Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku provokuje nejen explicitními sexuálními záběry, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot. Srbský film KLIP je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou a autentičností své výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě a dospět, je totiž na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Jasna je bezhlavě zamilovaná do o něco staršího Djoleho, ale jejich vztah je spíše než na romantických procházkách založen na divokých mejdanech plných drog, alkoholu, rozvášněného balkánského popu, násilí a sexu, který si natáčejí na mobilní telefony, ostatně stejně jako celý svůj život. (oficiální text distributora)

MORION

Cely film mi pripadal trochu prehnany.. az prilis zamerany na sexualitu. Mozno skutocne reflektuje skutocnost, ale akosi sa mi to az cele nechce verit a po konzultacii s rovesnikmi ucinkujucich mi bola tato moja domnienka aj potvrdena. I ked by sa dalo opat predpoklad, ze na Slovensku je to inak a ako sa hovori - iny kraj, iny mrav. No i to pokladam, ze malo pravdepodobne. Takze toto prilisne sa sustredenie na sexualitu mi pride trochu kontraproduktivne. ()

mnx

Čekal jsem asi víc, nebo jsem jen nepřišel na chuť srbské mentalitě? Chlast kurvy a chlebíčky - to přece známe i od nás, ale v tamním podání to je příliš brutální. Ženský mlátit je tam asi normální, o čemž se vlastně zpívá i v těch jejich strašlivých odrhovačkách (něco jako mix španělské hudby říznuté islámskými zpěvy). Ono je to všechno asi schválně, ale v jiných filmech stačí na podobné vyjádření rozporuplnosti dospívání jen pár minut - a nemusím ani civět na zarudlé péro (kapavka?). Z tohoto důvodu mi přijde film dost samoúčelný, a režisérka by potřebovala nejspíš taky pořádně jebnout od některého vypatlaného srba. Po jedné scéně se i mě zmocnil pocit, že Kosovu jeho samostatnost patří plným právem. ()

Crybaby

Ani neviem ako tento film hodnotiť. S veľkou dávkou nadhľadu sa mi tento film po dramatickej stránke páčil. Niektoré scény boli dosť odveci, pre dej filmu vlastne nepodstatné a prišlo mi to ako bezhlavé zapĺňanie stopáže filmu. Ako začiatok hereckej kariéry si mohli hlavné postavy jednoznačne vybrať lepšie úlohy ale bolo tam presne všetko čo som čakal. Brutalita, alkohol, drogy, rozbité Srbsko, sex a odporná ušitrhajúca "hudba". 6/10 ║Videné v kine║ ()

srolyma

A zase ty úchylný Jugoši. Nejdřív Srpski film, teď zase tohle. Přemýšlím, kde asi soudruh Tito udělal chybu, že jste jak urvaný ze řetězu. Film, ve kterým si to věčně ožralý a sjetý patnáctiletý holky chtějí jen s každým rozdat a točí se při tom na mobil, no komu tím prospějete? Teenagerům těžko, ty toho mají plný facebook a tohle odzívají. Středněvěkým taky ne, ti to úplně vyděšení vypnou po deseti minutách a pomažou zkontrolovat dceři mobil. No a seniorům už vůbec ne, ti to ani nezapnou, protože je to málo černobílý a nehraje tam Oldřich Nový. Takže snad jen tzv. festivalovému publiku, který zkousne všechno a je nadšený z každý kraviny. Jediné plusové body za hlavní představitelku, na kterou je, pokud nemá zrovna péro v puse, není pocákaná spermatem nebo poblitá, po celých těch zbývajících deset minut pěkný pohled. No a já jdu holce projet ten mobil. ()

aknamor

Tohle mě fakt vzalo. Na málokterej film myslím tak často, jako na tenhle. Bavilo mě to a s hlavní hrdinkou jsem soucítila. Je to zajímavě pojaté a těžko se věří tomu, že to takhle možná fakt někde je - a ono určitě je. Srbský prostředí, nahota a zvlášť ta dost šílená hudba tomu dodávají na syrovosti. Za mě hodně povedené. ()

maraHCV

Nezajímavé?Tak to vůbec ne,syrové a až moc realistické!Co mi vadilo byly scény natáčené na mobil a místy nudné dialogy!Při závěrečné scéně si snad každý člověk řekne:To je ale kráva blbá! :D P.S:Dadel,vzpamatuj se! ()

blondboss

Vcelku zaujímavé a jedinečné poňatie života mladej teenagerky boriacej sa s klasickými problémami oživené o vskutku naozaj explicitné erotické zábery. Film je výnimočný najmä scénami, z ktorých väčšina vyzerala veľmi autenticky. A Isidora? Nádherná. 60 % ()

lobo87

Film, ktorý má šokovať, je pre mňa slabšou ukážkou dnešnej generácie. Chýbali silnejšie momenty a hlavne pointa, ktorá by dala filmu zmysel... 50% ()

M@x.sK

"Uuuuu UUuuuuUU. Spravíme super kontroverzný film o tom, ako srbská mládež sexuje v mladom veku, pár krát ukážeme umelý penis a kozy mladej slečny." Nuž a čo má byť? Mladí sa budú stále ožierať a mať chuť na sex. Či majú 15 alebo 20. Len niekto sfilmoval to, čo sa tu deje už dávno a ja sa len teším z toho, že si takto môžem zamaskovať to, že som si v podstate pozrel zle natočené soft porno. ()

Dennnisa

Hodně realistické zobrazení dnešních teenagerů a to nejen v Srbsku! Žádná úcta, hodnoty, pokora, nic..velké díky můžeme říci internetu a sociálním sítí. Trochu mi vadil otevřený konec. Ubrat sexuální scény, přidat nějaký logický konec (vězení, následky drog a kašlání na školu) a pouštěla bych to povinně žákům základních škol - tak 8., 9. třída. Za otevřený konec 4*. ()

Mikecat

Nazval by som to srbsky transpotting plny srbskej arobancie neucty k starsim, rodicom ucitelom,....Banda pubertakov sa zabava na diskotekach a bytoch skusaju koks a extazu, nicia a devastuju skolu a verejny majetok popri tom 16rocna Jasna ()

teplic

Najlepší komentár v kine ever: prisadol si párik, čo vyzeral, že sexuje už len vďaka viagre, lyžovačkám a SUVčku, Jasna trhá pančocháče, blondína sa pýta: a To PrEčO mU oNa RoBí? ()

pierre9

Nie som prudérny, ale niektoré scény, a nebolo ich málo, trochu zbytočne nápadne pripomínali porno. Inak nie zlý film, ale... občas netreba tak tlačiť na pílu s úmyslom za každú cenu šokovať. (Art Film Fest 2012) ()

rigby

Pohled do světa dospívajících dívek. Syrový, ničím nepřikrášlená sonda do prázdna podpořená stejně prázdnou kamerou zachycující nicneznamenající pózy právě odrostlých dětí, na které teprve čeká život. Zatím vedou stejně nudný život jako byl nudný celý tento film. I když mi to nic neřeklo ani nedalo, někoho to třeba oslovit může. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu