Pád Bílého domu

• USA Olympus Has Fallen (více)

Mike Banning dlouhou dobu velel ochranné směně amerického prezidenta. U prezidentského páru byl oblíben a jejich syn, Connor, Mikea miloval. Pak přišla nešťastná autonehoda, při které se Mikeovi nepodařilo zachránit prezidentovu manželku. Mike odešel ze služby a teď pracuje jako ochranná služba na ministerstvu financí. Jednoho dne z okna své kanceláře uvidí podivně nalétávající letadlo na Bílý dům. Mike ihned spěchá zjistit, co se děje. Je na čase. S delegací jihokorejského ministerského předsedy proniklo do Bílého domu teroristické komando. Teroristé využili momentu překvapení a na Bílý dům zaútočili ve třech koordinovaných útocích. První útok provedli teroristé ukrytí ve speciálně upraveném vojenském nákladním letadle. Letadlo napáchalo na Bílém domě velké škody, bylo však naštěstí sestřeleno jednou ze stíhaček, které proti němu byly vyslány. Vzápětí došlo k druhému útoku. Na Bílý dům zaútočila skupina teroristů, kteří se vydávali za turisty. Prezidentská ochranka odvedla prezidenta do bezpečnostního bunkru v podzemí úřadu. Toho využila třetí teroristická skupina ukrytá mezi členy korejské delegace, která vyřídila prezidentovy strážce a prezidenta a jeho doprovod zajala. Mike se ihned zapojí do bojů o Bílý dům a podaří se mu do budovy proniknout. Stane se tak ve chvíli, kdy teroristé budovu dobydou. Mike se tedy schová ve vnitřních prostorech. To se už však velení nad státem ujímá předseda sněmovny Trumbull, který ihned organizuje záchrannou akci. Mikeovi se s velením podaří spojit vysílačkou. Prvním úkolem, který od Trumbulla a šéfky tajné služby, Jacobsové, dostane, je najít prezidentova syna, Connora. Ten se před teroristy schovává v zázemí budovy. S americkým velením se spojí i vůdce teroristů, Kang. Ten požaduje, aby se americká armáda stáhla z demilitarizovaného území v Koreji a a její flotila opustila Japonské moře . Kang při tomto požadavku popraví jednoho z rukojmích, aby Trumbulla přesvědčil, že vše myslí vážně. Jenže Kang má v ruce ještě další trumf. Z vojenského velitele prezidentovy kanceláře mučením dostane spouštěcí kód k autodestrukčnímu systému amerických jaderných zbraní. Systém je sice jištěn třemi kódy, Trumbull a zbytek velení ale vidí, že teroristé jeden z kódů již použili. Trumbull s velením proti tomu nejsou schopni zasáhnout. Mike v útrobách domu hledá Connora. To už ale i Kang a jeho lidé zjistí, že se Mike po budově pohybuje. Kang posílá na Mikea jednoho ze svých lidí, Američana Forbese, který pracoval tak jako Mike v prezidentské ochrance, ale stal se z něho zrádce. Mikeovi se zatím podařilo v budově najít prezidentova syna a dokázal ho také skrz ventilaci dostat bezpečně z budovy. Teď se na rozkaz Trumbulla Mike vrací do nitra Bílého domu najít prezidenta... (TV Prima)

kinghome

Butler je prostě skvělej herec a pomalu se dostává do mé topky. Jo přežije vlastně úplně všechno, ale u něj mi to vůbec nevadí. Jak vezme zbraň do ruky, tak přestávám myslet a jenom se kochám tím, co tam předvádí. A Olympus Has Fallem má i skvělej scénář a většinu filmu jsem myslel, že jde o Britský nebo jakýkoliv jiný film než Americký. Tohle se Americe nepodobá. Zbořit si Bílej dům a spálit vlajky. Divím se, že zrovna tuhle tématiku vytáhli zrovna teď, kdy jsou vztahy mezi Severní Koreou a USA tak napjatý. Film mě mile překvapil po všech stránkách. Skvělý herci a skvělý scénář zapříčinilo to, že jsem měl dilema mezi **** a *****, ale nakonec jsem si řekl, že to je přeci jen na 85% tedy ****. ()

LiborGondek

Akční to bezesporu bylo, hodně bum bum i bác bác... Hodně krve, zraněných i mrtvých. Myslim, že by i takovej Stallone, Schwarzenegger, Willis, klidně i Norris, nebo třeba všichni dohromady mohli Gerardu Butlerovi závidět, jak si ve snímku Pád Bílého domu mohl "zařádit". Ale jak víme z fyziky každá akce má reakci. A přirozená reakce na takhle moc akce je kupodivu dost hrozná. Amerikanismus oslavovaný a blahořečený dalším velkolepým vítězstvím, po Dni nezávislosti už druhým a neméně efektním. Uvěřitelnost, realističnost nebo alespoň nějaká umělecká hodnota nulová. Stejně tak jako pravděpodobnost, že se něco podobného stane, či snad stát může. Zajímavý výrok ve filmu: "Amerika s teroristy nevyjednává", nakonec ale splní tomu Korejci každé přání a vsadím se, že kdyby chtěl, donesli by mu i parádní hamburger, aby z té Ameriky před jejím zničením ještě něco měl... Grandiózní show tak parádně zkazili. Co dodat? Asi nic. Dívat se na to dá, ale zázraky nečekejte. Je to průměrně dobrý, nebo chcete-li průměrně špatný film. ()

ecceHOMMO

Klasická americká akčná popcornová mega produkcia plná výbuchov a strieľania. Chýbal mi tam asi len kvalitnejší pästný súboj. V porovnaní s White House Down síce slabšie, ale ako jednorázové povyrazenie obstojí. ( Kým Olympus has fallen je dobrá zábava na jedno použitie, White house down ponúka zábavu na niekoľko použití) ***/**** ()

viperDavid

Povedená střílečka po americku. Filmaři si dovolili hodně, zapálit a zničit bílý dům je jako nedat Zemanovi chlast a cigára, ale naštěstí to starý známí Gerard Butler zachránil. Je fuk, že on byl sám. Už ve filmu 300 zvládal nápor tisíců tak proč ne tady že ? ()

Mrkvič

Antoine Fuqua akci umí. A tady to dokazuje plnou měrou. Po první půlhodině jsem myslel, že se film musí blížit svému konci, jak nadupané to bylo. Sice jsou to třeba blbosti, ale je to podáno tak, že mě v minimu případech vůbec napadlo nad tím uvažovat. Hlavně hodně divoké nápady. To je věc, díky které Olympus ční nad tuctovými akčňáky. A že se amíci zase plácají heroicky po ramenou? Ať se plácají. Já jim v tomhle závidím, když u nás je to jen závist falešné obdivování. ()

Johnny.ARN

Akčný nážez, ktorý nenudí. Butler skvelý, bojové sekvencie fajn. Prvá hodinka, bol som v tom, že dám možno aj plný počet hviezdičiek, ale potom, keď som sa hlbšie zamyslel nad scenárom, nezaslúži si také hodnotenie. A Freemana keď dobre namaľujú a nasvietia tak vyzerá ešte celkom zachovalo. Veľmi dobré akčné B-čko, ktoré rozhodne nenudí, so skvelou scénou prepadu a nezničiteľným hlavným hrdinom. 4 z 5 ()

JimmyII

Nelze se nevyhnout srovnání s tematicky stejným White House Down, dalším bílýdůmničícím akčnákem z roku 2013. Oproti němu u mě Fuquův Olympus vítězí, je totiž bez přídavku (až na vkusné výjimky) humoru a s větší syrovostí a snad i realističností, dá-li se to vůbec u podobného námětu říct. Korejci budí hrůzu, Butler ještě víc a celé to má solidní spád, napětí i akci. Kolem a kolem tedy moc příjemný akční nářez. ()

Lachtaan

Mezi všemožnými akčními výplachy posledních 5 let se film s oblíbencem Gerardem Butlerem jeví jako výjimečný klenot. Zvláště když jsem snímek kdysi před třemi lety viděl poprvé, byl jsem neskutečně unesený jakou svižnou filmovou bombu si to vlastně zrovna dopřávám. Jestli mi něco ohledně tohoto snímku dodnes stále dělá dilema, tak to je jeho neustálé porovnávání se stejně starým Útokem na Bílý dům, kde shodou náhod další můj oblíbenec Channing Tatum po boku stejně sympaticky hrajícího Jamieho Foxxe odvádí také skvělou práci a vytváří napínavou podívanou, na kterou se, jako u mála jiných filmů, rád podívám podruhé, potřetí.. Ale v mém osobním porovnání oba snímky stojí na podobné laťtce a oba si mohu vychvalovat. ()

BROKEN_

Když člověk odpustí patriotizmus, nelogické přešlapy, happyend, a né moc dokonale efekty, je z toho slušný akčňák. Úvodní scéna s havárii, jasně ukáže jakým stylem bude film natočen. CGI. Zbytečně, místo toho aby to natočily prakticky tak radši do toho cpou CGI. Ale tohle ještě překousnu. Zbytek je bohužel horší. Letadla vypadají jako z počítačové hry. Ale i tak se to dá překousnout. Protože tady jde především o podzemní akci. Ta je natočená přehledně, střih dobrý, a je to taky dobře krvavý, narozdíl od podobného filmu, který byl natočen ve stejným roce, Útok na bílý dům. Gerard Butler je sympaťák, který mě poslední dobou baví. Celý děj je velice dobrý. Záporáci mají hlavu a patu, takže všemu co dělají rozumíte, a taky se musí uznat že měly dobrý plán. Zbytek obsazení bez problémů. Hudba dobrá. Napětí a akce jsou plusy filmu. Některé věci jsou tady bohužel předvídatelné. Nebudu je tady jmenovat, každý pozorný divák ví o čem mluvím. Závěrečný happyend mě trochu zklamal. Přál bych si aby to bylo dramatičtější, čili SPOILER- prezident umře. To se ale nestalo. Škoda. Za mě by to bylo skvělý, hlavně proto že by to bylo nečekaný, takhle každý čeká že to skončí dobře, protože všechno ve filmu nám " dobrým" většina věcí vychází. Za mě se jedná o dobrý akčňák, který by nebyl špatný na další koukání znova. Jen ty logické věci, a patriotizmus, to jsou největší zápory. :-D ()

ywo666

Hmm. Poďme umiestniť detonátor pre odpálenie všetkých jadrových lavíc do bunkru. Ale nevadí. Však treba tri kódy na jeho odpálenie. Ale čo keby sme dali všetky tri osoby s kódmi do toho bunkru. Jasné. Kurva. V bunkri aj s tými osobami sú aj teroristi. Prezident je ale drňák a povie ostatným nech to kľudne vyzradia, lebo on je drsňák a z neho to nedostanú. A potom prišlo niečo sa môj mozog nepobral. Maseli sme to dva krát vrátiť a sledovať, či nám niečo neušlo. Strihač sa asi ustrihol. Inak zvyšok film. Klasický akčňák. Butler tam nemá čo robiť, ale naserie sa do diania. A pokosí všetkých nepriateľov. Vrátane jedného priateľa. Čo bola mimochodom ďalšia totálne nedoriešená scéna. Inak vizuálne je to natočené parádne. Akcia má gule. Yune mohol predviesť viac ako jeden kick. Ale nemôžeme chcieť všetko. Plus ten spomínaný americký patetický nacionalizmus. Chvalabohu som bol varovaný. Takže keď hlúpa krava odrieka prísahu na ústavu (na tú našu by som sa akurát vymočil) schuti som sa zasmial a zahlásil ironické: "Američania". Inak film baví, Gerard má nejaké lášky a hlavne je správne drsný. Pár headshotov stojí za to. A obsadenie bieloho domu teroristami je natočené parádne. Zaujímavé ako si amíci cenia život prezidenta. Myslím, že u nás by nikto ani brvou nehol. Takže zhrnuté. Výborný akčný film, ale s množstvom fakt blbých scén. 75% 4* ()

venison

Bezhlavá střílečka a hromady výbošnin od začátku do konce.. Nechápu, že se k tomu Gerard Butler a Morgan Freeman propůjčili.. Je to tragédie.. Pánskou část populace to bude brát asi o trochu víc.. V podobném filmu bych spíš čekala Stevena Seagala, Jean-Claude Van Damma nebo Dwayne Johnsona.. ()

lennyd

Osobní strážce prezidenta USA, Mike Banning (Gerard Butler), toho času ve výslužbě, poté co se mu nepodařilo zachránit prezidentovu ženu před pádem do propasti (samotného prezidenta ovšem ano), je tím jediným, kdo může zachránit prezidenta a další zaměstnance Bílého domu po zdrcujícím teroristickém útoku. V ohrožení není ale jen Bílý dům - pokud se teroristé dostanou ke kódům projektu Cerberus, mohou vyvolat obří jaderný výbuch, který celé území Spojených států změní na radioaktivitou zamořenou pustinu... Film by se dal rozdělit na takové tři samostatné bloky. První desetiminutovka, které má diváka uvést do děje je vcelku o ničem a kdyby nebyla, tak by se taky prd stalo. Ovšem další půlhodinka je troufám si říct to nejlepší, co filmové plátno v oblasti akčních scén vidělo. Dokonale zesynchronizovaná teroristická akce s jediným cílem - z toho až mrazí při představě, že by se něco takového mohlo stát (a je úplně jedno, jestli je cílem Bílý dům nebo cokoliv jiného). A zbytek filmu je již standardní akčňák ve stylu Smrtonosných pastí - jeden muž proti zbytku, svědomitě likvidujíce jednoho teroristu za druhých. Celkově jde o výborný akční film, a pro mne možná překvapení letošního roku. A nakonec ještě malá poznámka - zajímalo by mne, kolik z hodnotících by měnilo hodnocení, kdyby nešlo o Bílý dům a Spojené státy - jenže k Americe holt spousta lidí shlíží s odporem, a z Americké vlajky dostávají osypky... ()

elanius

(73/2013, DVDRip) / Taká slušná jednohubka, pri ktorej je jasné ako to celé nakoniec dopadne, čo vlastne vôbec nevadí. Mám docela rád Butlera, takže som si ho v hlavnej roli užil. Nič nesklamalo, nič neprekvapilo, bavilo. (7/10) ()

Barvoj

A to jsem si myslel, že White House Down je amatérská béčková blbost. Tohle je ještě mnohem horší. Emoce naprosto na nule. Jenom koukate na řadu WTF momentů hezky poskládaných za sebou.. obvykle pojem "šablonovitý film" nepoužívám, ale tohle bylo jako z učebnice pro režiséry začátečníky.. Nečekaný útok, tupí obránci sami nabíhají na kulky teroristů, hrdina s temnou minulostí, najednou tupí teroristi nabíhají na kulky hrdiny... Nejhorší ale je, že každé "šokující odhalení" divák ví dávno dopředu, a když k tomu konečně dojdou i ve filmu, jenom to rozčiluje.. ()

BS

Oproti White House Down (když si dovolím srovnávat) tady nic moc nefunguje, za měsíc si na tenhle film nevzpomenu... ()

Pavlínka9

Když si odmyslim všechno to "Ať žijí Spojené státy Americké, Bůh ochraňuj USA" apod., tak je tenhle film vynikající ukázkou toho, že i USA jednou nemusí všechno vycházet... Upřímně mě bavilo se dívat, jak je postupně demolován jeden z největších amerických monumentů, i když to na konci filmu bylo vlastně vysvětleno jasně - dům je pojištěn :D :D Takže v pohodě a mohli to vlastně totálně celé srovnat se zemí :D Celý film má jedno obrovské plus - výbornou taktiku útuku a všechno jim klapalo a ten plán byl unikátní :) To jsem vážně hodně žasla. Film si nic moc nepřikrašluje a je tam neskonalé množství zabití a krve všude, kde se dá, to si rozhodně nebrali servítky a není to podle mě tedy jen tak obyčejný film. Obsazení super, jen tedy Gerard Butler měl s únosci hru "Jdi do prdele" začít hrát trošku dřív :D :D ()

noriaki

Antoine Fuqua 1:0 Roland Emmerich. Olympus Has Fallen je hloupější, ale zato přímočařejší, akčnější a jde víc na dřeň. Úvodní čtvrt hodinka mě skoro odradila, ale když jsem ji přežil, tak jsem se dočkal slušně natočené střílečky, která se nezdržuje zbytečnými řečmi. Tam kde Channing Tatum hláškuje, tam Gerard Butler střílí, tam kde si Jamie Foxx hraje na pravého amerického hrdinu, tam Gerard Butler střílí a tam kde Emmerich rozpitvává vinu, zradu a odpuštění, tam Gerard Butler střílí. Kupodivu to vůbec nevadilo. Scénář se obešel bez všech těch odboček a díky neustálému tempu a krutým záporákům atmosféra držela, což o sobě politicky korektnější a ukecanější White House Down prohlásit nemůže. Celý rozdíl se dá shrnout při zaměření na jedinou dětskou roli. Zatímco WHD si s motivem "tatínek zachraňuje dceru" vystačil na celou stopáž, ve OHF jde jen o nezbytné zdržení. Nemluvě o tom, že drsná Emily vypadá, že by v případě potřeby byla schopná teroristy vystřílet sama, zato Connor je hlavně vystrašené dítě bojící se o život, jak se ostatně dá čekat u každého člověka nezvyklého na násilí. A pak kde je víc patosu a amerických vlajek. ()

Phietros

Oproti "útoku na bílý dům" je tady kladen důraz na větší reálnost bez humoru! Od začátku to má spád, místy až neuvěřitelně mrazivá atmosféra tyranství a všeho co by následovalo! Rozhodně se jedná o strhující podívanou, která si zaslouží pozornost a upoutá Vás do křesla s otevřenou pusou minimálně 70% filmu. Butler zde odvádí skvělý herecký výkon a je opravdu přesvědčivý v tom co dělá a jak mu to jde. No a zápletka, ta je víc než jasná- teroristé obsadí bílý dům, s humorem ho dobijou ještě s lepším časem než specializované jednotky a zasčnou si určovat pravidla! Jediný kdo je může zastavit je Butler, který byl kdysi prezidentovou ochrankou, jenž po neštastné nehodě, kdy první dáma zemřela odešel z řad! Nyní je čas se vrátit a zachránit nejen prezidenta, ale i celou zemi a dokázat si, že rozhodně do penze ještě nepatří! 85% ()

Chris Masters

Někdo to může považovat za akční jednohubku. Já v tom vidím to, že Rkové akčí filmy ještě neskončily. Olympus has fallen je tomu příkladem. Jediné co bych vytkl je vizuální stránka helikoptér a vzdušných soubojů. Jinak akční pecka ;) ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (více)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět