Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku provokuje nejen explicitními sexuálními záběry, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot. Srbský film KLIP je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou a autentičností své výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě a dospět, je totiž na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Jasna je bezhlavě zamilovaná do o něco staršího Djoleho, ale jejich vztah je spíše než na romantických procházkách založen na divokých mejdanech plných drog, alkoholu, rozvášněného balkánského popu, násilí a sexu, který si natáčejí na mobilní telefony, ostatně stejně jako celý svůj život. (oficiální text distributora)

gymnophiona

Dej trošičku pokrivkáva, hudba otras, ale inak sa mi páči tá surovosť a žiadna pretvárka. Ja tu vidím Oidipa, aj Freuda a dospievanie. ()

cajda77

Život se dá v určitém směru chápat jako činnost, při které boříme hranice poznání. Baví mě poznávat nové věci...ale při sledování filmu jsem si musel položit otázku, že jsou možná věci, které znát nechci, které bych možná si měl utajit - těžko říct, jak moc je to špatně! Srbské drama neuvěřitelně věrně zachycuje aktuální problémy dnešního mládí - a nejsou to jen drogy...velmi syrové, znechucující - snad i odporné - ale reálné. Naději zde nečekejte, nečekejte příběh s dobrým koncem...nečekejte nic - jen to, co se děje... [Film obsahuje občas trochu drsnější záběry ...] ()

Hall900

Zajímavý snímek,který si myslím ,narozdíl od hollywoodských blockbusterú a jejich miliónových rozpočtu,posouvá kinematografii a její vnímání pornografie a intimity zase o kousek dál. To ho nakonec ,přes nic moc kameru a strašlivé slovinské disco, dotlačí nakonec na čtyři hvězdy. ()

joker211 odpad!

Strašná debilina. Keby som vedel, čo je to za film, radšej by som si pustil porno a nemusel by som počúvať tie sračky okolo rodinných problémov mladých nevychovaných debilkov. ()

MJI

Ze Začátku to vypadá, že se provokativní scény nikam nerozvinou. Pak to ale nakonec všechno má pointu. Důmyslnou. Ano. Je to dobrý film. Nicméně nakonec pouze 3* ()

Warapeidza

Kromě pár explicitních scén film celkem o ničem. Hlavní "hrdinka" krajně nesympatická, rodinná linka značně depresivní, zbytek jenom popisný způsobvyprávění o "životě" mladé nejen(?) srbské generace. Vysoká hodnocení na festivalech popravdě moc nechápu... ()

scalper

Dal by som to ako povinny film dnesnym teenegerkam. Presne poukazane na sprostost tychto typov zien. Kazda chce spravneho drsnaka, aj ked sa s nim ma mozno aj nejako takto. ()

Kytiii1

Na to, že jsem si snímek stáhla víceméně náhodou, tak jsem byla mile překvapena... je to syrové, divoké, často jsem viděla ústřely vlastního dospívání... úplně jsem cítila nadšení Jasny, když ji Djole poprvé doopravdy políbil - poté, co mu ho vykouřila, poté, co ji opíchal do zadku... i to jak se musela tetelit blahem, když ji skoro na konci vyprávění lehce vzal za ruku... hlavou mi víří milion obrazů a myšlenek... zatím k tomu nemůžu víc napsat... ještě to musím "překousat" :D ()

ruminawi

Nejsem nikterak překvapen, Češi jsou vskutku jediný slovanský národ, který se může kulturně, historicky a mentálně řadit k západní civilizaci. Čoboláci, Pšonci, Exjugoši, Rusáci a spol. jsou těžkým východem a místem, kde na mapě stojí Hic sunt leones... Jen ty rozhoďnožky a fakany máme asi všude prašť jak bouchni. Tato sonda do života omladiny v Srbsku ovšem nebyla ani zábavná, ani humorná, natož pak šokující, vzrušující, či o něčem hluboce a zevrubně vypovídající. Na stádo pářících se lidoopů s koksem na šňupáku je těch 100 minut zatraceně moc... ()

Feacher

Tak co si budeme - hlavní ženská i mužská postava evidentně totálně vylízaný, ale o tom to právě celé bylo. Mohl bych tu rozvést psychologicky rozbor, že za to v podstatě ani nemohou a také rozebrat vše, co se film snaží říct. Pro mě je ale důležité, že se to film snaží sdělit a dá nám strašně moc podnětů k zamyšlení. Co mě trochu vadilo, že to nemělo žádnou linku. V podstatě se jen dokola opakovalo vše dokola a až na výjimky se vůbec nic nevyřešilo během celého filmu. Je to prostě jen takový výstřižek ze života těchto lidí. Jinak styl natočení i herci se mi líbili, takže 4* jsou naprosto ideální! ()

HanLiuKun

Přijde mi, že většina záporně hodnotících vůbec nepochopila, o čem ten film je. To není o šokování, to je ukázání reality. Režisérku k tomu inspirovalo to, že na youtube viděla podobné klipy, které puberťačky natáčely. Mně to přijde propracované a ty sexuální scény na mě nepůsobí nijak lacině, prostě realita. Však je to vidět i na ulicích tady, mladé slečny oblečené jako děvky, fotí se na mobil, postují na facebook a sexu se rozhodně nebojí. ()

Profík

Možná jsem naivní, ale i u art filmu bych chtěl nějaký příběh. Jinak herci ok, zajímavé filmařské postupy, ale nijak extra novátorské to není. 65%. ()

nauru

Dal jsem čtyři hvězdičky, surovost dala filmu punc reality. Takhle nějak to může být. Dost je to i o tom, že takový odvážný film či spíš jeho scény , jsem dosud neviděl a zřejmě jen tak neuvidím. Ale k úplnému a objektivnímu hodnocení by chtělo znát i srbskou mentalitu, což úplně nejde. ()

Kovy-11

Co si člověk má myslet a tomhle kousku ze Srbska? :/ Jestli vidíte americké snímky ze života středoškoláků a myslíte si jak je to tam vše báječné...pak zjistíte že je to naprostá utopie! Tady vidíte realistický pohled na dnešní mládež...hodnoty této dívky jsou naprosto věrohodné dnešním slečnám...každopádně bych doporučil všem dívkám nad 18+ protože někdy se nedíváte na klasický film ale na slušné porno. Jeden večer obětujte na úkor americkým snímkům a koukněte na dost oceněný Srbský kousek, který Vám zanechá dost slušnou pachuť nejen v ústech ;-) Hodnocení nechám na Vás, poněvadž já si nechávám par dní na rozmyšlenou. ()

BEZHLAVY

polopéčko na platformě příběhu generace srbských dětí zplozených za války za ukradené kosovo, není to ztracená generace, jen generace odlišných hodnot, pro starší hodnot nepochopitelných, pro mladší "normálka" a to vše s na pozadí nechutným balkánským discem :) Brnkání na podivnou strunu uvnitř nás... ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu