Jasmíniny slzy

• USA Blue Jasmine (více)

Když vás život srazí na dno, nezbývá než se od něj odrazit… Jasmína (C. Blanchettová) byla elegantní a pohodlnou dámou z lepší společnosti žijící si na vysoké noze, a to hlavně díky svému muži, podnikateli Halovi (A. Baldwin). Jeho podvodné machinace však vyplynuly napovrch a do obrovských dluhů se dostala s ním také Jasmína, co o ničem neměla ponětí. Ze dne na den se tak svého bezstarostného života musela vzdát a nyní je nucena začínat od nuly v pro ni ponižujícím prostředí u své nevlastní sestry Ginger (S. Hawkinsová), kde přichází do kontaktu se světem, který jí byl do této doby zcela cizí. Postavit se na vlastní nohy jí ale bere mnoho sil a dostává se na pokraj zhroucení, z čehož si pomáhá alkoholem a dávkami antidepresiv. I přes to všechno si však nic nehodlá připustit... Komediální drama režiséra a scenáristy Woodyho Allena na motivy divadelní hry Tennesseeho Williamse "Tramvaj do stanice Touha" uchvátilo zejména výkonem Cate Blanchettové. Ta za svou roli získala několik desítek cen – mezi nimi např. Cenu newyorské filmové kritiky, Cenu britské filmové akademie, ocenění na „nezávislých Oscarech“ Independent Spirit Awards a také Zlatý glób i Oscara za hlavní ženskou roli. (Česká televize)

lukas_flek

nezáživný děj, tupé rozhovory (ok, byly to rozhovory tupých lidí, tak to asi musí být tupé, ale nemusí toho být tolik). psychologický rozměr jasmíny byly velmi dobře zahraný, ale úzkostlivý alkoholik, dámy a pánové vypadá jinak - mnohem hrůzněji a nesnesitelněji. konec mě velmi překvapil - čekal jsem, že se něco zajímavýho stane aspoň ke konci a ono nic :) ()

Brigitte

Úžasný herecký výkon Cate Blanchett, zbytek filmu už mě ale nijak nezaujal. Nemám Woodyho ráda, ale přesto jsem si řekla, že to zkusím. Bohužel jsem se utvrdila v tom, že to není můj šálek čaje. Mimo jiné např. sestra Jasmíny mě neustále trochu vytáčela, čím to? Zkrátka jo, milý film, ale na mě nezapůsobil. Průměr. ()

mfanta

70% - Od Woodyho Allena jsem zatím mnoho filmů neviděl. Ty, které jsem viděl (už si ani nepamatuju které) mi přišly velmi zvláštní, svérázné. Jasmíniny slzy jsou ale jiné. Kdybych nevěděl, kdo to režíroval, určitě bych to neuhodl. Je to film normální, hluboce lidský, s věrohodně propracovanými postavami. Film diváka nijak násilně nenutí přijmout nějaký režisérem zvolený závěr, co si po shlédnutí odnést. A to se mi líbí. Cate Blanchett je paní herečka a zde to znovu dokazuje. Slušná podívaná, ale jednou asi stačilo. ()

Khotzilla

Film, u kterého je trochu problém napsat, že se "líbil", i když je skvělý. Slovu komedie bych se vyhnul velkým obloukem. Místy je až nervy drásající sledovat tu bezvýchodnost, ve které se hlavní hrdinka ocitla, i to, jak se " z toho srabu" marně pokoušejí i nepokoušejí dostat všichni z jejího okolí. Pořád jsem čekal, jestli na konci Jasmína bude následovat svého manžela nebo ne a ono to finále je snad ještě horší. Skvělá Cate Blanchett a skvělá Sally Hawkins. ()

Cremonesi

Tak vynikajúco stvárnená postava od Cate Blanchet, geniálne a tlieskam! Bravo bravo bravo! Od prvého tónu ako zaznela úvodná skladba filmu je cítiť rukopis Woodyho Allena! Tak výstížné, presne ako život sám, bol tento film. ()

