Komedie Dobrodružství rabína Jákoba, natočená režisérem Gérardem Ourym, je jedním z mála vynikajících filmů Louise de Funese, který nebyl v našich kinech uveden. Funes si v něm svým typicky žlučovitým způsobem zahrál bohatého francouzského podnikatele, který nemá nic proti cizincům, pokud to nejsou zrovna černoši, Židé nebo Arabové. Nejlépe by asi bylo, aby na světě žili jen samí čistokrevní bílí Francouzi. V nejméně vhodnou chvíli se však dozví, že jeho šofér je Žid a že on sám se zapletl do jakési politicko-teroristické honičky kudrnatých Arabů. Aby unikl svým pronásledovatelům a zachránil si holý život, musí se převléknout za židovského rabína, a sehrát tak hlavní roli na oslavách pařížské židovské obce. A nejen to, musí podstoupit i koupel v kádi plné žvýkačky a sypajících se bonbónů. A tak různé zážitky a dobrodružství postupně otupí hroty jeho „předpojatosti“. (Česká televize)

honz

Komedie s L.de Funesem snad nikdy nezklame. Trochu nadsazený situační humor, skvělí herci. Film má fakt šťávu a svým originálním vtipem výborně baví od první scény do samého konce. ()

shantim

Dobrá komedie, která ani chvíli nenudí. Škoda jen toho dabingu od Krampola. Musel jsem si na něj skoro hodinu zvykat a stejně se mi nelíbil. Když odhlédnu od dabingu, dávám 75% hvězdiček. ()

mirec88

Ďalší z Funesových skvostov, ktorý som objavil až dnes. Jednoducho úžasné, nedá sa niečo vyzdvihnúť, lebo je to doslova celé perfektné a "střeštěné" :-) ()

Autogram

Funès tu urobil pre srandu všetko, co bolo v jeho silách. Nabehal, naskákal a nakričal sa statočne a niekoľkokrát sa namočil do zeleného sajrajtu, ktorý tu hrá dôležitú úlohu. Je to detinské, hlúpe a prízemné, ale je to sranda. Smiechom som vybuchol veľakrát, vrchol bolo rozpadnutie auta na benzínke. Český dabing sa podaril aj s Krampolom, ktorý zvládol všetko to kričanie a brblanie, len mu občas bolo slabo rozumieť. –––– Vidíte tu nevěstu? Je černá. Černá jako bota! –––– Už třicet let mě miluje, nemá telefon a dává mi svatý pokoj. ()

silent cut

Vidíte toho policajta? Jo. Co je s ním? Je veliký, já jsem maličký. To by byl panečku rukojmí! Satirická groteska v brutálním tempu.. Spojte Crank, Tři dny Kondora a Moderní dobu, kde Charlieho alternuje Louis de Fun. ()

Josefin

Rabín Jákob mi dlouho unikal, tak konečně jsem ho viděla. Opravdu geniální zábava, jedna z těch povedených komediálních Funesovek. Francouz Victor - Pivert nemá proti cizincům vlastně nic - tedy pokud všichni ti černoši, Židé a Arabové zůstanou tam odkud pocházejí..honičky, bitky a záměny osob neberou konec. A jedno velké díky za dabing Jiřího Krampola, byl parádní. ()

manonfire

Zvláště Louisova kalvárie nástrahami továrny na žvýkačky a jeho sebezáchranná pomrkávaná na silniční policisty dělají z této komedie vrchol Funesovi tvorby. Zmínil bych také znamenitou a svěží uvodní melodii Vladimira Cosmy. 90% ()

Braddy

Škoda, že tento film nikdy František Filipovský nenadaboval. Při posledním uvedení v TV ho daboval Jiří Krampol a ač se snažil,nebylo to ono. ()

sedm.1

Jednoznačně nejlepší Funesův film.Neuvěřitelné tempo jak děje,tak smršti fantastických gagů.KLASIKA!!! ()

FIBO

Naprosto nezapomenutelná komedie, pro mě snad jedna z nejlepších co Louis de Funès sehrál. Film nepřestaně nudit ani na okamžik, není to uměle natahované, střízlivej humor, v jakém jsou Francouzi velmistři. Není co dodávat :) Navíc velké + hudba Vladimir Cosma, která snad nemohla dopadnout lépe! "Podívejte se, uděláme to jako obvykle... Vy jim slíbite co budou chtit.. a já jim nedám nic!" Les Aventures de Rabbi Jacob 4ever! ()

Werichowka

"Věděla jsi, že náš šofér Salomon ...je žid?" Skvělý film plný úžasných gagů. Jen jej doporučuji s titulky! Krampolův dabing bylo to jediné, co mi kazilo atmosféru téhle výborné funesovské komedie. ()

PALINO

Celkom vtipná funesovka, ktorá sa síce nemôže rovnať Funésovým majstrovským kúskom typu Žandár zo Saint-Tropez, ale na zabitie času je to dobrá voľba. U nás je Rabín Jacob najzaujímavejší najmä tým, že Funésa nenadaboval F. Filipovský, ale Ľ. Gregor a ten túto neľahkú úlohu určite nepokazil, aj keď Filipovskému sa samozrejme nevyrovná. Ale ten je miestami lepší, než originálny Funésov hlas. ()

klúčik

Bohužial tento film bol v minulom režime tabu. Ja som ho zohnal v dobe keď už bol F.Filipovský po smrti a preto ho mám v originálnom zvuku s titulkami. Klasický Funes na ktorom sa dá vždy pobaviť. 80%. ()

Han22

Krásná protirasistická komedie. De Funés je zde rasista až na půdu, chystá se vdávat dceru, ale shodou náhod se stává nedobrovolně společníkem arabského revolucionáře a spolu se dostávají mezi ortodoxní židy. Navíc v patách s trojicí zabijáků a policií. Tohle zkrátka nešlo pokazit a Gérard Oury z toho udělal prvotřídní jízdu, kde kromě neselhávajícího de Funése máme i spoustu postaviček, milion gagů a grimas a i docela povedený příběh vrcholící jak jinak než v duchu tradic nejlepších veseloher na svatbě. Nejlepší scény - celá továrna na žvýkačky, grimasy na policajty nebo všechny scény kdy de Funés hraje žida. PS: Krampol mi v dabingu vadil rozhodně mnohem míň než Císler. ()

Wally

Ať se na mne nikdo nezlobí, ale Četníci nebo Fantomas můžou být jakkoliv profláklé, ale vždycky budou pro mne lepší než tento pokus o další nezapomenutelnou francouzskou komedii. Přiznám se, že mi dost vadil dabing J. Krampola....prostě na to nemá...pan Filipovský je jen jeden.... ()