Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

PATWIST

Film zobrazuje rodinu Mafiánovcov, ktorá sa o seba dokáže postarať svojskými spôsobmi, matka dokáže nepriamo povedať svoj názor (podpálením obchodu), dcéra sa dokáže o seba postarať keď ju obťažujú, otec radikálne vyrieši bežné každodennmé problémy (s inštalatérom). Nie je to jeden s tých filmov, ktoré si po pozrení zapamätáte, čakal som viac akčnosti a drsnosti (teda ten tenis v podaní mladej slečny bol dobrý), ale napriek tomu stojí za pozretie a zaslúži si aspoň 2*, dobré scénky sú tie s vtipom do novín (čo privedie rodinu do problémov) a s tenisovou raketou. ()

Syna.1990

Báječný scénář Luca Bessona a výborné výkony legendárních herců Roberta De Nira a Michelle Pfeiffer. Přesně tenhle humor mi sedí. Za mě 70%. ()

XXXXXXXX

Práskačina, tvrdá dřina. Máme tu hlavu rodiny, která dokáže jedním trefným slovem vyjádřit celou škálu situací. Krk rodiny, který milerád zapaluje místní samoobsluhy. Dítě 1, které dokáže vybruslit z z jakékoliv situace. Dítě 2, hledající lásku. A tato povedená rodinka řeší tradiční problémy spojené s přestěhováním do nového města. A nesmí chybět ani závěrečná likvidace těch zlých mafiánů. Zbývá už jen popsat film jedním slovem. Slovy klasika: FUCK. ()

zubrik66

Robert zalial svoj mafiánsky štýl lacných krabicovým vínom a za pomoci vtipných replík z wolovín sa rozhodol poskladať svojho nového mafiánskeho bosa na dôchodku. ()

subic

Luc Besson naimportoval několik amerických hvězd na francouzský venkov, kde se mafiánská rodinka ukrývá v programu FBI na ochranu svědků. 58% ()

helrohir

Zlé to určite nebolo, len mi to prišlo vzhľadom ku hre s rozličnými filmovými žánrami dosť nevyvážené. Keby to bolo celé ladené v ľahko komediálnom štýle bez prílišného tlačenia na dramatickú dejovú linku, asi by ma to zaujalo viac. Takto je to "iba" relatívne zábavná jednohubka s pár fakt vydarenými scénami a veľmi dobrým obsadením, ale celkovo patrí skôr do lepšieho priemeru. 60%. ()

ostravak30

I přes skvělého R. De Nira - ostatně jako vždy, nemůžu jinak. Tvůrci by si v první řadě měli vybrat čím snímek vlastně je. Pokud komedií pak by mě zajímalo, kde byly ty humorné momenty, protože jsem si jich nějak nevšiml. Pokud však krimi thrillerem pak bych měl dotaz, proč se něco dramatického odehrávalo až v posledních patnácti minutách. Celý snímek vlastně nemá téměř sto minut děj. Mafiánovi chodí od ničeho k ničemu a nic zvláštního se neděje. Ani Tommy Lee Jones, kterého mám taky velmi rád, protože je pokaždé skvělým hercem a podává věrohodné výkony, však dějem nehýbe a film nezachrání. Opravdu jsem měl co dělat, abych neusnul a od toho mě zachránilo jen těch již zmíněných posledních dramatických pár minut. Scénář je podprůměrný a hudba není příliš dobrá. Navíc herecké výkony, vyjma právě dvou slavných herců R. De N. a T. L. Jonese, byly také silně průměrné. Nutno dodat, že sledování tohoto filmu byla vskutku ztráta času. ()

Dejvecd

Tvorcovia asi zamýšľali natočiť zábavnú komédiu, ale bohužiaľ sa podľa mňa trochu netrafili. Áno tento film je zábavný, ale na druhú stranu, tvorcovia by si mali uvedomiť na koho cielia, pretože celé to pôsobí, ako zábava pre celú rodinu, ale je to mládeži neprístupné a to je chyba. Vtipy tu sú celkom jednoduché a hlúpe, síce pobavia, ale stále to nie je nič moc. Čo sa mafiánstva týka, pôsobilo to na mňa dosť detsky a dospelého diváka to asi moc nepresvedčí. Tiež by sa hodilo trochu pridať aj na tempe, pretože keď celú stopáž čakáte na jednu vec, tak sa začnete celkom aj nudiť. Vo výsledku z toho vyjde blbostička pre deti, ktorá je, však mládeži neprístupná, takže to celé pôsobí, ako hlúpy vtip, ktorý sa skôr hrá na mafiu, než aby ňou skutočne bol. Ale aj tak to miestami celkom pobaví. 5/10 (Videné s českým dabingom) ()

