Jasmíniny slzy

• USA Blue Jasmine (více)

Když vás život srazí na dno, nezbývá než se od něj odrazit… Jasmína (C. Blanchettová) byla elegantní a pohodlnou dámou z lepší společnosti žijící si na vysoké noze, a to hlavně díky svému muži, podnikateli Halovi (A. Baldwin). Jeho podvodné machinace však vyplynuly napovrch a do obrovských dluhů se dostala s ním také Jasmína, co o ničem neměla ponětí. Ze dne na den se tak svého bezstarostného života musela vzdát a nyní je nucena začínat od nuly v pro ni ponižujícím prostředí u své nevlastní sestry Ginger (S. Hawkinsová), kde přichází do kontaktu se světem, který jí byl do této doby zcela cizí. Postavit se na vlastní nohy jí ale bere mnoho sil a dostává se na pokraj zhroucení, z čehož si pomáhá alkoholem a dávkami antidepresiv. I přes to všechno si však nic nehodlá připustit... Komediální drama režiséra a scenáristy Woodyho Allena na motivy divadelní hry Tennesseeho Williamse "Tramvaj do stanice Touha" uchvátilo zejména výkonem Cate Blanchettové. Ta za svou roli získala několik desítek cen – mezi nimi např. Cenu newyorské filmové kritiky, Cenu britské filmové akademie, ocenění na „nezávislých Oscarech“ Independent Spirit Awards a také Zlatý glób i Oscara za hlavní ženskou roli. (Česká televize)

NikiVai

Cate byla vynikající a vlastně ostatní herci též. Nicméně mně osobně Allenova tvorba nějak nesedí, ani přesně nedokážu specifikovat proč, nějak mě neumí vtáhnout do děje a prožívat emoce s postavami, což bych u podobného snímku chtěla. ()

pohodlyn

Mě se to tedy líbilo. Nejsem znalec Allenových filmů takže nemohu v tomto směru hodnotit. Ale musím dát za pravdu jednomu z předchozích komentářů, že s Tramvaji do stanice Touha to má lecos společného ()

Archeix

Strhující portrét vykolejené ženy, která po celý dospělý život žila v luxusu se snahou být jako aristokratka a nyní, když o všechno přišla, se náhle musí uživit sama. Film počítá s divákem zajímajícím se i o hrdiny, s nimiž se lze těžko kvůli přílišné jinakosti ztotožnit. Jasmine je ovšem Cate Blanchetovou zahrána tak úžasně, že případný nezájem a odstup brzy odezní. Dokonale ztvárnila příběh ženy, která se zoufale snaží vrátit zpět (získat vzdělání v oboru, v němž by mohla být dobrá, a seznámit se s úspěšným mužem stojícím o partnerku), i když ji zrazuje tělo (musí brát prášky, pít alkohol), rozum i instinkt (v důležitých okamžicích se občas rozhodne špatně). Minulý život, v němž své schopnosti vcítit se do situace odlišných nebo vyrovnat se s nepřízní osudu nemohla rozvíjet, ji stahuje dolů a vzrůstá tak obava, jestli jednou nepřestane zvládat sama sebe. 100 % ()

majli

Jak si mohou být životy, tak na první pohled rozdílných lidí, podobné. Jak člověk zvyklý na blahobyt, tak člověk žijící v nedostatku, nedokáže změnit na co je zvyklý a dohlédnout dál. ()

zooh

Opravdu zajímavý film. Nejspíš životní role Cate Blanchett - hraje opravdu úžasně, ten smutek a deprese na vás dokonale přenese. Navíc je opravdu zajímavé, že se celý film rozhodujete zda Cate nenávidět nebo litovat... a nakonec ji spíše pohrdáte. Je to hodně silný ale hodně smutný a depresivní film. Žádná oddychovka na letní večer, ale film o kterém budete ještě dlouho přemýšlet. ()

karmalat

Depresivní podívaná, kterou jen tak lehce nevyženete z hlavy. Čím je Allen starší, tím točí vážnější filmy. Určitě doporučuji. ()

