Putna

Naprosto skvěle reflektuje život v ČR. Mádl exceluje, Josefíková mu zdatně sekunduje a i Kraus si svou roli užívá což je ku prospěchu diváka. Možná má trošku kratší stopáž, takže některé situace působí nepřirozeně (potřebovaly by delší vývoj), ale zase má děj rychlý spád. Tohle rozhodně není hloupá "pouze" komedie. ()

XereXess

Je to film na který jsem se hodně těšil a nepřinesl zklamání. Nevím jestli se zdálo jen mě, že Tomáš Vorel ml. měl našprtanej text natolik, že to vypadalo jakoby stál u tabule a měl přednést básničku. Nicméně, zápletky reálnější než v gymplu, Jiří Mádl si bohatého sígra skutečně užíval. Za mě 4 hvězdičky. ()

Matrix007

Filmy bez zapeklitějších zápletek jsou přeci jen málo záživné. Což je vidět nejen zde, ale i v předchozím díle Gympl. Herci, no je tu Vorel, kterej nepatří mezi oblíbené herce (u mě zvlášť ne!) ale pak je tu Mádl v roli zmetka, kterou si naprosto užil. A umí to skvěle. Slabší průměrný film....... ()

rekurseman

Průměr, průměr, průměr. Pan Vorel mě velmi zklamal, to co natočil je děj vytržený z kontextu, který se může líbit maximálně tak patnáctiletým pipinkám a klukům, kterým začaly růst vousy. Pokud by tak vypadala naše generace (odkazuju na David'82), tak by to bylo opravdu s námi špatné. Ale myslím si, že naopak, vysokoškolští studenti jsou velice vnímaví a do jisté míry i umírnění a někdy dokonce i myslí. Co se týká filmu, chtěl "nějak" navazovat na předchozí Gympl, avšak se vůbec netrefil. Děj absolutně jednoduchý, člověk i se základním vzděláním by pochopil, jak to asi skončí. Co se týče hereckých výkonů, tak musím vyzvednout Evu Josefíkovou a Jirku Mádla, kteří opravdu zahráli své role výborně a v některých chvílích jsem jim i věřil, že jsou takové svině. Kamera taky úžasná, paradoxně se Vorlovi režie moc nepovedla, ale kamera stála za to. Zvuk výtečný, klasici pražských ulic jako jsou PSH, Vladimír 518 a Traffor do filmu opravdu patří. Dávám 3/5, protože si myslím, že film se dal natočit lépe a nemusel být tak přetažený za vlasy. PS: pokud si opravdu někdo po zhlédnutí filmu si myslí, že to tak chodí na Vysokých školách, tak se mu musím vysmát. ()

Mejdzula

Moc milé překvápko pro moje peří! Samozřejmě jsem mnoho očekával, ale ono to bylo ještě lepší, než jsem čekal! Hustý! No, co bych tak...ty "zatmívačky" (che, kdo to vymyslel? :D označení na hovno) mi vůbec nepřekážely, oproti zdejším mnohým "kavárenským intelektuálům", kteří při těchto Twilightech prožívali největší psychická traumata svého života. Za zmínku z mého pohledu stojí zajisté hlavně OST. To je podle mě na český film celkem nevídaná záležitost a naprosto fantastická (proč tu Mikrofon Doprava není? :/). Takovýto krásný elektro podkres byl snad jen u Všemocného, ale tady to bylo snad i lepší. Výborné jsou všechny písně (tedy instra, ten Vladimír 1581851851 používá už 518 let stejná slova a myslím si, že to zrovna není úplně to nejlepší, co si dát mezi střihy), hezky je tu vyjmenuji: Zdrhej, Planeta Praha, Děti prázdnoty (tam je ten chuj, co do toho mele sračky), ale hlavně: I'm Down I.&II., All I Need, Merci, People Dead, Whistle, Dark...fakt jedno lepší než druhé. Dalším potěšením byl pro mě byly výkony herců, o kterých se psalo, že tam hrají dobře, takže v mých zmanipulovaných očích samozřejmě hráli taky skvěle, a to Mádl, Kraus (vůbec mi nevadí že je čurák), Bydžovská. Na druhou stranu Vorel mluví dost odpudivě s tím jeho šlapáním si na jazyk, což byla asi jediná závada, která mne na filmu iritovala. A dám tomu hezky 5*, za celkový dojem je to ode mě zasloužené...(a tu Školku by to vážně chtělo) ()

maty40

Fakt dobrý. Mádl upevnil pozici nejlepšího mladýho herce. Josefíková klasicky zahrála 70% role očima, Bydžovská opět výkon na Českýho lva a kvituju i větší prostor pro Jana Krause oproti Gymplu. Před shlédnutím jsem byl zklamanej z krátký stopáže, ale jsem rád, že to není nijak uměle natahovaný. Vizuálně taky zpracováno na jedničku. ()

lacerta

Gympl mi přišel super, tak jsem měla očekávání asi trochu moc vysoko. Tohle bylo o ničem celou dobu a konec to jen dorazil. Vtipné mi to taky nijak zvlášť nepřišlo. ()

rigby

Gympl mi seděl víc, tady chybí humor, chybí jiskra, chybí něco hlubšího, kvůli čemu by se divák k filmu chtěl znovu vrátit. I když v druhé půlce se to trochu zlepšilo, stále to nebylo ono. Navíc herci jsou na vysokoškoláky už trochu staří. Na druhou stranu mě docela zaujala hudba, ačkoli tento styl nemusím. ()

tejna

Bavilo mě to, na to, že je to druhý díl, tak to není zdaleka taková hrůza, jaká to být mohla... Akorát konec přišel najednou nečekaně rychle a přece jenom, první díl je první díl :) ()

jjjerry

Gympl mě bavil víc. Tady je mně nesedí ten scénář, který se na jednu stranu snaží být cool pro "puberťáky". Tupí policajti, fet a prachy jsou coool a na druhou stranu moralizuje tím, že Kocourek nepije, protože matka je alkáč atd. Zrzek už mně tam neseděl, scény jaký je Mádl frajer v řízení si mohli taky odpusit a lidi co mají prachy ví, že obálky se nenosí. Film ztrácí ve scénách s T.Vorlem jr.=/ bohužel neumí hrát. Naopak Bydžovská je skvělá, a Jirka Mádl táhne celý film, bez něj by to byl propadák. I když na scénáři spolupracoval Pasta Oner, tak mně nesedí to "podepisování" liháčem na každý sloup, znám writera a ten tohle absolutně odsuzujue, to dělaj jen puberťáci po tom co viděli film Gympl a hrajou si na writery, snad takových blbečků teď nebude ještě víc. ()

Fajung

Ostrieľaná dvojka z gymka si to hodila po dlhšej odluke na vejšku a spravila dobre. Film pokračuje viac menej v starých šľapajách a drží si podobný, možno o pol hviezdičky slabší "skill". Jirka Mádl drží celý film pokope, nakoľko ostatní herci pôsobia troška ako vystriekané spreje. Eva Josefinová "hraje" peknú mršku, ktorú by chcel mať za susedu na intráku, asi každý vysokoškolák. Ale celkovo sa na film dobré pozerá, veľmi prijateľná stopáž, a niektoré scénky zo života "sprejerov" dokážu zaujať, ale na druhej strane film neponúkne nič extra. Celkovo je, ale vejška v pohode filmik, ktorý sa dá pozrieť bez toho, aby nudil, alebo otrávil. Mladí slovenskí režiséri by sa mohli konečne poriadne zobudiť, inšpirovať a začať točiť podobné filmy, lebo s Jánošikom, Báthoričkou a pod. námetmi nezobudia našu súčasnú kinematografiu z kriospánku. 65% ()

Scaevola

Rozvržení, styl i tempo zůstalo nezměněno: neustále se nenápadně kritisuje (ti "hodní" to přece vždycky odnesou), žehrá se na absurdnost světa a ukazuje se morální rozklad už od nadějné studenstké třídy... Leč o čem že to vlastně bylo? Jednotlivé zápletky nikam nevedou a - jak poznamenal můj bratr - finále se odbude jedinou větou z dopisu. Chtěl jsem věřit, že tvůrci hodlali zobrazit neukotvenost a bezcílnost nastupující generace pomocí rozpadlé dějové linky, avšak v okamžiku, když jsem viděl, kolik lidí se podílelo na scénáři, mi došlo, že mnohem pravděpodobněji prostě jen vařili z vody. ()