Jasmíniny slzy

• USA Blue Jasmine (více)

Když vás život srazí na dno, nezbývá než se od něj odrazit… Jasmína (C. Blanchettová) byla elegantní a pohodlnou dámou z lepší společnosti žijící si na vysoké noze, a to hlavně díky svému muži, podnikateli Halovi (A. Baldwin). Jeho podvodné machinace však vyplynuly napovrch a do obrovských dluhů se dostala s ním také Jasmína, co o ničem neměla ponětí. Ze dne na den se tak svého bezstarostného života musela vzdát a nyní je nucena začínat od nuly v pro ni ponižujícím prostředí u své nevlastní sestry Ginger (S. Hawkinsová), kde přichází do kontaktu se světem, který jí byl do této doby zcela cizí. Postavit se na vlastní nohy jí ale bere mnoho sil a dostává se na pokraj zhroucení, z čehož si pomáhá alkoholem a dávkami antidepresiv. I přes to všechno si však nic nehodlá připustit... Komediální drama režiséra a scenáristy Woodyho Allena na motivy divadelní hry Tennesseeho Williamse "Tramvaj do stanice Touha" uchvátilo zejména výkonem Cate Blanchettové. Ta za svou roli získala několik desítek cen – mezi nimi např. Cenu newyorské filmové kritiky, Cenu britské filmové akademie, ocenění na „nezávislých Oscarech“ Independent Spirit Awards a také Zlatý glób i Oscara za hlavní ženskou roli. (Česká televize)

awerto

Nemam Allenovky rad. Naproti tomu, tento film s kuzelnou Cate ma dostal. Krasne vykreslena a charakter hral vsetkymi farbami. Konecne ma Woody u mna male plus. ()

Pe4Ce22

Bojím se že na filmy podobného stylu jsem ještě "nedozrál". Herecké výkony jsou poměrně příjemné, ale jinak se jedná pouze o mírně nadprůměrný snímek. ()

loyeme

Cate Blanchett, podala velmi dobry vykon. Moc som jej filmov nevidela, ale tu bola fakt dobra. Avsak co sa deju tyka? Keby bolo namiesto Woody Allen v kolonke Scenar nezname meno, tento film by mal tak hodnotenie 6.0 Myslim, ze neprehanam, ked poviem, ze takyto dej filmu by europska komedialna drama poslala do kuta. Cele to bolo o Cate a o tom, ze bol rozpocet na drahe kulisy a kostymy (plus hercov ako Alec Baldwin...). A koniec..."milujem", ked scenarista toci film o jednej osobe, premelie sa pomaly cely jej zivot a ked nastane zlom tak je koniec a divak nevie, co sa vlastne s postavou stane. Toto vacsinou scenaristom neodpustam, ked koniec nepride v pravej chvili. Ak mam rozvijat predstavivost precitam si knihu. Dokazat popisat zivot osoby od nejakej chvile az po koniec a pripadny pad, ked ide o dramu je podla mna umennie, nie to zastavit v najlepsom. ()

ciapok

presvetlenejšia, naoko veselšia alternatíva The Machinist, ktorý ma rozobral asi podobne. Hlavná postava zovretá v osobnom prekliatí, prakticky bez možnosti úniku. Absolútne zdrvujúco fantastická Cate...Jasminine slzy ma načisto premkli..ten hajzlík Allen, asi aj preto že je zvrhlík, to sakra vie robiť, dostávať do úzkych postavy a aj diváka. Rovnako ale aj štruktúra filmu je vynikajúca - prehľadné a funkčné použitie retrospektívy, dynamika deja. Film ale stojí už na zmieňovanom dych berúcom výkone Cate Blanchett. Nestačilo by to ale na 5 hviezd, keby chýbala pevná podpora štandardných zložiek filmu. Plný počet bez zaváhania. ()

TheNegto

Velmi skvělý herecký výkon Cate Blanchett, one woman show, kde ostatní herecké výkony velmi zastínila. Velmi skvěle zpracované dialogy a vývoj postav. Musím říct, že na konci mi jí bylo až líto. Tento film je velmi podobný tématikou jako Vlk z Wallstreet, jen z jiného úhlu pohledu. ()

filmgirl22

Typický woody-allenovský film, plný dialogů a vztahových dilemat. Film jako takový by byl naprosto obyčejný nebýt herecké parády v podání Cate Blanchett, která je v roli povýšenecké, osudu vzdorující Jasmin úchvatná. Její herecký um zastiňuje jak ostatní herce, tak film samotný. Přesvědčivější už být nemůže. Oskar naprosto zasloužený. ()

Saturday...

Kouzelná písnička Blue Moon a ukázka toho, jak to dopadá, když člověk lže.... Skvělé zpracování a skvělé herecké výkony taktéž... Stojí za podívání. ()

RonnieR

Dvakrát Woody tesne za sebou, najprv Polnoc a potom Jasmine! Fúúúú, ale zvládol som to! Neviem ale či som urobil dobre, človek je ovplyvnený tým lepším filmom! Ale jedno sa musí nechať - Cate si kopasa zaslúžila! 73%. ()

danny79

Prilis me to nenadchlo, ale to se mi u W. Allena stava bezne. Cate Blanchett zahrala tradicne excelentne, dialogu je ve filmu dost, i kdyz mene nez jsem u Allena zvykly, vtipnych okamziku jsem prilis nenasel a celkove Blue Jasmine vyzniva spise tragicky a smutne. ()

ErzebethB

Divný to film... Celou dobu tam Cate vypadá jako zfetovana Uma T. Příběhu jsem vůbec nevěřila a nebavil mě a to ani přes to že byl nabouchany dobrými herci i luxusním tvůrcem. Ze to má být komedie jsem taky nepochopila, jelikož jsem nenašla jediný vtipný moment a to ani ironicky či sarkasticky.... Dokoukala jsem to jen kvůli tomu zda se Jasmína oběsí taky... Nestalo se ale kdyby tak udělala už tak ve dvacáté minutě filmu v podstatě bych o nic nepřišla. Nikdy jsem takto drsné psychologické filmy nemusela ale tento mi přišel ultra ujetý Zlatokopka co je tak mimo ze udá svého manžela i když jí slibil ze jí zaopatri, udělala by to nějaká normální ženská? ()

ana_musilova

Woody Allen jako vždy vsadil na relativně jednoduchý děj, jehož zápletku sofistikovaně a nenuceně posouvá kupředu tak, že divákovi nezbývá, než bedlivě sledovat vše, co se na plátně odehrává se zatajeným dechem. Tenhle um doplnil o důležitou schopnost správně zvolit představitele rolí: výjimečná herečka Cate Blanchett excelovala, ostatně jako vždy. S rolí Jasmine se dokonale sžila a z jejího autentického výkonu budete mít při určitých scénách husí kůži. Za zmínku stojí i představitelka sestry hlavní hrdinky, britská herečka Sally Hawkins, která za ztvárnění vedlejší role v tomto filmu byla nominována na několik cen. ()

mina_harker

Cate Blanchett byla úžasná a její postava značně nesympatická. Ač byl film kvalitní, v podstatě jsem se nudila, protože mě emočně nechal naprosto chladnou. Osud hlavní hrdinky mě nedojímal a bylo mi jedno, jak to s ní dopadne. ()

Lvísrdce

Jak už to tak u Allena bývá, filmu chybí konec. Herecky nádhera, jen všechy charaktery nemusely být tak pokřivené. A taky mi trochu chybělo víc humoru. ()

JerryPilsen

Nesympatická hlavní hrdinka skvěle zahraná Cate mi vadila celý film.K tomu ještě nepříliš trefné flasbacky a podivné Woodyho scénky na mě neudělaly dojem.Nebýt tak dobrých herců jsem na hraně odpadu.Woodyho režie mi nesedí a toto dílo vyznívá spíš jako pomsta na někom,než jako pouhý příběh. ()

machopoltar

ja som hotovy ked dopozeram allenove filmy,,ako to dokaze, ze je to on, jeho rukopis a popritom vzdy iny,,,,,,,a potom sa zamyslim ze nieco podobne by dokazala natocit nasa filmova agenda ved tam v podstate nic nieje len par hercov,,,,hmm,,ale rychlo vytriezvem realitou,,,,,,,,,,,,,,,,,janminine slzy je klasicky film-pribeh od woodyho ktory ma vsetko, charizmu,,pribeh,,poucenie,,trpkost,,humor,,,,, a este aj ked blanchett nemusim, ako vzdy to dala krajne paradne,,, ()

Rajca

Neurotickú Jasmine v podaní Cate Blanchett musíte jednoducho milovať, aj keď by ste ju mali vlastne nenávidieť. Pre jej pokrytectvo, pokrivenú morálku, snobizmus, neskutočný egoizmus, absenciu empatie, hystériu ...A predsa ... Vôbec jeden z najlepších Woodyho filmov! ()

SatchS

Môj prvý sexuálny zážitok bol ako moja prvá jazda na bicykli. Otec ma držal zozadu. Malý vtip na účet Allenovej dcéry, ale dosť bolo zábavy. Môj vzťah k filmom Woodyho Allena je oscilačný, ba až turbulentný. Zatiaľ čo na niektorých jeho filmoch ulietavam ako násťročná školáčka, iné dopozerám znudene a s totálnou nechuťou. Niekedy je to také príjemne nepríjemné. Prirovnal by som to k tomu, keď si napustíte večer vaňu a relaxujete, ale zabudnete na to, že máte hnačku a vyseriete sa do vane. Hovná plávajú všade okolo vás, ale miesto toho, aby ste rýchlo vstali a upratali to, ostanete tam, pretože si uvedomíte, že je to výnimočná situácia vo vašom živote, ktorá sa nemusí opakovať, a tak tam ešte hodinu rozjímate o živote. Podobné to bolo aj teraz. Už keď som si myslel, že to vypnem, pretože ma to nebaví, začal som analyzovať psychiku Jasmíny a uvažovať nad tým, ako sa človek dostane do takéhoto stavu, a či sa to môže stať aj niekomu, kto na to nemá psychické predpoklady. Stále je to priemerná komediálna dráma, ale na rozdiel od iných podobných sa vo vás hlavná postava nepríjemne usadí. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem