Winster

Jako dítě jsem vůbec nevěl, že Fantomase hraje Jean Marais :-) až mi to jednou jeden z bráchů prozradil, bylo to docela překvápko :o) ()

Pavlosos

Každý díl Fantomase je filmová legenda, kterou stvořila Francie a nejde na ni zapomenout. Proto dále již nemusím tím nic psát a bez debat spolu s neméně lepšími Četníky za 5*****. ()

ZetDaElO

Ikonický zločinec, ktorý bol častým hrdinom našich hier v detstve je v roku 2018 už len úsmevnou spomienkou a prehliadkou absurdných naháňačiek a nelogického správania sa postáv. Tento film má však niečo, čo v dnešnej dobe nenahradí ani špičková filmová produkcia. To niečo sa volá ŠARM a chuť pozrieť si tento film kedykoľvek. 6/10 ()

PanPyzamo

Fantomase zbožňuju a to hned z několika důvodů. Hned ze začátku musím pochválit český dabing, který prostě nemá chybu. Herecké výkony naprosto legendární a to hlavně Louis de Funès, kterého považuji za jednoho z nejlepších herců vůbec a rozhodně nám zanechal kvalitní filmy. Příběh je vynikající. Akční scény až nepochopitelně propracované. Opravdu nechápu, jak můžou být tak dobře natočené, když se jedná o film ze 60. let. Soundtrack je luxusní a celkově se jedná dle mého názoru o MUST-SEE zálažitost. 8/10 ()

Sunwheel

Často sa stáva dospelému rozhľadenejšiemu človeku, že jeho nostalgická pochutina dostane slanú príchuť. Francúzske komédie zo 60. a 70. rokov sa ale nedokážu opozerať. Hlavne ich prvé diely. Fantomas je vlastne taký francúzsky, vtipnejší James Bond. Miestami je to samozrejme také trošku naivné, ale akcia aj po rokoch dokáže vydať zo seba šťavu a komediálne skeče sú jednoducho nesmrteľné. ()

PeteBuck

Film o zloduchovi, ktorý všetko perfektne plánuje, kradne ako straka a mení tváre tak často, že sa z toho stal pojem. Rád sa ale svojimi zbraňami rozhodne pomstiť novinárovi a komisárovi, ktorí ho neberú tak vážne, ako by chcel. Čo im zostáva, keď ich Fantomas falošne obviní? Skúsiť mu to vrátiť. Ťažká kriminálka premenená na komédiu, v ktorej scénu ovláda Louis de Funés a nemenej slávny Jean Marais v úlohe novinára Fandora. Neskutočné zábavná a ujetá somarina plná vtipu, akcie a dobrých dialógov. Takto nejako vyzerá oddychový film. Doplnené mnohými vedľajšími postavami, či už Fantomasovými pomocníkmi, ktorí prechádzajú z filmu do filmu, alebo šéfredaktorom a Fandorovou snúbenicou a ďalšiu skupinu tvoria podarení policajti, pod vedením komisára Juva. Zábavná jazda, ktorá ani po rokoch nestráca na sile. ()

PTuranyi

Filmová klasika miesiaca dobrodružný žáner s komickými prvkami. Odľahčený príbeh Jamesa Bonda naruby v duchu tradícií francúzskej kinematografie, ktoré reprezentujú filmy s Belmondom a Funésom. Hlavným hrdinom totiž nie je dokonalý agent prenasledujúci zločincov, ale excelentný zločinec. Produkcia skvele podfarbuje dej výbornou hudbou a napriek dnes už prežitým trikom si dej udržiava pútavosť. Herci sú vynikajúci. Jean Marais ako šarmantný elegán má na starosti dobrodružnú stránku a Louis de Funès v najlepšej forme svojej kariéry s celou políciou, tú komickú. Situačný humor podporený Funèsovou komikou rúca bariéry vážnosti sa postará o dobrú náladu. 90% ()

Chemic

Hold Francouzi. Ty maj nejlepší komedie na světě (teda po našich). Jenom nevim, kdo hrál toho padoucha a taky mě moc mrzí, že ho nechytili. ()

CID7

Klasika. Funes+Marais netřeba doplnovat. Pro dnešní mládež určo slabota, triky k pousmání. ale musím dát max. stars. ()

vykyn

Nesmrtelná klasika..Už nikdy nikdo nenatočí takový filmy,které i přes svou naivitu vás pohladí,pobaví,neurazí a pozvou na další díly..ono to ani s L.D.Funesem jinak nejde..a to nehraje ani fantomase.:-) ()

ydenbroy

Vynikající kousek francouzské krimi komedie, s nesmrtelným hereckým obsazením i hudbou. Není to ani po téměř půlstoletí nudné, naopak neuvěřitelná nadčasovost dělá film svěží i ve 21.století. ()

ThomYorke

Skvělá francouzská komedie, která neomrzí ani po x-tém zhlédnutí, které nám naše zlaté české programy ochotně umožní. ()