Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

Shitonit

Megapochmurná atmoška meganapínavý primapohodový dektektífky, mě dostala do megapohody znásobený megaradostí z výbornýho megakonce :-) Je to mega dobrý. Podle mě asi meganejlepší Neesonovka. ()

TommyDiamond

Přesně do podobných filmů mi Liam nejvíc sedí. Temné, syrové akčnáky plné zvrácených bytostí a vypjatých situací, kde jedinou možností je na oko líbivá likvidace nepřátel. Náhrobní kameny mají navíc ještě dobrý příběh, který graduje a závěrem nezklame. Liam působí zranitelně, což umocní zážitek. Za mě čtyři hvězdy ()

Zombiepod

Skvelá, avšak menej akčná a netradičná neesonovka, kde má Liam znovu rolu šitú na mieru a perfektne s ňou žije. Napínavá a výborne temná detektívka s jednoudchou zápletkou, ktorá je však až príliš pomalá a vláčna na to, aby z nej mohol byť krimi-kult. Všetky kolieska však pekne fungujú, herci a menšie role príjemne prekvapia, no chcelo by to menší zásah do scenára, kde sa dá ešte o kus viac pritlačiť na pílu. A to vôbec nemyslím akciu, pretože tá mi v tomto príbehu absolútne nechýbala. ()

Lavinia

Dokonalý thriller s dokonalými proprietami (ex-polda a ex-alkoholik v jednom hledá vrahy žen zločinců), stylové, retro a přesto v trendu moderních filmů ve stylu: Lumpy odpráskni rychle, nenech je se vykecávat a sám také drž zobák, pak nejspíš nikdo nedojde k další úhoně. Doporučuji vřele!!! ()

Knor

Velmi povedená žánrovka, která vzdává hold starým dobrým NOIRovkám. Liam Neeson mě začíná bavit čím dál víc a role soukromýho očka, kterej prosazuje zásady starý školy mu padla jak ulitá, za celej film se neusměje a i když se prokousává případem pomalu, sebevědomě a bez větších obtíží, tak se mu nedá nefandit. Temnější atmosféra podtrhnutá vynikající pochmurnou hudbou mi sedla, já takovýhle neveselý filmy mám prostě rád. Existují i drsnější kousky, ale i tak se mi to hodně líbilo. ()

papadoce

Medzi náhrobnými kameňmi je film, ktorý svojou surovosťou siaha ďaleko za únosné klišé hranice hollyúdu. Pravda je taká, že film spôsobuje po celú dobu nepríjemný až tiesnivý pocit. Nebyť dvoch ozajstne skurvených scén, tak tento pocit by ste nemali, ale tvorcovia sa navzdory hollyúdskym zvyklostiam rozhodli ísť do hlbších detailov sadistických činov a natočili strach a utrpenie obete z veľmi nepríjemnej blízkosti. Ak bolo cieľom filmu vyvolať vyššie opísané pocity, potom sa zámer vydaril na výbornú. Každopádne, tento film už nechcem nikdy vidieť. Nikdy. Vravím, len pre silné povahy. ()

Clark_Kent

Mám rád Neesonův klasickej klid a hlavně tu jedinečnost. Co víc povědět, jen další poměrně uchazející krimi thriller. ()

RobbieM@N

Bojí se to jít na plné koule, ten film si sice zahrává z dost temnými tématy, jako párek homosexuálů co vraždí a rozřezává lidi na kousky jen tak pro zábavu, ale vždycky se to zabrzdí tak aby to nebylo moc drsné a aby to nepřesáhlo nějakou tu míru korektnosti. Prostě z toho vyleze pořádný hybrid, který prvoplánově zaujme to temnější atmosférou a drsným Neesonem, ale ničeho nedosáhne, protože se bojí jít do toho naplno. Velká škoda. ()

Vykuk

Pohodový thriller, kde akci nahrazuje krásně ponurá atmoška. Liam tentokrát není žádný masér, což je škoda, ale asi by to pokazilo kouzlo filmu. Záporáci mohli být v závěru zajímavější, takové to vykecávání, jak tomu bývá tady zcela chybí, což je i neni fajn... celkový dojem dobrý, ale mohl být ještě o něco lepší, takže plná palba to nebude:) ()

vlKousek

Velmi slušná stilovka...prostě velmi dobře zvládnutá detektivka, film měl příjemně temnou atmosféru, jediný co se mi zdálo až moc byla předvídatelnost, fakt to bylo až moc předvídatelné, proto o hvězdičku méně ! ()

unrocker

Pomury film s dobrou atmosférou a docela silnym dějem. Liam opet hraje nadstandardne dobře a film hned od začátku zaujme. ()