andaAanda

slovy jedné básně "nebylo to zas tak strašný, ale nebylo to super". na ose vymezené třeba sólokaprem a zločiny a poklesky by se tenhle film zřejmě nacházel poblíž sólokapra, ale nedaleko středu. působilo to na mě jako epizoda, cvcičení, etuda, a závěr filomu mě v tom dojdu jen utvrdil. ()

tomkat

Zase jednou WA se vším všudy - civilně pojatý kus deprese, psychicky jaksi nestabilní. Jen to prostředí je teď pro změnu typicky americké (nezapomeňte, NY není typická Amerika). Odhad - půlce lidí zde Cate Blanchett sedne, té druhé ne. ()

allega

Oscara pro Cate. Louis C.K. měl původně hrát roli Baldwina, ale ani Louiemu ani Woodymu to nějak nesedlo, škoda, bylo by to plné hodnocení. ()

megadony

Cate Blanchett opět dokazuje, jak skvělá herečka je. Pod maskou sebevědomé paničky z lepších kruhů dochází k totálnímu rozkladu osobnosti, který se snaží zamaskovat dostatečnou dávkou alkoholu a antidepresiv- typicky Allanovská neurotická postava... I přes řadu vtipných situací tenhle film dokáže pořádně zamrazit. ()

zuan

Nadupaný masakr lidské psychiky a vztahů. Výborné výkony, originální pojetí vyprávění příběhu a po dlouhé době nulová lítost s hlavní hrdinkou (i když ji excelentně ztvárňuje Cate Blanchett)! Po kině jsem šla na větrník a do kávy si dala po pěti letech cukr, protože to nešlo jednoduše rozdýchat. ()

marcel.demo

Jasmíniny slzy jako hrachy (minimálně o velikosti Harachova) jsou dramoidní-psycho-komedie s přesně odváženou špetkou humoru, aby se nezměnily (a to i bez řezaní ruky) takřka v Requiem za sen. Happy end měl matchball, ale neproměnil ho. Cate Blanchett byla snad ještě šilenější než Tereza Pergnerová. V kontextu Vlka z Wallstreet film manifestuje poselství: Peníze kazí charakter... ()

Anniem

Nudná fraška bez jakéholi schopnosti vthánout diváka do děje. Už asi další filmy od Woodyho nebudu pokoušet. ()

kyled

Cate se tímto výkonem přihlásila o Oskara. Dokonale vykreslená antihrdinka vyletěla ze zlaté klícky jako kanárek a není schopná přežít v normálním světě. Z filmu na mě dýchla deprese, jak už někdo psal, pohádka o popelce naruby v kombinaci s Vlkem z Wall streetu. Prolínající se časové osy jsou zpočátku trochu matoucí, pak už jsou přechody jasnější. Konec byl na můj vkus nedotažený, ale ať si divák domyslí. Pro mě asi nejlepší film loňského roku. ()

k.rakonos odpad!

Tak nevím nevím, kde se takto vysoké hodnocení filmu vzalo. Pro mě velmi slabé, nudné, film o ničem, navíc i nepřesvědčivé herecké výkony. 5% ()

sobol1

celý film mě nějak nedostal ale herecký výkon CATE byl opravdu skvělý proměny štastné zbohatlé paničky v utrápenou a stresem a migrénama zničenou bábu která nemá ty svoje penízky byly výborné.za její výkon 3 hvězdy a kdyby ten konec byl trosku domyšlenější njk tragičtější tak dám 4. ()

Montmorency

Woody is back - po slabém Do Říma s láskou je tady skvělá Jasmína, neuvěřitelně plynule ubíhající vyprávění, plné cynismu, ostrých vypointovaných dialogů, jdoucích na dřeň až to bolí. Cate hraje s takovou intenzitou, že ji máte chuť obejmout a odvést na nejbližší psychiatrickou kliniku :-), Oscara má víc než jistého.... ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem