Komedie Dobrodružství rabína Jákoba, natočená režisérem Gérardem Ourym, je jedním z mála vynikajících filmů Louise de Funese, který nebyl v našich kinech uveden. Funes si v něm svým typicky žlučovitým způsobem zahrál bohatého francouzského podnikatele, který nemá nic proti cizincům, pokud to nejsou zrovna černoši, Židé nebo Arabové. Nejlépe by asi bylo, aby na světě žili jen samí čistokrevní bílí Francouzi. V nejméně vhodnou chvíli se však dozví, že jeho šofér je Žid a že on sám se zapletl do jakési politicko-teroristické honičky kudrnatých Arabů. Aby unikl svým pronásledovatelům a zachránil si holý život, musí se převléknout za židovského rabína, a sehrát tak hlavní roli na oslavách pařížské židovské obce. A nejen to, musí podstoupit i koupel v kádi plné žvýkačky a sypajících se bonbónů. A tak různé zážitky a dobrodružství postupně otupí hroty jeho „předpojatosti“. (Česká televize)

Honza__St.

Povedenější Funésovka, než jsem čekal. Ve své době to muselo pořádně zvednout ze židle nejednoho až příliš konzervativního, a na ty multikulti blbečky dneska to nabeton působí stejně (nejspíš i proto se ani u nás nevysílá tak často). Škoda, že u nás neměli odvahu to zakoupit už za socíku (ale evidentně to bylo kontroverzní téma i pro Francouze), a tak se místo Filipovského musíme spokojit s náhradou v podobě Krampola (ten mu rozhodně nedělá ostudu, ale Filipovský to samozřejmě není - myslím logicky ten dabing ČT, v té DVD verzi už je úplně otřesnej). ()

MegaBite

Hrozně těžké hodnotit tento film, protože zde nemáme Františka Filipovského. Krampol tento film naprosto zahrabal do země, takže se zde nestal tolik populární, ale rozhodně nejde o žádné zklamání. Ano, film by se neměl hodnotit podle dabingu, ale nedokážu si představit, že bych si pustil např. Četníka ze St. Tropez s titulky. I bez skvělého dabingu je to ale velmi zábavný počin, takže rozhodně patří do lepší poloviny Funesových filmů. ()

JohnnyV

Plné hodnocení sráží pouze dabing Jiřího Krampola. To se opravdu nedá snést, to už původní znění s titulky je o hodně snesitelnější. Bohužel. ()

jaffarski

Výborné! Nadupaný scenár umožnil Funèsovi roztočiť to naplno. Z filmu je takmer jasné, prečo o necelý rok nato dostal Louis infarkt. ()

LukasCL

Z filmů, které nedaboval Filipovský se tento celkem podařil. Na Krampola se dá zvyknout, pokud tedy sledujete verzi s původním dabingem ČT (ta na DVD od Uranie je příšerná). ()

Drslw

Vždy sa veľmi teším na tento film, a skoro vždy som zase hlboko sklamaný z českého dabingu... Jiří Krampol mal asi zasadrovanú držku počas dabovania, inak sa to nedá vysvetliť. Čiže tých 5 hviezdičiek platí pre pôvodné znenie, alebo ešte pre slovenský dabing s Ľubom Gregorom v hlavnej úlohe! Ten je možno ešte lepší než originál. ()

PORTER44

Nepochybně opět dobrá podívaná s komediálním géniem Funésem,bohužel bez skvělého dabingu F.Filipovského ale vynahradí to výborné humorné a groteskní scény nejdříve v továrně na žvýkačky pak skvělá scéna u pumpy a rozpadlé auto padouchů a mnoho dalších,nechybí skvělé grimasy a šťastný konec pro všechny. ()

malet

Naprosto čitelný chaos, tolik charakteristický pro komedie s Funesem. Pobaví a ani po letech neomrzí :-) ()

TWANG1977

Tak tohle mě bohužel uplně minulo podle mě nejhorší film s Funesem u kterého jsem se vůbec nebavil a stěží ho vůbec dokoukal. ()

minilawman

Chvílema je to skvělá legrace.. když Žluna zajel do té varny na žvýkačky tak jsem se válel smíchy. Dabing Krampola není dobrý.. ()

Ajbell

Typická funesovka zakladajúca si na situačnej komike s množstvom akcie. Obvyklá Funesova prchkosť nechýba ani v tomto filme a nechtiac sa zapletie to veľkej šlamastiky plnej omylov a tak sa znovu stáva hrdinom proti svojej vôli. Skvele využitý voľný večer. ()

pankito

Rabín Jákob patří v rámci komedií s de Funésem k těm méně známým, což je veliká chyba. Bavil jsem se přímo rabínovsky a mé inTELEktuální já chrochtalo blahem! Možná malá skvrnka na tomto vyleštěném táci - pro komediálnost a zvýšení odlišnosti je tu obecně židovská komunita líčena jako ortodoxní charedim, tak trochu podivíni s chlupatými dorty na hlavách... Šalom! ()