Philippe je starší syn cholerického ředitele střední školy, Karla Bosquiera. Protože propadl z angličtiny, otec mu nařídí, že prázdniny stráví na výměnném pobytu u britského aristokrata. Ten k nim zase posílá svou dceru Shirley. Otcovo rozhodnutí synovi zkříží prázdninové plány, chystal se totiž s kamarády vyrazit na plachetnici podél mořského pobřeží. Přemluví proto svého kamaráda Michoneta, aby jel do Anglie místo něj. Shirley, která mezitím dorazila, vyvolá v rodině Bosquierových značný rozruch. Je hezká, samostatná a rozhodně se nemíní podřídit přísným vychovatelským metodám pana ředitele. A když se v jenom z barů náhodou seznámí s Philippem, který se vydává za Michoneta, nemůže to skončit jinak, než že se do sebe zamilují. Všechno by vyšlo, kdyby Philippův náhradník neonemocněl... (TV Nova)

Mariin

První půle filmu standardně dobrá a slibná, závěr však příliš ztřeštěný, roztříštěný a slabomyslný. 5 + 2 lomeno dvěma rovná se 3 a půl, kloním se spíše k 3. Jinak pěkný dabing, skvělá mimika Louis de Funese, ale scénář závěru slabý. ()

PetrPan

Oddechová letní komedie, která ale spíš sází na akci než na humor samotný.  Několik gagů výborných, ale ve zbytku spíš jen příjemná podívaná. Nejlepší je paradoxně začátek, kde Fufu předvádí svou klasiku a pak bitka v baru. Spousta scének mi pak přišla bez pointy. Třeba se stopařkami a obrovským mastifem, několik výstupů s cholerickým Italem či delikatesy u anglické tabule.  Dabing pochopitelně excelentní a  rozhodně zpříjemňující průměrnou podívanou. ()

Arsenal83

Z Funesoviek jedna z priemerných, jeho grimasy tu nestačili na trošku slabší scenár. Ale je to i tak milá záležitosť, tradične francúzska a s hercami, čo sa nikdy neopozerajú. ()

Stanislaus

"Ve válku mi na letadlo střílel Nemec. Vy jste víc nebezpečné." Senzační prázdniny překypují ztřeštěným humorem a akcí, takže se člověk - i přes pár hlušších míst (parta děcek na lodi) - rozhodně nenudí. De Funès je ve svém cholerickém živlu a skvěle mu sekunduje "anglický" Ferdy Mayne. Vedle hlavních postav nabízí film i pár výrazných vedlejších charakterů - ať už jde o divokou služku, již stále posílají spát; Michonneta, jemuž nevoní anglická kuchyně; či chlápka, na něhož Bosquier stále nešťastnou náhodou naráží. Prázdniny, na které většina zúčastněných jen tak nezapomene. ()

Ivoshek

Spíš asi 3.5. Je to těžký. Všechny scény, kde je cholerický Funes, jsou vtipné už jen jím. Všechny, kde není, jsou tragické (včetně podivných tanečních vložek). ()

Othello

Je to asi dáno věkem, ale šedesátá ani sedmdesátá léta mi skutečně neříká a jejich krásu asi nikdy plně nedocením. Funes je tradičně skělý, ale k jeho nejlepším dílům se to řadit nedá. Mláďátka mě příšerně lezla na nervy a tak mi nezbývalo prakticky nic jiného, než fandit tatíkům. Mimo jiné jsem si všiml spoustů odrazů kameramana ve sklech i stínech, komparsu, nejsitě se dívajícího do kamery, esli záběr ještě trvá a podobně. ()

claudel

Asi jsem z komedií s malým, velkým Louisem odrostl. Zpočátku jsem se bavil, ale pak jsem už jen posouval hodinky, aby ta nudná trapnost skončila. ()

duklak2

Tento film jsem viděl pouze jednou. Nepatří mezi mé oblíbené. Až zde jsem zjistil, že Funès má syna. Pamatuji si, že druhá polovina snímku není tak vyvedená, jako ta první, jelikož když se film přehoupl na svatbu, tak je to nezáživné. Divím se, že to má tak vysoké hodnocení. ()

5150

Film z období, kdy byl Louis de Funés na vrcholu, leč co do kvality pouze průměr. Kdo má však tohoto herce rád, může si nějakou tu hvězdičku přihodit a jak tak koukám kolem, nejenom jednu. ()

malylada

Pestrá komedie, plná dějových otáček a vtipných situacích, které nepadají na samotném De Funesovi. Scénář propracovanější, ale za mě tam bylo francouzského komika méně a ostatní postavy mu prostě nestíhají. Pokud bych měl náladu na De Funese, zvolil bych jiný kousek……6/10 ()

argenson

Klasika, která nikdy neurazí. Léto, pohoda, to vše i přes nepříliš fotogenické exteriéry Le Havre. Standardní Funès, jako vždy okouzlující Claude Gensac atd. Pravda, poslední třetina filmu je snahou o šponování humoru za každou cenu ve stylu:"Tak jakej dopravní prostředek jsme ještě nepoužili?" Ale hlavně - kdyby se mě někdo ptal na hudbu k francouzským komediím, na jednom z prvních míst bych řekl tenhle film. Senzační prázdniny mají senzační hudbu, která spolehlivě udrží mou pozornost vždy až do konce. To, co tady předvedl Raymond Lefèvre, je prostě nářez jako prase! ()

Kryton

Film perfektně funguje v létě, pak dostává atmosféru, jakou má mít. LDF je zde opět skvělý a neustále se převléká a mění převleky (námořník u mě vede!). ()

gogos

Vynikajici komedie... jdete si lehnout... ale jeste jsem neobedvala... najite se potom.... potom budu muset pripravit veceri.... jdete si lehnout....uz jdu.... :D.... s Funesem se clovek nenudi... ()

blackrain

Propadnout z angličtiny se může vyplatit, i když vaše rodiče vám to budou chtít samozřejmě pěkně zpříjemnit. Ale mít otce Funese může být docela legrace, to si potom užijete opravdu senzační prázdniny. Při kterých se třeba i zamilujete. Pak vám angličtina půjde sama. ()