Fantomas kontra Scotland Yard

• Česko Fantomas kontra Interpol (více)

Fantomas vymyslel další pekelný kousek: nejbohatším lidem světa dá na vybranou - buď život, nebo tzv. daň z práva na život. Všichni ohrožení boháči se sejdou ve Skotsku, v přepychovém zámku lorda MacRashleye. Nechybí ani novinář Fandor, jeho snoubenka Helena a komisař Juve se svým pomocníkem. Nikdo však netuší, že na zámku je i Fantomas, který díky svému přestrojení a umění ve zhotovování dokonalých masek se stane dokonce samotným lorde Rashleyem. Snaží se získat diamanty v ceně miliónu dolarů, ale v patách má Fandora s Helenou a komisaře Juvea s celou jeho suitou. (Intersonic)

janek85

Tady tohle je podlě mě nejdokonalejší Fantomas. Tady v tomto díle mi přišli herci jako vyspělejší a uměli to kvalitně zahrát. Hudba, ta byla u mě skoro na prvním místě, co se týče hodnocení, protože byla skoro dokonalá, hlavně při scéně, jak honili lišku. Efekty, ty byly dobré, hlavně na hradě. Atmosféra mi přišla hodně bojovná, až tajemná. Celkový dojem:Kvalitní, dokonalé, prostě skvělé.96%Přístupnost:Přístupné ()

/Pablo

Závěrečný díl legendární trilogie. Změna prostředí filmu určitě prospěla. Škoda, že se jedná o poslední díl. Moc by mě zajímalo, jak by vypadala případná pokračování... ()

lekr

Fantomas si udržuje tempo i ve svém třetím a definitivně psoledním pokračování!! Funes opět perlí a Marais se nenechává zahanbit. Nechybí skvělá akce, vypjaté momenty a opět krásné exteriéry. Dnes už opravdu klasika!! ()

rakovnik

Poslední části trilogie prospělo přenesení do prostředí se zvláštní ponurou a důstojnou atmosférou Skotska, kterou svým řízným humorem prořízne prostořeký francouzský komisař Juve, navíc ve slušivém kiltu. Stále stejně skvělý, vtipný, ale také dobrodružný film. Jen tomu Fandorovi nějak nemohu přijít na chuť. ()

Martin741

Treti diel Fantomasa takmer nezaostava za prvymi dvoma. DeFunes bol vyborny a humoru nadostac /tento typ humoru milujem, presne tento styl svojim ponatim viac smakuje europskemu divakovi nez dost velke mnozstvo hollywoodskych brakov/. Sranda, ze Jean Marais sa neznasal s De Funesom, to je len ako pikoska. 95 % ()

joeybarbaro2

Tenhle díl na mě působí tak, že je ze všech dílů brán nejvážněji a to je dobře. Celá série je Krimi Komedie s hororovými prvky, ale tento díl se mi líbí nejvíce. Dříve jsem měl radši Fantomas se zlobí, ale teď už radši tenhle Scotland Yard. Kdo ví jak by to dopadlo, kdyby se natočil ten čtvrtý díl. Jean Marais se spolu s Louisem De Funesem na plátně pěkně doplňovali, ale jinak se nesnášeli, no to už všichni víme . Jsou zde památné scény, hlášky a ..... oběšenci :D Jako fanda Fantomase a Louise De Funese nemůžu dát méně jak 5 hvězd. ()

tomtomtoma

Další do sbírky hravých detektivních parodií o zlořincovi mnoha tvářích, tentokrát z prostředí šlechty ve Skotsku. Opět kraluje popletený a horlivý komisař Juve (dobrý Louis de Funes) doprovázený Bertrandem (Jacques Dynam), jež se stanou tím, kdo pomůže Fantomasovi utéci, i když nechtěně. Jean Marais opět v kvalitní dvojroli neohroženého novináře Fandora a všehoschopného zločince Fantomase (s hlasem Raymonda Pellegriniho). Fandor má po svém boku svoji snoubenku, půvabnou fotografku Héléne (Myléne Demongeot) a spolu jsou na stopě zákeřného zločince neúnavně a neústupně. Hostitelem všech na panství je lord Rashley (Jeaan-Roger Caussimon), ale je to skutečně on? Nesmí se opomenout jeho žena (Francoise Christophe) a její milenec André (Henri Serre). Vznešené prosředí, strašení, tajemno, mystifikace, ironie a nadhled, hravost, napětí a smích a ve chvíli, kdy si všichni myslí, že je Fantomas zničen, on zase uniká, aby se vynořil. Ale k tomu bohužel už nedošlo ()

dubinak

Předešlé dva díly jsem viděla jen útržkovitě a nijak oddaně pro tyto filmy nežiju, ale zábava je to dobrá a poctivá a Louis de Funes asi nemá ani cenu vychvalovat. ()

Fallen_One

Změ naprostředí se vyplatila. A de Funés opět kraluje a dokazuje, že je nekorunovaným králem komiků, alespoň ve Francii stopro :-) ()

pakobylka

Stylová tečka za stylovou sérií. Pravda, milý Fantomas jakoby maličko pozměnil své způsoby - a nutno dodat, že mu to nijak zvlášť neprospělo, ale na druhou stranu se nemá za co stydět. V každém případě si zajistil nesmrtelnost, což ve světě filmu není až tak úplně obvyklé. ()

pufina

Některé scény byly opravdu skvělé, ale pořád mi je Fantomas svým způsobem nepříjemný a nehodluju těmto filmům. ()

Juto

Záverečná časť nič nestráca na zábavnosti. Príbeh je navyše skutočne zábavný a šibalský, najmä keď sa Funes bojí strašidiel, ktoré neexistujú! 8/10 ()

zette

Myslim, ze se jedna o nejslabsi dil z trilogie. Presto si drzi latku dost vysoko. Louis de Funes a jeho vidiny jsou nezapomenutelne. ()

emo

Tretia a posledná časť Fantomasoviek. Ak sa vám páčili predošlé dva diely, tento si vás dozaista tiež získa. Ak nie, tak ani táto časť na tom nič nezmení. Funes s dabingom Filipovského je nezabudnuteľný... ()

mortak

Marais se jako Fantomas snaží a scény, kdy vždy pod jinou maskou "uzavírá" obchod patří k vrcholu filmu. Bohužel novinář Fandor byl odsunut na okraj a celou první hodinu jen statuje při Funesových eskapádách. Ten už si postavu komisaře Juva přizpůsobil plně svému naturelu a řádí podobně jako v četníkovi. Jenže Fantomas je trochu jiný žánr a dělat z něho klaunskou řachandu (Funes ma i povinného přihrávače ve skečích) asi není to pravé ořechové. ()

WolfR

Opět výborné pokračování, které je stejně výborné jako předchozí dva díly! Louis de Funés je opět králem filmu a Fantomas je geniální. Opět jsou tu vtipné scény a super scény! Změna prostředí je velmi dobrá a prostředí anglického venkova je úžasné. I ten Skotský hrad je bezva! Závěr filmu je taky výborný, to jsem se dost smál. Prostě parádní film! 5 hvězd. ()