Philippe je starší syn cholerického ředitele střední školy, Karla Bosquiera. Protože propadl z angličtiny, otec mu nařídí, že prázdniny stráví na výměnném pobytu u britského aristokrata. Ten k nim zase posílá svou dceru Shirley. Otcovo rozhodnutí synovi zkříží prázdninové plány, chystal se totiž s kamarády vyrazit na plachetnici podél mořského pobřeží. Přemluví proto svého kamaráda Michoneta, aby jel do Anglie místo něj. Shirley, která mezitím dorazila, vyvolá v rodině Bosquierových značný rozruch. Je hezká, samostatná a rozhodně se nemíní podřídit přísným vychovatelským metodám pana ředitele. A když se v jenom z barů náhodou seznámí s Philippem, který se vydává za Michoneta, nemůže to skončit jinak, než že se do sebe zamilují. Všechno by vyšlo, kdyby Philippův náhradník neonemocněl... (TV Nova)

July

Příjemná a zábavná komedie, kde syn Louise de Funése hraje pro změnu doopravdy syna a ne synovce jako obvykle :-). ()

honz

Odlehčená veselohra, ve které se vedle Louise de Funese blýskl i de Funes jr. Jednoduchý, leč nápaditý příběh ze studentského prostředí, k tomu horké léto a školní láska = skvělá komedie, tradičně zábávná a vtipná. ()

noriaki

"Všechno se musí vysvětlit MacFarrellovi. Přiznáš se, poprosíš o prominutí, a když tě náhodou uškrtí, tak mu poděkuju. Jdeme." Typická Funesovka. Zábavná a zběsilá. Díky množství střídajících se prostředí se zdá ještě dynamičtější než ty ostatní. A kvůli prázdninové letní atmosféře má své specifické kouzlo, zvláště když ji sledujete v začínajícím sychravém podzimu. Ovšem jen v roce vzniku Louis fe Funés zahrál ve dvou mnohem lepších filmech. V díle mistra jde tedy o slabší průměr, což automaticky znamená, že je to špičková komedie. ()

darek kartac

Louisem de Funése syn má jinou představu o prázdninách než jeho cholerický otec a tak jede na výlet. Na místo kde studuje pošle kamaráda.Vše se provalí a Funés hledá syna, aby mu dal co proto. 3* ()

Kalidor_

Nejlepší scéna - Funés popohání rozvažeče uhlí, který než si plivne do dlaní tak Funés valí už s třetím pytlem a potom mu sebere i auťák :-)) ()

JohnSmith

Tahle Funesovka má jednu velkou slabost a tou je, že Funes není na plátně celou dobu. Ono by to zas tak nevadilo, ale on mu nemá kdo sekundovat. Nicméně při scénách, kde Funes je jsem se výborně bvil. ()

Autogram

Luise de Funés sa blázni presne tak, ako to on dokáže. Zámena, omyly, šialené naháňačky, všetko, čo k francúzskej komédii patrí a naviac ešte aj nejaké bláznivé škótske folklórne zvyky. Nápadov vo filme je dosť, niektoré sú stopercentné, väčšina nie, a hlavne po hodine naberie film zbesilé tempo, akoby strihač dostal limit na minúty. Na štyri hviezdy to nie je, ale na tri určite áno. –––– Hele, to je sekáč. Letí na draku a loď si řídí rádiem. ()

Georgex

Senzační prázdniny jsou taková senzační letní podívaná, při které litujete, že naše řeky neumožnují takové dobrodružství jako ve Francii. Lous de Funés je zde ve své nejlepší formě a do této komedie skvěle zapadl. Bez něho by to asi byla pouze průměrná komedie. Nicméně postava ředitele školy, který pozve na výměnný pobyt mladou angličanku a vše se zamotá a zkomplikuje k mistru Funésovi skvěle pasoval. V jeho podání a s jeho grimasy, je to jedna z nezapomenutelných rolí, kterou tento chlapík stvárnil. Celý příběh je velice povedený a nedá se říct, že bych se jedinou pasáž nudil. Nejvíce jsem se bavil, když se Funés snažil dostihnout plachetnici. Nezapomenutelné jsou ale i scény z Anglie, kde mezi protikladnými tatínky probíhají vtipné výměny názorů. Film je také plný klasického francouzského humoru a některé hlášky jsou nezapomenutelné. Herecké výkony jsou perfektní, již zmiňovaný Lous de Funés podal svůj klasicky dokonalý výkon, ostatní herci podávají příjemné výkony. Například Olivier de Funés stvárnil rozmazleného žalovníčka opravdu skvěle. Anglický šlechtic v podání Ferdy Mayneho byl bezchybný. Celý film doprovází velmi příjemná hudba, u které se výborně odreagujete a naladíte letní atmosféru. Kvalitu také dodává český dabíng, k dokonalosti Františka Filipovského není potřeba nic dodávat. Moje hodnocení 85% ()

dr.jacoby

Zase jedna z tých pohodových komédii, s majstrom Funésom, kde si znova zahral aj so svojím synom Olivierom. Prázdniny sú predo dvermi, ale pre tých horších žiakov sa škola ani vtedy nekončí. Pán riaditeľ má plno trápení nielen so svojimi žiakmi, ale aj so svojimi dvoma synmi. A jedna zaujímavosť na záver - v tomto filme si zahral aj Ferdy Mayne, ktorý tu stvárňuje anglickéhe gentlemana MacFarrella a práve tento herec zohral dosť významnú rolu v Jakubiskovom seriály Teta, kde vystupuje ako nezabudnuteľný gróf Drakula. ()

xaver

Klasická francouzská komedie se vším všudy, okořenéna suchým anglickým humorem nádherně podaným Ferdym Maynem. Neskutečně pak na diváka, tedy alespoň na mě působí jedna ze závěrečných scén, kdy Funés s Maynem plovou na sudech v jezeru whisky a Funés si neodpustí poznámku, že na jeho straně je lepší. V ten moment nevím, jestli se mám smát, nebo brečet nad tou obrovskou škodou. Jinak se samozřejmě jenom směju. Celkově to pak vidím na 4 - 5, ale blíž k té pětce, takže 5*. ()

Han22

Asi nejlepší Funésovská komedie kromě Četníků. Zápletka je jak z našich filmů pro pamětníky - jedna záměna osob a jedna láska a svatba, které rodiče nepřejí. K tomu ale tuna gagů, hlášek, situací, vedlejších postaviček (oba sluhové, druhý synáček, svalouš), skvělé opakující se fóry a nakonec dokonalá honička. Asi nejúžasnější jsou anglické blivajzy jako rostbíf se šlehačkou nebo geniální Beatlsovská snová sekvence. Navíc je zde spousta krásných holek a taková ta atmosféra šedesátých let. Zkrátka ideální letní komedie. ()