Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku provokuje nejen explicitními sexuálními záběry, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot. Srbský film KLIP je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou a autentičností své výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě a dospět, je totiž na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Jasna je bezhlavě zamilovaná do o něco staršího Djoleho, ale jejich vztah je spíše než na romantických procházkách založen na divokých mejdanech plných drog, alkoholu, rozvášněného balkánského popu, násilí a sexu, který si natáčejí na mobilní telefony, ostatně stejně jako celý svůj život. (oficiální text distributora)

Pattrick

Haha, mít to zajímavější spád, nebojím se jít s hodnocením výš, takhle se to pořád točilo kolem toho samého, přesto ukázka srbské mládeže a hlavně jedné pipiny, proč ne. Slušný debut. ()

Lonelybiker

Bezesporu to není špatný film, ale některé scény jakoby do filmu ani nepatřily. Těžko pak uvěřit, že kdesi v Srbsku žije mladá holka tímhle způsobem, když má doma normální fungující rodinu ... ()

Astu.

Jak masochista, tak sadista zažívají nesnesitelnou úzkost ze samoty, odcizení a možnosti volby, proto jsou na sobě naprosto závislí - to jenom tak k interpretaci závěrečné scény. ___ Enter the void. Film jde až na dřeň, maximální autentičnost naprosto smazává jakýkoliv distanc vytvořený divákem. Struktura se rozpadá, topíme se v toku informací. Stáváme se proměnnými, ztratili jsme sami sebe. Slabších pět. ()

Wlashack

Buď jsem tento film vůbec nepochopil, nebo mi něco uniklo. Beru ho jako jisté varování, kam mohou naše děti směrovat a kam to až může dojít. Děj film skoro nemá, dal by se v podstatě shrnout takto (promiňte hovorové výrazy ale u tohoto filmu to nejde jinak): hádka - pláč - kuřba - dialog - hádka - rychlovka - rvačka - pláč - dialog - kuřba - pláč - ještě větší hádka - ještě větší rvačka - ještě větší kuřba - ještě větší pláč. Stylizace filmu je vážně zvláštní, někde mezi dokumentem, studentskými výlevy točenými (jako) mobilem a soft pornem. Ikdyž ony pornografické záběry zdaleka nejsou tak expresivní jako to uvádí média. Těžko tento film hodnotit, asi nemám myšlení dnešních puberťáků, abych se dokázal vžít do role toho, kdo míru lásky druhé osoby posuzuje podle toho, jak mu ho vy ... . ()

Gazzellka

juuuuu zase raz sme sa vypravili do kluboveho kina, ktore zgrupuje vsetkych bratislavskych intelektualov a tentokrat sa nam podarilo nezaspat (nie ako pri norskom dreve, ked nam sliny tiekli na novotapacirovane sedadla a precitli sme az pri zaverecnych titulkoch). ehm, bol to taky trocha iny "zaner" na aky sme zvyknute v multiplexoch:) a hlavnym hercom sa teraz musia deti v skole posmievat :) mozno je ich vykon aj na podmienecne vylucenie. mnamka. ()

hajner

Výborné a veľmi erotické dielko. V konečnom dôsledku o nič v tomto filme nejde ale stálo to za to. Postavy sú premakané a skvelo zahrané. Absolútne som nemal problém sa do deja dostať a spoznať aká je dnešná mládež zkazená z televízie a celebrít. ()

Lambrija

I když víte, do čeho jdete, přesto budete šokováni. "Radikální" a "chladnokrevný" jsou slova na svém místě. Film je smutnou sondou do životních stylů a hodnot (nejen) srbské mládeže, mě navíc posloužil jako celkový obraz toho, jak se na Balkáně žije obyčejným lidem. ()

NagatoPein

Ak je na tom Srbsko vážne až tak zle, tak Boh im pomáhaj. Prostredia škôl a nemocníc ešte o niekoľko levelov nižšie ako tie naše. A k samotnému príbehu, ok sex a s ním spojené scény boli ostré, ale inak neviem o čo filmu šlo. Čo bolo posolstvom? To, že dnešná mládež je skazená a nevie komunikovať normálne? Nemyslím si, určite aj v Srbsku je veľa inteligentných mladých ľudí a toto čo stvárali protagonisti vo filme , tak na to potrebuje byť človek riadne hlúpy alebo úplne nie v poriadku. ()

stuj

Bullshit. Když se hlavní postavy chovají jak k***ti, tak je fuk, jestli jsou dobře nebo špatně zahrané. Ve filmu jsem nefandil vůbec nikomu a sjel jsem ho na dvojnásobnou rychlost. Sonda do "nižší úrovně" dospívajících. Trošku mi to připomnělo film Nenávist (La Haine). ()

Melodrama

Zajímavá sonda do života srbské mládeže. Zaujaly mě dvě věci: 1) v Srbsku neradi natírají topení (všude bylo oloupané), 2) hlavní představitelce Ididoře bylo při natáčení "pouhých" 14 let. ()

obewankenobe

Erotické? Mě to přišlo trochu jako porno. Takle funguje dnešní mládež? Mám se obávat toho, že se podobně budou chovat mé dospívající děti? Chce se mi zvracet. Nééééé tohle opravdu nechci zažít. ()

StandikK

Návod na to, jak se z celkem pěkné holky stane lehká děva, aneb když máš v hlavě vymeteno, musíš to zachránit ženskými přednostmi. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu