Tarako

Mladej Vorel je na tečku a ty stmívačky po každé scéně, o kterých se tu už taky někdo zmiňoval, taky. Když ale sedíte v kinosále a připadáte si, jako byste na plátně sledovali svůj život, nemůžete dát míň, než 4*. I když objektivně je to sranec, to je asi fakt. ()

Phorbo

Je skoda ze Vejska nejde ve slepejich Gymplu. gympl je aspon o tom writeovani a sprejovani. ma vicemene hlavu a patu. to vsechno Vejska postrada. Je bez napadu, bez dobreho scenare, s hroznou tuctovou kamerou a s prisernou rezii. podle me by Vorel, vyberte si jednoho ze tri, to je na vas, todle nemel ani tocit. Filip by se mel sam za sebe stydet ze se nechal vyhecovat na takovou roli, ale jako proc ne, nejak se zviditelnit musi a kdzy mu da tatik moznost tak proc ne. Mladej Tomas uz je na tom lip, jeho herectvi pokrocilo, spise poskocilo dal. madl to nezachrani a jedina zenska role v tomdle filmu uz vubec ne. Vejska je viditelne o tom /a asi hlavne na prazske ekonomce/, aby si mladej frajer nasel borku a pichal ji od rana do vecera. Po par dnech ho prestane bavit a tak najdeme si dalsi, diky. nebyt Vladimira a Traffika tak by tendle film stal za uplny hovno. Mimoto, avg logo by asi kluci nesprejovali, na takovou plochu by jim odumrely vsechny prsty. fuj, fuj, fuj a znovu jen fuj. ()

Ollie235

Myslel jsem si, že mě (jakožto vysokoškoláka) tenhle film po trefném Gymplu nemůže minout, ale opak je pravdou. Kostra sice zůstala přinejmenším podobná, ale už to zkrátka není ono. Humor tolik nesedí, v dramatických chvílích tvůrci příliš tlačí na pilu, původní postavy z jedničky spíše překáží a neustálé (pro mě zcela nepochopitelné) skákání z jedné scény na druhou absolutně nefunguje. Ve výsledku platí, že pokud na plátně není ani jeden z Kolmanů (Mádl, Kraus), není o co stát. Za tuhle dvojici, povedenou hudbu a několik vtipných situací to nechám na slabších třech, ale na otázku, zda je Vejška lepší než Gympl (srovnávám pouze filmy) odpovídám: ani náhodou! ()

mira007

Dospělejší než Gyml a bez ultraabsurdního humoru. Bylo to vtipné, svižné, místama nahaté a s dobrou muzikou. Mádl je extratřída a Kraus si epizodně odehrál taky parádu. Jeden z nejlepších filmů tohoto roku. ()

aLPaC

O krapet horší než jednička, asi hlavně kvůli až tak krátké stopážy, že jednotlivé dějové zvraty jdou strašně rychle a člověku se v tom těžko orientuje a hlavně mu nebo spíš mě ať nemluvím za ostatní to přijde nevěrohodné. Největší klady jedničky, tedy Jirka Mádl a Jan Kraus, kteří si oba své postavy neskutečně užívají, však zůstaly. Hlavně teda Mádl, sice už nemá takové ikonické hlášky jak v Gymplu, ale i tak perlí opravdu solidně. ()

NJD

Sice jsem se párkrát pousmál, možná až zasmál, ale to nic nemění na tom, že je Vejška vrchol trapnosti. Děj o ničem, herci až na pár výjimek tragický, kamerový efekty k zblití a neuvěřitelně zprasenej konec asi ani nepotřebuje další komentář. Snad ze všeho nejvíc mě na tom ale štve, že tvůrci měli skvělou příležitost natočit film, kterej pravdivě, ale zároveň vtipně vypráví příběhy z vysokoškolského života českých studentů....místo toho se však omezili na trapný klišé typu všichni studenti jsou bohatý feťáci, který dávaj úplatky a jejich život je vlastně jedna velká zbytečnost. A teď mi pane Vorle laskavě vysvětlete, jak mám rodičům vysvětlit, že já na tý vejšce ale fakt něco dělám... ()

HonzaSim

Líbí se mi filmy Tomáše Vorla a tak jsem do toho šel s očekáváním, že to nemůže být špatné. Koneckonců má to být volné pokračování Gymplu, který jsem si mi líbil. V hlavních rolích moji oblíbenci Jiří Mádl a Eva Josefíková, nechyběla ani zvučná jména jako Zuzana Bydžovská nebo Ivana Chýlková. Ovšem nejlepší roli měl Jan Kraus, který zářil a perfektně mu to sedlo. Mádlova role role zase připomínala jeho počínání v Ro(c)ku podvraťáků, kde by ojel snad i nafuvací panu. Eva mi v tomto prostředí moc neseděla, protože na mě působí spíše nevinně. Nevyhnu se srovnání s Gymplem, který je ale podle mě o něco lepší.. Vejška je o tom, jak to ve světě chodí, když máte prachy.. Možná moc depresivní, ale ze života. Nejvíc mě asi zaskočila délka, která byla jen něco málo přes hodinu. Takže dávám takové slabší čtyři hvězdy. 70% ()

Matt Raider

Vorlové jsou možná podivínští, ale rozumí tomu. Společně s Gymplem jsou to novodobé české interní klenoty. Cením také Vladimira za Planetu Praha. Děti holt dospěly a jsem zvědavý, jestli je uvidíme ještě někdy znova. (+85%) ()

Santino7

Presun zo strednej na výšku so sebou prináša nielen kvantum nových, dosiaľ nepoznaných možností, ale okrem toho aj značne zvýšené nároky a očakávania. Platí to tak všeobecne vo svete, a rovnako to platí aj v tomto filme. A keďže sa to v tomto smere aspoň ako-tak podobá, mám pre vás menší návrh - vžime sa nachvíľku do role pedagógov (našťastie len teoretikov, čo sa nemusia presunúť do ozajstnej triedy plnej nezáujmu a mladíckej drzosti :-)), a film ohodnoťme, respektíve porovnajme s jednotkou, práve z tohto uhla pohľadu. Nuž dobre teda, začať môžme napríklad tým, prečo nás vlastne oslovila jednotka. Sme začínajúcimi pedagógmi na strednej (či skôr gymnáziu, nech sme terminologicky presní), sme plní očakávaní, a dostali sme "na starosť" triednictvo nového kolektívu - už na pohľad nám je jasné, že v danom kolektíve sa ocitli indivídua všelijaké, pričom každý jeden je na diametrálne odlišnej vlne, čo sa týka kvality (v našom prípade štúdia) - no predsa si ich po krátkom čase, i napriek istým nedokonalostiam, všetkých do jedného (viac či menej) obľúbime, a všetky tie pochybenia im mávnutím ruky odpustíme. Sú predsa stredoškoláci, prežívajú bezstarostné roky plné srandy a flákania sa, tak načo sa trápiť kvôli nejakým chýbajúcim znalostiam (v našom obraznom ponímaní dajme tomu matematiky, v rámci filmu tým mám na mysli nedostatky v rámci scenára, miestami amaterizmus či rôzne iné "chybičky krásy"). O nič predsa nejde, a nakoniec sa tak či tak budeme snažiť, nech každý jeden z nich (po svojom) odmaturuje, veď sú predsa naši a za ten čas nám prirástli k srdcu, no a je nám jasné, že tie ich lotroviny, ktoré nám často zvyšovali tlak, nám vlastne potom aj budú chýbať... Zlom, pauza. Kariérny postup, zrazu sme (dajme tomu šibnutím čarovného prútika, nech to príliš nekomplikujeme:-)) profesorom vysokoškolským a náš pohľad na vec sa rázom zmenil. Náhoda to chcela tak, že sa nám do cesty "pripletú" starí známi, s ktorými máme už z predošlej pracovnej pozície čo-to odžité, lenže teraz sme už takpovediac "vyššia liga", kapacita, klasa, a teda chceme (a musíme) si zachovať istý profesionálny odstup a nijak im nenadŕžať. Dotyční do toho teda budú musieť vhupnúť s čistým štítom, bez zvýhodňovania a akéhokoľvek zľahčovania. Teraz, keď už sme čoby pedagóg vysokoškolský na úrovni inej, diametrálne odlišnej a so žiakmi/študentmi už nie sme v takom blízkom a dôvernom styku, všetko vyzerá inak. Vyžadujeme od nich istú mieru profesionality (za čo si môžu sami - veď koniec koncov, bola to vlastne v prvom rade ich voľba, pustiť sa do "Vejšky"), pričom fórky a humor (hoci sa z času na čas nejaké pritrafia a potešia, to poprieť nemožno - a miestami aj nostalgia) už sami o sebe nestačia, s tým skrátka neprejdú. No a keďže čo sa týka tej profesionality a zodpovedného prístupu, v tomto smere to s nimi nie je nijak ružové, prechádzajú ďalej a ďalej len s odrenými ušami, už to dávno nie je čo to bývalo, idylka je fuč, v nenávratne. Ani zďaleka už nezanechávajú taký dobrý pocit ako minule, a aj tých sympatií už možno bádať oveľa menej. No skrátka vo všetkom figuruje istý nevyhnutný odstup, ktorý to celé sťažuje. A tento odstup, v kombinácii s - ako už bolo spomenuté - ich často chabými znalosťami a kvalitami majú za následok, ze táto fáza už vonkoncom nie je tak príjemná, uvoľnená ako tá predošlá, už to skrátka nie je ono. Sú tam len také náznaky. A práve kvôli tomu je načase (po ukončení aj tejto životnej fázy) so školstvom skončiť a vrhnúť sa radšej niekde inde. Trebárs do politiky. Alebo radšej ani nie... Aby som to ale nenechal len takto, vyjadrím sa, aspoň stručne (nakoľko tá pedagogická časť bola až pozoruhodne obsiahla, na to, akú nízku mala vlastne výpovednú hodnotu :-)) aj spôsobom bežným. Nuž teda, dvojka sa mi, ako ste už asi aj postrehli, páčila o poznanie menej než jednotka. Pochopiteľne musela prísť zmena, a tá podľa mňa nedopadla úplne tak, ako by mala. Poďme ale postupne - Mádl stále sympaťák a v rámci možností aj dobrý, Vorel mladší stále rovnako nevýrazný a z času na čas stratený, Kraus dokonca ešte výrazne lepší a vtipnejší (väčší priestor mu jednoznačne prospel, a filmu ako takému rovnako), spolužiak hulič už moc silený a málo spontánne humorný a trefný, no a z nových postáv, tak tam ma zaujala jedine ak Eva Josefíková, ktorú mám ako herečku skutočne rád, je charizmatická a navyše aj prekrásna (zároveň si však myslím, že s ňou šlo naložiť aj omnoho lepšie, potenciál tam bol väčší, ostatne ako u všetkých postáv, a vo všetkých smeroch). Plus možno ešte Kohák, a teda predstaviteľ vysokoškolského pedagóga-dobráka, ten bol taktiež fajn. Celkovo mi však na Vejške vadila povrchnosť, obsahová prázdnota a plytkosť, a taktiež aj pomenej vydareného humoru (hoci nepopieram, že párkrát som sa skutočne zasmial). A tiež už to nebolo také prirodzene a zdravo drzé, než prvý raz. Dobre, miestami to síce drzé bolo, no väčšinu času len tak nepresvedčivo, silene. V konečnom dôsledku to okolo mňa len tak prefrčalo. A vyšumelo. Čiže celkovo, hoci dávam hviezdičky tri, čo je síce ohodnotenie na prvý pohľad rovnaké ako u jednotky, avšak percentuálne a vo výslednom dojme tam rozdiel predsalen je, a to podstatný - totižto kým jednotke som dal tri také, že už boli na hranici so štyrmi (percentuálne teda cca tých 70), dvojke som ich dal len s prižmúrením oboch očí, pričom som mal sto chutí ísť o hviezdičku nižšie (a možno to pri opakovanom pozretí, ak nejaké niekedy vôbec bude, aj spravím). Takže asi tak. 50% () (méně) (více)

filipvrbik

Jako Eva vypadá luxusně, Mádl se sem taky hodí sKrausem je taky sranda,ale jinak je to film zcela o ničem...jo a na vejšce jsem neměl ani na šalinkartu, natož na Volvo cabrio.... a vlastně na ni nemám stále....40% ()

Jimmy15

Stejná blbost jako Gympl. Nevím, moc mě film nenadchlo a osobně si myslím, že to bylo o ničem. A k tomu všemu byl nelogický konec. ()

Ukko

Nemůžu si pomoct, ale filmy Tomáše Vorla mají pořád něco do sebe a já musím říct, že i s Gymplem i Vejškou jsem fakt neměl problém. Je mi jasný, že bude spousta lidí na tento film nadávat, ale upřímně, oni tomu prostě jen nerozumí. Bojím se, že k tomu abyste dostatečně ocenili fatálnost těchto příběhů, musíte být více, či méně melancholici, pesimisti nebo prokletí umělci. Najednou vám vše dá smysl a vy bude minimálně s hlavním hrdinou soucítit. Pro všechny neuznané hrdiny, doporučuji a dávám poctivé tři. ()

dan4815

Když sleduji oslavné komentáře jiných diváků, naskýtá se otázka, zdali jsem neviděl něco jiného. Ok, gympl by se ještě dal zařadit do skupiny filmů, u kterých nemusí pociťovat výčitky svědomí, že jej viděl. Výška je určen pro publikum, které před lety na maturitní otázku, za kolik stříbrných zradil Jidáš Ježíše, odpovědělo, že za večeři. Potenciál... žádný, kdybychom vzali podobné slovo, a že u tohoto filmu vás to napadne - potence, tak té je tu plno. Scénář je chudý jak Nigerijec. Jsou momenty, kdy si chudý scénář chtěl přilepšit, takže je chudý, jak nigerijská děvka. Takže zase je to téměř mrtvé... chudé. Film je provázen směšnými scénami a stereotypy... směšnými ale bohužel tím způsobem, kterým autor nezamýšlel. Nemůže říci nic, a jestli to měla být generační výpověď, tak se kurva stydím, že jsem někdy měl potřebu studovat. Ve výsledku, ona stačí "vysoká škola života", v ten moment se vám líbí kde co. Jak jednoduchý život mají idioti. ()

Marys

Až na Evu Josefíkovú všetko veľmi ploché. Žiaden posun oproti Gymplu. Asi sa to ani nedalo čakať, no aj tak, scenár nepochopený a absolútne neodrážajúci dobu. Veľmi zlý film. ()

Jaroslaf

Předpremiéra filmísku v cinestar na Andělu. Pan Vorel měl průvodní slovo, a mimo jiné nám sdělil, že profesorovi co ho na vejšce nejvíc sral, se solidně pomstil. Uvidíte sami jak. Mádl nám zas sdělil že chodí s Josefíkovou, což je teda velkej fejl. Ten kluk má hlas 13-ti letýho bastarda a vypadá na 15, no co na něm ta holka vidí, moc nechápu. Herec je to ale dobrej. Roli fatálního zmrda, co šňupe koks a šuká holky na potkání, sem mu věřil. Trafikovy beaty z hlediska hudebního nicmoc, z hlediska české filmové tvorby ovšem velice nadčasové. Film celkově serióznější než Gympl, více bez trapného přehrávání, více s lehkým přesahem a hloubkou. Celkově možná i lepší snímek než Gympl. Váhám i nad čtyřmi hvězdičkami. Líbilo se. ()

fshrbeny

Mádl a Kraus táhnou celý film, který byť postrádá děj a v závěru i logiku, se dá brát jako slepenec různých gagů, které na sebe ne vždy navazují. Pro mě horší jak gympl. ()

Neonka007

Bezva pokračování předešlého filmu Gympl. O tenhle film jsem se bála, většina pokračování se totiž nezdaří. Vejška mě opravdu překvapila. Líbila se mi daleko víc než Gympl. Film má už od začátku tempo, které nepoleví. Člověk se zasměje a najde si tam to "svoje". Opravdu dobrý, český film u kterého se člověk nenudí. Výběr herců je také velice sympatický. - 4* ()

IvcaSammet

První film, na kterém jsem byla v kině v roce 2014 ... A rozhodně toho nelituju!! Sice byl film o asi půl hvězdičky slabší než Gympl, ale je to opravdu maximálně půl hvězdičky. Myslím, že kdyby se oba filmy spojily do jednoho, tak by člověk nepoznal rozdíl. Herecké výkony byly výborné, naprosto věrohodné ... Opravdu hodně dobrý český film, ve kterém se najdou jak humorné, tak i vážné scény. Navíc mě hodně potěšil Jirka Mádl, u kterého mi přišlo, že jeho herecké kvality trošku klesají, ale tímto filmem mi dokázal, že jsem se opravdu docela dost sekla. Vážně jsem ráda, že jsem se rozhodla zrovna pro tento film. ()