Saxos

Takovou namátkovou kontrolu své restaurace by měl provádět každý majitel restaurace povinně. To by se dozvěděl věcí. Skvělý film komika tělem i duší Louis de Funèse samozřejmě spojený se stejně skvělým dabingem Františka Filipovského. Škoda nepovedeného závěru. Scény: objednávka minerálky, přednáška receptu na bramborovou kaši spojená se hrou stínů, nácvik obsluhy s rebelující personálem za trest, Bože můj, bože můj. ()

marekspanel

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Funésem. Bohužel v druhé polovině po únosu prezidenta trochu změní směr a tam mě začne spíše nudit. Ovšem první polovina odehrávající se v restauraci je fenomenální, zvláště kultovní scéna s adolfovým knírem ze stínu lampy, která údajně vznikla náhodou. ()

brasek

Louis de Funés a jeho nesmrteľné komédie. Nie všetky sa mi páčia, nie všetky si rád pozriem za každých okolností. Túto hodnotím ako nadpriemernú, ale nepatrí do mojich TOP. ()

sibskyn

Pro mě zatím nejnudnější film s Louisem co jsem kdy viděl. Z počátku je to celkem legrace, ale jakmile se unese El presidente, tak už mě to vůbec nepřišlo vtipný a začalo to být jenom k uzoufání nudné, ale María-Rosa Rodriguez byla sakra kost!! ()

Kontryhelka

Další z milých komedií. Opět ztřeštěný a chamtivý podnikatel,který chce mít vše a život mu zamíchá kartami a on musí najít prezidenta jisté země,který se ztratil při večeři v jeho podniku. A nastává jízda,kde o dobrou zápletku, humor, vtipný hlášky a omyly není opravdu nouze. Vynikající taky bylo,jak péroval ty svoje číšníky, při sebemenším přestupku je nahnal do zkušebny, a nacvičovali při tanci jak obsluhovat hosty. To byl mazec. ()

MrKrahujec

Specielně při tomto filmu mě vždy napadá, že vůbec není od věci srovnání Louise de Funése s naším Vlastou Burianem. Zrovna tento film jako by přebíral rysy nejlepších filmů Burianových: de facto nulový scénář, téměř absentující děj, i špičkoví herci pouze v rolích nahrávačů a hlavně zcela neomezený prostor pro hlavního protagonistu, který si s ním dělá doopravdy co chce a na první pohled téměř svévolně. K tomu přičtěme ještě rozuzlení zápletky jako by převzaté z animovaných pohádek pro předškolní věk a užasneme, jak je možné, že takhle beznadějná slátanina není totálním propadákem. De Funésova komika je ale tak dokonalá a živelná, že všechny tyto zápory hravě promění v klady (přičtěme snad ještě některé přínosy Bernardu Blierovi, který je tu de Funésovi bezezbytku tím, čím byl Burianovi Jaroslav Marvan).Nepřehlédnutelný je samozřejmě také de Funésův mimický talent - všimli jste si, jak on je na tu pantomimu doslova nadržený a jak využije každé sekundy stopáže, která mu aspoň trochu dovolí přejít na hru těla a grimas, přičemž s přehledem vystačí se svým pověstným obočím a gestem překvapeného úleku? ()

JesterKruger

Nostalgie. Já mám prostě filmy s Funésem rád, takže tohle jsem nesměl vynechat. Dobrý děj, nečekané zvraty, dobrý humor, pro mě je to prostě 5*. ()

DvoRSTA

Jako večerní film, kde jinde nic lepšího nedávaly byl tento film bomba. Začátek vypadal, že překoná i samotné Četníky, ale konec už byl klasicky uhozený jak se na tuto dobu patří. Funes coby cholerický majitel podniku výborný. Škoda pouze toho konce, jinak by film dostal plný počet. ()

PeteBuck

Prvá polhodina geniálna. Funes predstavuje šéfa reštiky, ktorý od zamestnancov vyžaduje dokonalosť, je prvotriedny despota a zároveň stopercentný pätolízač - teda čo sa týka mocných a bohatých, ostatní sú mu u prdele. Potom, ako zmizne prezident, sa Funes dostáva z reštaurácie preč, je v pazúroch tajnej služby, zároveň naháňa zmiznutého prezidenta a padá to na priemer. Suma sumárum, za 4. Už len za Funesovu paródiu Hitlera to je nezabudnuteľné dielko. ()

Vikmal

Film ze Zlatého fondu, klasika Luis de Funese..Tanec číšníků...."Bože, můj"...nezapomenutelná scéna a la Hiter mě vždycky dostane do křeče....Muskatnuss, Muskatnuss, Herr Muller!!!!!!!!! ()

antragus

Jak už tu bylo několikrát napsáno, první půlka zábavnější, druhá je tam jakoby navíc. Průměr podtržen za 3. Ale opisování meníčka ve švabachu coby trest mě nadchlo...;-) ()