Mamlas

Asi komedie, během které zaujme tu a tam nějaký nápad nebo scénka, ale nic moc. Jinak je zřejmé, že se celou dobu čeká na závěrečné finále, které bylo nakonec skromné. S drobným přetáčením je to dívatelné. Bez RdN by tento počin neměl nějaký význam. (53%) ()

LordMack

Pěkný film, zvažoval jsem i 4 hvězdy. Nakonec tři za promarněnou příležitost. Z trailerů jsem čekal větší nášup. ()

dudo24

Klasický priemerný film ktorý neohúri ale ani nič nepokazí. Humor bol fajn. Herci tiež. Škoda, že dej nesústredili ešte viac na deti a ich výtržníctvo. Záverečná akcia bola peknou bodkou. Plus dávam za Diannu Agron. Na ňu sa určíte dá pozerať. edit (20.11.2017): Videné druhý krát po dlhom čase a nadchlo ma to viacej ako minule. Už aj fakt, že som mal chuť si film pozrieť znovu o niečom hovorí. Hviezdy zatiaľ nezmením ale silné tri to sú. Ak si film pozriem ešte niekedy ďalší krát tak zmením asi na slabé štyri hviezdy. ()

elanista1

Celkom som si oblubil tuto svojraznu rodinku, miestami je to nehorazne zabavne, inokedy zas prijemne drsne, na mrtvolach sa nesetri. Je zaujimave ako je vo filmoch zvieraci zivot cennejsi ako ludsky, pes vo filmoch zasadne neumiera /no, dalo by sa polemizovat..Marley, Biely Bim cierne ucho/. Robert de Niro filmu vladne, roky mu pribudaju ale charizma ostava stale rovnaka, stale je to ten stary dobry "GoodFella". ()

DonBraso

Prorostlej Robert a jeho banda v mafiánském porostu s Bessonovou taktovkou.,Tak nejvíc moment byl prostě Godfellas.To zaplesá nadšení každého fandu mafiáských filmů a hlavně De Nira,který si to přímo schutí střihnul.Bohůžel takových scének nebylo mnoho,kromě menších flashback pravidel,kde Niro vypadal v nejlepší formě.Musím říct,že Besson doopravdy slezl z výšin do pohodového oddechové večeráku,kde se vskutku zas tak nic moc neděje,ale přeci to baví.Komediálních vložek je málo,což je možná škoda,jedna mě přišla v duchu Taxi Taxi,literární psaní na stroji do minulosti bylo nejspíš po vzoru Belmonda v Muži z Acapulca,inu všechno po Francouzsku.Film si nevytesám do filmového nebe,pro Nira je to memory,pro mě to byla slušná jednohubka,která mě vcelku nenudila,ale byla až moc jednoduchá a hlavně se tam skoro nic moc extra nedělo.Závěrečná hořká komediální tečka u mě moc bodů nenasbírala,zas na druhou stranu,utahování z amíků bylo fajn,Pfeiffer je pořád kus,De Niro po delší době zahrál zas bezvadně(mafiánem bude stejně vždycky) a Besson natočil snad nejvíc rodinný film s fuck pod sluncem.70% ()

mArtinko5MB

Neviem presne, čím ma film nadchol, ale páčil sa mi. Nebola to tohtoročná pecka, avšak spojenie De Nira, Pfeiffer a tejto tematiky ma bavila skoro po celú dobu filmu. Pár heftov bolo vážne podarených ... Každopádne stojí minimálne za jedno pozretie. Len tak ma napadá, koľko filmov už mal De Niro s mafiánmi :)) 76% ()

BenchPress

Bavilo, bavilo, bavilo! De Niro zavzpomínal na svoje mafiánský role, vtipnej scénář a scéna z filmovýho klubu a následná na nádraží jsou výborný. 4/5. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)