RigorMortis

Klobúk dolu. Málokedy sa stane, že ma nejaký film drží takmer celý čas v napätí, tomuto sa to podarilo. Liam má charizmu, to mu uprieť nemožno s celkom som si ho v tomto filme obľúbil. TJ ako postava bol tiež dobrou voľbou, potešilo aj preplietanie scén zo stretnutí AA a z Mattovej minulosti so zvyškom filmu. Zaslúžené 4*. ()

WolfIssen

Výborný thriller se skvělou atmosférou, postavami, vcelku napínavým a originálním námětem a excelentním Liamem Neesonem, který opět nezklamal. Není co více dodat. ()

darthvader77

Tento film se bojí ponořit do temnoty a přitlačit na pilu stejně, asi jako se Rambo bojí střílet z emšestnácky. Rob Roy na stopě zločinu je mrazivé krimi, které vás celou dobu napíná k prasknutí a může se pochlubit skvělou pochmurnou atmosférou Brooklynu. Hlavní hrdina je opět rozporuplný stejně jako asi každá postavička v tomhle výborném filmu, který má pár brutálních chvil u kterých jsem sprostě klel překvapením. Narážím hlavně na posílání rukojmích zpět v hodně malých balíčcích či usekávání prstů malým holčičkám. Úvodní akce bez chyby stejně jako závěr při kterém se dozvíme základní mantru AA. Z herců byl rozhodně nejlepší opět můj oblíbený Liam Neeson, kterého pozorovat během vyšetřování, telefonování nebo i vyjednávání je prostě lahůdka. Jako další mě zaujal Dan Stevens ve svojí roli. Tady si opět musím postěžovat na velké P, neboť nechápu, co tak úžasného Ólafsson předvedl, předtím než POZOR SPOILER skočil ze střechy. Muzika dokresluje celkovou atmosférou a určitě si ji brzo přidám do sbírky na tabletu. Nejpodhodnocenější film tohohle roku. ()

gicous

Procházel jsem se mezi náhrobními kameny. Stezka byla posazená mezi temnými stíny minulosti, které se vynořují tu a tam jako neblahé připomínky hříchů spachaných na ostatních lidech. Není jednoduché se s nimi vyrovnat a o těžší je nad nimi vyhrát. Budiž ke cti Matta Scuddera, že tento boj nevzdává. Navzdory okolnostem a instinktům se vydává na další "pátračku", na jejimž konci nečeká pouze vyřešení případu, ale také určitý náznak vykoupení. To přichází z nejméně tušené strany, ale o to je překvapivější a příjemnější. Mezi náhrobními kameny je výborná kriminálka. Ostrá jako břitva, pevná jako řemen. Její síla spočívá v přímé žánrové linii, kterou po celou dobu pečlivě sleduje. Žádné velké akční vsuvky, žádné humorné situace, žádné velké lidsky dramatické situace. Ta přímost se mi nesmírně líbila, stejně tak jako hlavní hrdina od Liama Neesona. V neposlední řadě také musím ocenit příběh (gradace, dialogy) a výbornou režii. Došel jsem nakonec této filmové cesty. Její povrch byl drsný na omak, ale nikdy hrbolatý. V průběhu jsem nenarazil na žádné nepoctivé zkratky či klacky hozené pod nohy. Poctivě udělaná stezka pro pěší, kteří se nebojí sem tam projít v mrazivém a smutném prostředí filmové kri-mi. 8*/10 ()

RafaKrakal

Ačkoliv trailer slibuje vynikající akční podívanou, film samotný je velkým zklamáním. Dějová linka proběhne takřka bez jediného dějového zvratu, hlavní postavy neprojevují téměř žádné emoce, jakoby se jich dějové události ani netýkaly a filmu nepomáhá ani dvojice hlavních padouchů, jež působí zcela bezcharakterně. Ačkoliv scénář zajisté není nekvalitní, dalo se z něj vytěžit o 100% více, k čemuž by však film musel jít víc do hloubky, nebát se ukázat více syrovosti a celkově zůstat tajemnějším. Kvalitě filmu nepřidá ani fakt, že jsou hlavní záporáci odhaleni hned v první třetině filmu a lze tak vydedukovat jakým směrem se bude film ubírat, což diváka ochudí o prvek překvapení. Film nezachrání ani Liam Neeson, jenž předvádí dobrý herecký výkon, jež však oproti skvostnému hereckému umění v 96 hodinách značně pokulhává. Jediné co se dá vyzdvihnout je pěkně vykreslená ponurá atmosféra ulic New Yorku, jež však sama film nespasí. Bohužel ambice tohoto filmu zůstaly nenaplněny, ale lze najít spoustu horších filmů z tohoto žánru, a proto hodnocení 2,5/5 ()

Zolky

Keby spojili prvých 5 a posledných 15 minút a zvyšok by vystrihli, výsledok by bol rovnaký. Na začiatku malá prestrelka, potom celý čas nič a na konci očakávaný, ničím výnimočný happy end. Úprimne som čakal viac. Tú tretiu * iba pre sympatie k Neesonovi. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele