Jasmíniny slzy

• USA Blue Jasmine (více)

Když vás život srazí na dno, nezbývá než se od něj odrazit… Jasmína (C. Blanchettová) byla elegantní a pohodlnou dámou z lepší společnosti žijící si na vysoké noze, a to hlavně díky svému muži, podnikateli Halovi (A. Baldwin). Jeho podvodné machinace však vyplynuly napovrch a do obrovských dluhů se dostala s ním také Jasmína, co o ničem neměla ponětí. Ze dne na den se tak svého bezstarostného života musela vzdát a nyní je nucena začínat od nuly v pro ni ponižujícím prostředí u své nevlastní sestry Ginger (S. Hawkinsová), kde přichází do kontaktu se světem, který jí byl do této doby zcela cizí. Postavit se na vlastní nohy jí ale bere mnoho sil a dostává se na pokraj zhroucení, z čehož si pomáhá alkoholem a dávkami antidepresiv. I přes to všechno si však nic nehodlá připustit... Komediální drama režiséra a scenáristy Woodyho Allena na motivy divadelní hry Tennesseeho Williamse "Tramvaj do stanice Touha" uchvátilo zejména výkonem Cate Blanchettové. Ta za svou roli získala několik desítek cen – mezi nimi např. Cenu newyorské filmové kritiky, Cenu britské filmové akademie, ocenění na „nezávislých Oscarech“ Independent Spirit Awards a také Zlatý glób i Oscara za hlavní ženskou roli. (Česká televize)

pesbara

je to silnej film, ale ja už tady někdo psal, nečekal jsem toto zaměření. Je to takové to dílo, které má v člověku vyvolat potřebu říkat si jak ten svět stojí zahovno...Povrchní panička...zoufalej život...zoufalá řešení ()

julie_mie

Woody opět boduje. Ale je třeba říci, že výsledek filmu hodně stojí na naprosto dokonalé Cate Blanchett. Ze 4 jsem musela po druhém zhlédnutí zvednout na 5. ()

Kajouska

Těžko můžete čekat něco od člověka, který nemá a nikdy neměl žádnou hloubku, vše bylo pouze o penězích a teď najednou nejsou ani ony "cenné" papírky. Když vidím Jasmine, popadne mě kolikrát i strach, kam až to může dojít. Nádherně procítěné a zahrané od Cate, zoufalost, odpor a zlomení osobnosti předvedla precizně. ()

durkes

Dlho som allenovkám nevedel prísť na chuť, ale od určitého obdobia ich vyhľadávam. Táto opäť nesklamala a bonus k tomu bol úžasný výkon Cate Blanchett v úlohe rozhýčkanej, malomeštiackej kravy, ktorú okolnosti prinútia zosadnúť na zem a trochu sa znormalizovať, ale ako sa ukáže, len dočasne....... Kvôli scenáru i Blanchett 4. ()

Lukkyn

Cate Blanchett svým excelentním herectvím vykresluje příběh ženy , která spadla ze saténového prostěradla rovnou do hromady hnoje!!A evidentně to nedává, nezvládá jedinou věc , kterou si předsevzala - nebude z ní ani IT technik, ani bytová návrhářka, a nepovede se jí klofnout ani dalšího boháče. Rozpad jejího života samozřejmě doprovází prášky smíchané s alkoholem, psychické problémy a v neposlední řadě otravné chování. Řekl bych , že film nakonec jasně dokazuje, že ne vždycky peníze přináší štěstí a pohodový život!!Nakonec i ta prodavačka v minimarketu je štastnější , než naše bohatá madam!!! ()

Johgas

Tragikomedie. Skvělá Cate Blanchett v roli ženy, která padla z vrcholku až na samé dno. Bylo mi jí dost líto, ale zároveň jsem jí nerozuměla - pokud pohrdá ostatními, tak jako to dělala, potom nemůže čekat, že dopadne dobře. A Xanax s vodkou - no jako nic moc.... ()

kvete.i.vadn

Když jsem ji asi poprvé slyšela bez dabingu, zjistila jsem, že nemusím Cate Blanchett(hysterický záchvat ale umí sehrát perfektně). Bylo těžký přežít i její sestru a toho jejího frajera. Jinak ale film super :-) ()

Naby

Když jsem na začátku viděl v titulkách Woddy Allena, tak jsem dostal strach. Zpravidla jeho filmy bývají náročnější a smutný. Nicméně jsem koukal dál. Tenhle příběh byl celkem jasný, žádné složitosti a na dnešní zrychlený svět se dost táhnul, což nutně nemusí znamenat chybu. Film byl teda něco jiného než jsme dneska zvyklí vidět a proto se mi líbil. Vypráví celkem zajímavý a zcela uvěřitelný příběh. Z filmu se dá poučit, nebo ho jen tak prožívat s hlavní hrdinkou, takže si dokážu představit, že každá inteligentní osoba si na filmu dokáže něco najít. Určitě můžu film doporučit. Celkem 3,8* PS: Jen pozor jestli máte na takový film náladu, jinak si můžete zkazit film i večer. ()

RoyBatty444

Komédia NIE. Allenovská konverzačka a sonda do trápenia sa preafektovanej ženy z bohatej vrstvy, ktorá sa ocitá na dne bez peňazí a ťahá so sebou svoje okolie ÄNO. ()

VidiaPetra

Úžasné, konečně film, který mě dokáza svýml závěrem skutečně překvapit. Cate Blanchett je úžasná herečka, která nelehkou roli Jasmine zvládla úžasně. Wow! ()

kodwin

Woody, kterého nepovažuji za typického. A to je škoda. Jasmíniny slzy je až příliš obyčejný film, že kterého vyčnívá jen Cate Blanchett. ()

Bogrant

Woodyho si občas pustím na odreagovanie a pri Blue Jasmine som urobil sakra dobre, že som sa na to mrkol. Miestami humorné, miestami divné a miestami smutné, postavené predovšetkým na výkone Cate Blanchett, ktorý je aj v takomto "nepríjemnom" stave vynikajúci. Malé dielko z dielne ostrieľaného harcovníka, ktoré poteší. ()

gizi

Woody Allen pořád válí, přináší opět klasický vztahový film s klasickou výbornou swingovou hudbou. A   Cate Blanchett předvádí opravdu prvotřídní výkon. 75%. ()

Bragi66

Na komedii je to málo veselé a na drama málo hluboké. Je to sice šup sem do minulosti a šup sem do současnosti, ale přesto, aby to bylo vtahující, je to dost povrchní a neosobní (byť je to Woody Allen). Hrome, když v té Evropě umí udělat takové psychobomby, tak proč by to v té Americe neuměli v roce 2013 také? Možná je to v tom, že by to na ty rodiny působilo až příliš emocionálně. Jedné své snoubence jsem z mladické nerozvážnosti pustil film Romance pro křídlovku (1966) a z večera byla rozjitřená chmura. Přesto by film Jasmíniny slzy (2013) mohli vidět i  muži, kteří mají trochu trpělivosti. ()

She_Screams

Četla jsem pár recenzí a jsou pořád dokola o tom, jak je Jasmína nesympatická a hrozná. A já se ptám: Byla ve filmu sympatická postava? Za mě ani jediná. Ale ani vyloženě naopak, všichni nastejno. Jasmína to schytala. Jenže tenhle film, to je prostě život (pro mou kamarádku vyloženě krásný). Sudičky, sáhněte si do svědomí, jestli to, co vás irituje, není náhodou tak trochu vaše. ()

hanca.uh

Na tohle se musím podívat ještě jednou, protože C. Blanchett mě moc nebavila...ale dám tomu druhou šanci, v poho-))) ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem