dějové linii pouze vyplňuje místa pro pánské publikum. Vysvětlování pravděpodobností, strategií či algoritmů se drží ve velmi laických mezích, což mohou na jednu stranu velmi špatně nést odborníci z daných odvětví, na druhou stranu se tím neztrácí žádný Běžný Franta Uživatel, který alespoň ví o existenci internetu a pokeru. ()

Black-star

čekala jsem od snímku víc, ale nějak mě to nedostalo a bohužel ani herecké výkony nebyly nikterak očarující. Nějak to není ten správně pracující stroj - špatný scénář, emoce - téměř žádné... ani vlastně nevím proč sem dala 2 hvězdy. Možná za snahu a za to že to zbytečně není moc dlouhé trápení. ()

Kenty

Trošku nafouhlé, táhnoucí nic. 1 hvězda pro Justina, kterému jde hraní lépe, než by se dalo čekat. Gemma Arterton ani nehraje, jen se tam občas zablýskne. Člověk od toho filmu očekává víc, než dostane. Na konci jen uděláte ,,puf´´ a jsou titulky. ()

waska

Runner runner nijak nevybočuje z žánru, v kterém je těchto příběhu už docela hodně. Nicméně napětí nechybí a hlavně jsou tu 3 herci na které je radost se koukat. Timberlake je herec od přirození, mám pro něj slabost. Afflecka už dávno nemám za "cucáka", líbí se čím dál víc. A Gemma? Radost pohledět. ()

vikino1

S hlavníma představitelama ani tak problém nemám, Justin mě přestal vadit už před pár lety, a novýmu Batmanovi sedí víc role hajzlíků, jak uvědomnělých správňáků. Snad mu to v té JL sedne, protože kdo tohle zná tak ví, že tenhle Batman není úplnej hodňas, ale spíš ten,co s chladnou hlavou kohokoliv obětuje pro dobro situace a nikomu se neomlouvá. Ale to jsem odbočil. Zpět k Hra na hraně. Rozjezd slušnej, jak o všechno přišel slušný, příliv peněz a s ním luxusní život ještě taky dobrý, pád na hubu už pomalu bez napětí, a následné "jak ze srabu ven" už totálně do počtu bez gradace bez napětí, což celkově kazí dojem z celého filmu.. Jak kdyby všem došly nápady, jak kdyby to ve tři čtvrtě skončilo. Navíc chemie není ani mezi hlavní kočkou a Affleckem ani mezi hlavní kočkou a Justinem, nejvcí chemie je mezi Aflekem a Justinem. ()

Kingjiri

Snímek si zahrává někde na hraně mezi hodně nezaživnym průměrem a těžkym béčkem, takže českej název "Hra na hraně" sedí jako hrnec na prdel. Zatimco filmařina má aspoň nějakou úroveň, příběh a chování postav jsou fakt tristní. Timberlakův student je extrémně naivní, Affleckův záporák zase postrádá jakýkoliv charisma a navíc se zdá, že najít zámožnýho mafiána nikdy nebylo jednodušší. Příběh nenabídne vůbec žádnej zajímavej motiv a aspoň ve mě nevzbudil zájem někomu fandit nebo snad napjatě čekat, jak všechno dopadne. Bída s nouzí, nemůžu s čistym svědomym doporučit, dvě hodně slabý hvězdy. ()

E lan

Vcelku slušný počin, kterému k průměru chybí jen kousek. Konkrétně o chlup propracovanější scénář (těch prázdných scén je tu až moc) a výraznější herecké výkony. Justin prostě zůstane Justinem. ()