RedHot

Četník je co do kvality velmi nevyvážená série. Zatímco u dílů jako např. Četník se žení je co oceňovat po většinu stopáže, s mimozemskými terminátory se tentokrát četník potýká daleko těžkopádněji a primitivněji. Dalo by se říct, že arzenál policejního ansámblu tentokrát spočívá čistě v karikatuře Funesova pitvoření a kvákání. Mimo několika čestných výjimek film nedisponuje žádným důvodem, proč by u něj divák měl mařit čas, a to ani pokud je skalním Funesovým fanouškem. Mimořádná slabota. ()

jasanka

I když hodně lidí považuje tenhe díl Četníka za nejhorší, mně se líbil. Jistě, není to tak dokonalé jako první díly, ale pořád kvalitní. ()

Vesecký

Pátý díl četnického seriálu byl natočen o řadu let později než předchozí díly a pro mne je hlubokým zklamáním. Scénář si napsal L. de Funes tentokrát sám a bylo to pokus velmi nezdařený. Snad měl být parodií na americké trháky o UFO, ale zbyla z toho jen změť nesouvislého příběhu, dá-li se vůbec o nějakém příběhu mluvit. Že se změní personální obsazení stanice, to se dalo čekat, ale že dokonce Funes i Galabru budou mít oba nové manželky se starými jmény, to šokovalo nejen samou touto skutečností, ale především tím, že nově obsazené herečky byly proti původním šedý podprůměr, přestože vlastně neměly co hrát. Film byl založen na dovednosti ufounů zmutovat se do jakékoliv lidské podoby. Jenže to bylo dost málo, protože po pár desítkách minut si divák uvědomil, že s opakováním jednoho gagu (dunící těla a popíjení oleje) se nedá na úspěchu filmu stavět. Dávám-li tři hvězdičky, je to spíše z milosti a z úcty k Funesovi, Galabru i Giraultovi. Film se opravdu, ale opravdu nepovedl. ()

dvd-L

Scéna s létajícím talířem v úplňku nestárne. Žádný kvalitativní rozdíl v porovnání s jinými díly neshledávám. ()

zdeny99

Pátý díl četnické série vznikl devět let po přechozím, ČETNÍK VE VÝSLUŽBĚ a 15 let od prvního snímku. Po slabším třetím díle se Cruschotova parta vrací ve velkém stylu. I když Cruschotova parta… Z původní sestavy zbyli jen dva, samotný Cruschot (Funes) a pan štábní (Michel Galabru). Ostatní četníky hrají noví herci. Stejně tak je tomu u Crusotovy manželky, kde rajcovní blondýnu nahradila bruneta. Cruschotova dcera ze série beze slova úplně zmizela. Devět let od posledního dílu se podepsalo především na Cruschotovi. Funes značně zestárl. Už je to takový scvrklý stařík, který ovšem perlí a vyvádí skopičiny jako zamlada (oblíká se za jeptišku, plukovníka a pana štábního bouchá do hrudi a píchne oba nožem do zadku). Cruschot prostě dělá takřka celý film a dělá z něj další parádní komedii, která je okořeněna mimozemšťany, jenž přiletí se svým ufem do St. Tropez. Ufoni pijí olej, berou na sebe podobu četníků, duní na hrudi, protože jsou ze železa. Závěrečná scéna, zběsilý hon četníků na ufony s vodou, je bizarně groteskní. [25317. hodnocení, 337. komentář, 66%] ()

pipapa

Zejména první ca. půlhodinu se dialogy nemluví, ale řvou = neposlouchatelný úděs. Atraktivní, ale zároveń slaboduchý, na-jedno-kopyto-nezábavný děj - snad pro děti? V obličeji už velmi vyzáblý Funés = grimasy (+samozřejmě řev), na kterých stojí a padá jeho herecké umění, zde už vůbec nefungují. ()

SkyCaptain

Jeden z nejlepších dílů četnické série, zajímavá je především ironie a vtip, kterými tvůrci karikaturují tehdy velmi populární sci-fi filmy... ()

MickeyStuma

Vědecko-fantastické téma zasáhlo i osudy francouzských četníků a tak si nelze představit nic jiného, než příchod mimozemských bytostí. Komediální téma však už bohužel tentokrát není tak vygradováno jak by si s ohledem na předchozí četnické díly zasloužilo. Vliv na tom měl hlavně Louis de Funès, na kterém jako obvykle film stavěl. Další infarkt už byl tak závažný, že viditelně sešel a lékaři mu striktně doporučili zvolnit. A Louis skutečně zvolnil, i když zase ne tak, jak by si právě lékaři představovali. Každopádně je to na snímku znát a jeho další filmy už prostě nebyly dle jeho gusta. A tak v pořadí páté pokračování přineslo poněkud zklamání. Scénář sice opětovně oplývá nápady a obsahuje nemalé množství četnických gagů, ale když už tu charakteristicky strážmistr Cruchot není co býval, byť se Louis snažil přes varování lékařů sebevíc, těžko se to prostě po divácké stránce stravuje. Vyloženě špatný film to není. Je však potřeba snímek brát právě s ohledem na zdravotní stav Louise shovívavě. ()

Besyn

Scénáristé už fakticky asi nevěděli s čím přijít,tak tam picli mimozemšťany.V dětství to bylo super,dnes už je to i přes pár docela zdařilých momentů prostě velká blbost. ()

kocourMour

60. léta jsou pryč! Ale četníci zůstávají a náramně se jim v těch sedmdesátých daří! Nová dynamická hudba, dostatečně ztřeštěný děj vyhovující Funésovu hyperaktivnímu herectví (scény z kláštera mezi jeptiškami považuji za jedny z nejvtipnějších z celé série), a dokonce i (dnes už trochu úsměvné) filmové tiky. A to vše prozářené sluncem jižní Francie a na novém kvalitnějším filmovém materiálu. Proč ne? Opravdu nechápu obecný despekt k tomuto filmu, ostatně si myslím, že k bláznivé komedii patří bláznivá zápletka, a mimochodem ta v "Četníkovi ve výslužbě" mi přišla podstatně slabodušší. ()

Cruchot

Nemůžu si pomoct, ale pro mě je právě tohle nejlepší díl celé série. Neuvěřitelné množství skvělých hlášek a gagů, brilantní český dabing, mnoho zajímavých nápadů v stokrát provařeném tématu člověk versus mimozemšťané (olej, dunění, chcípnutí auta atd. atd.) Tenhle film jsem viděl snad už tisíckrát a budu se při něm smát i po tisíci prvé. (Ještě včera tady ta restaurace byla....Tady jsme seděli, fakt!....Dali jsme si ragú...Fakt!...) ()

Joeey

Vyměnila se část týmu včetně pana plukovníka, ale trošku i celková atmosféra filmu. Do Saint Tropez přiletí mimozemšťané (dle jejich slov s dobrým úmyslem), jenže narazí na Cruchota a představení může začít... ()

Biopler

Vo svojej dobe perfektná myšlienka. Mimozemšťania ako stroje, ktoré potrebujú olej :) Zvyšok typický priemer. ()

the_bitch

Četník alias Louis de Funès je proste starý klasik. Toto snáď videl každý, minimálne 10x a preto to všetkým tak lezie na nervy - mimozemšťania úplne mimo. Hrôza. ()

kluzo

Je už to trošičku takové nastavované, ale nemůžu si pomoct, jak píchl Cruchot šroubovákem plukovníka do prdele, nebo jak zkoušel četníkům, jestli jim taky duní hlavy, dostanu vždycky záchvat smíchu. ()