Amellia

Trosku zacinam nahliadat do filmov Woodyho Allena, pretoze tvori tie filmy, ktore pise sam zivot. Jeho filmy si skutocne mozme pozriet naozaj vsade okolo nas (ked sa trosku posnazime). Jasminine slzy bol prvy film, ktory som od neho videla. Prvy raz na mna urobil taky "obycajny" dojem a pocit, ze co je na tom filme zaujimave? Ale z nejakeho dovodu mi to nedalo a pozrela som ho znova. A vysledok je, ze je to skvely film. Zamyslime sa...Ako moc moze zivot ovplyvnit nevera? Aj takto veru... Jasmina bola naozaj zhyckana, a naozaj sa mala aj velmi rada. Ale zase na druhej strane sa chcela posunut dalej, nechcela sa zmierit s tym co jej zivot zrazu nadeli (aj ked to bolo jej vinou, kvoli histerickej povahe) Co je na tom zle, ze sa nechcela zmierit s tym co ma?? Ved zijeme len raz!! Nie je to az taka nerealna postava. Super super super :) Od Woodyho jeden z naj, aj ked je paradoxne z jeho zbierky hodnoteny skoro najslabsie. ()

Yaan2

S každým dalším Woodyho filmem si uvědomuji jak moc je každý z jeho filmů originální a zároveň podobný. ()

walsidal

„Jasmíniny slzy“ se do značné míry vymykají obvyklému naturelu woodyallenovských filmů. Zajímavá forma prolínajících se náhledů do Jasmínina života v době blahobytu a v době nouze je divácky zajímavá především proto, jak ostře spolu tyhle dva světy kontrastují. A přitom, jak se tyhle dva pohledy ve filmu prolínají, divák má možnost postupně si skládat mozaiku Jasmínina života včetně zlomovému okamžiku… Woody Allen jako by se v tomhle filmu oprostil od svého lehce absurdního nadhledu a vlastně příběh „jenom“ odvyprávěl. Že se přitom divák nenudí, za to může děkovat především Cate Blanchett. Ta totiž skvěle předvedla Jasmínu se všemi vnitřními konflikty, které jí skok ze světa bohatství do světa chudoby přináší, kdy si svoje návyky a pohled na svět z doby, kdy se nemusela starat o peníze, přenáší do současnosti, kde se ovšem tvrdě střetávají s realitou. Zlomový okamžik jejího příběhu, tedy udání manžela jako pomsta za jeho nevěry, je z hlediska celého příběhu zajímavý, nelze ovšem nevidět, že i silně zjednodušující. Lze si těžko představit, že by jeden telefonát manželky mohl reálně poskytnout FBI takové důkazy, na základě kterých by mohla jejího manžela hned zatknout. Ovšem Woody Allenovi asi takovou fabulaci nebude nikdo vyčítat. ()

duch9

Vztahové drama o tom, jak se Jasmine obrátí život naruby a přijde o vše včetně duševního zdraví. Cate to zahrála tak krásně, že v závěrečné scéně jsem jí plně chápala a soucítila s ní. Woody si pohrál s psychologickým přesahem a tak se může každý zamyslet nad tím, co ho ve filmu zaujalo. ()

Sejkorka

Koncert Cate Blanchett. Nevěděl jsem, že za tento film dostala Oscara,ale několikrát během koukání jsem si říkal, to je výkon jak na Oscara. Skvělé podání rozpolcené ženy. Člověk od začátku nevěří, že se může změnit a ona nezklame. Jasných 5 hvězdiček, skvělé dílo. PODRUHÉ 21-3-2023 Především jsem se utvrdil, že Kate Blanchett je absolutní TOP. Letos osmá nominace na Oskara, jen dvě naplněné (tento film a Letec). 2023 - Tár (2022)  (Nejlepší herečka v hlavní roli) 2016 - Carol (2015)  (Nejlepší herečka v hlavní roli) 2014 - Jasmíniny slzy (2013)  (Nejlepší herečka v hlavní roli) 2008 - Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)  (Nejlepší herečka v hlavní roli) 2008 - Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)  (Nejlepší herečka ve vedlejší roli) 2007 - Zápisky o skandálu (2006)  (Nejlepší herečka ve vedlejší roli) 2005 - Letec (2004)  (Nejlepší herečka ve vedlejší roli) 1999 - Královna Alžběta (1998)  (Nejlepší herečka v hlavní roli) ()

pavala

Naprosto fascinující Cate Blanchett, která se v titulní roli Jasmíniných slz vryla do paměti diváků nezapomenutelným hereckým výkonem. ()

SLPHR

Na tomto filmu byly nejlepší repliky, které byli svižné měli tempo a byl v nich vidět rukopis Woodyho Allena. Děj se odehrával ve dvouch časových dobách, které se prolínají. Celkově to je povedený snímek, který nepřináší nic převratného. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem