Philippe je starší syn cholerického ředitele střední školy, Karla Bosquiera. Protože propadl z angličtiny, otec mu nařídí, že prázdniny stráví na výměnném pobytu u britského aristokrata. Ten k nim zase posílá svou dceru Shirley. Otcovo rozhodnutí synovi zkříží prázdninové plány, chystal se totiž s kamarády vyrazit na plachetnici podél mořského pobřeží. Přemluví proto svého kamaráda Michoneta, aby jel do Anglie místo něj. Shirley, která mezitím dorazila, vyvolá v rodině Bosquierových značný rozruch. Je hezká, samostatná a rozhodně se nemíní podřídit přísným vychovatelským metodám pana ředitele. A když se v jenom z barů náhodou seznámí s Philippem, který se vydává za Michoneta, nemůže to skončit jinak, než že se do sebe zamilují. Všechno by vyšlo, kdyby Philippův náhradník neonemocněl... (TV Nova)

SkyCaptain

Jedna z nejlepších louisových komedií, eskapáda skvělých scének a k tomu prosluněná "šedesátková" atmosféra Francie, co chtít od tohoto typu filmu víc? Michonnete musíš to všechno sníst! ()

Akana

Pro mě dosud neznámá funesovská komedie. Nepatří k těm nejlepším, ale vtip i nápady tu jsou (honba za mládeží po Seině). Ostatně mám zkušenost, že obliba jednotlivých Funesových kreací u mě roste s časem a počtem shlédnutí. Tak uvidíme v tomhle případě. ()

Wolvie

Také už notně obehraná,ale narozdíl od Četníků skutečně zábavná komedie.Viděno asi pětkrát a stále mi to neleze na nervy,což je jasná známka dlouhotrvající kvality. ()

Evander

Docela dobrá komedie, ale něco tomu chybí. S Luisem de Funèsem jsem viděl mnoho lepších filmů. Velká škoda je, že se ve filmu objevuje pouze sporadicky Claude Gensac, neboť s Luisem de Funèsem tvoří naprosto dokonalý pár v každém filmu, ve kterém spolu hrají. ()

MickeyStuma

Nestárnoucí letní komedie s mistrem dobré zábavy Louisem de Funesem, která pobaví i po tolika letech od svého natočení. Výborné gagy, výborné excesy, výborná komika, výborná groteska. Cholerické postavy zvládal vždy na výbornou a v podstatě na tom založil svoji komediální kariéru. Jedná se také o třetí snímek, kde si zahrál i Louisův syn Olivier a koho jiného než syna ředitele ztvárněného právě Louisem, kterého pěkně pozlobí. Děj je nenáročný a tak se dá u sledování příjemně odpočinout. ()

Joeey

Extrémně přeplácaná komedie. Jeden z dalších hereckých koncertů L. de Funèse s tradičním repertoárem o příhodách jednoho vzteklého šéfa a zároveň panovačného manžela a otce. Tím jsem chtěl (schválně trochu ironicky) upozornit, že většina Funèsovek u mě klesá tím, že je neustále o tom samém. Senzační prázdniny se v něčem podobají komediím á la Pan účetní, zejména nadměrnou ztřeštěností (bláznivé komedie). I tyto komedie mám rád, akorát jsem si teď uvědomil, že zatímco u Pana účetního vznikaly další a další díly, filmy s L. de Funèsem jsou vesměs také o jedné a té samé hlavní postavě a lidech okolo ní, pouze s tím rozdílem, že se odehrávají pokaždé v jiném prostředí (četnická stanice, restaurace, škola, továrna...) ()

Pasifae

Poprvé jsem ten film viděla před devětadvaceti lety. Naposledy dnes. A rozdíly tehdy a teď? Mladická pošetilost: je to přeukrutná sranda a Olivierovi to zatraceně sekne. Stařecká zaslepenost: je to přeukrutná sranda a Olivier je k sežrání. ()

Wencek

Fajn komedie. Jedna z těch lepších od L.de Funese. S hezkou a zapamatovatelnou ústřední melodií. A super honičkou z Francie až do Skotska. ()

Zevon

Bez Funěse by to bylo tak na dvě. Ale být mladý je moc fajn a krásná je doba, ve které se odehrává tento film, má to celé prostě svoje kouzlo. Nebyly mobily a lidi nečuměli na bedny doma ve svých ajnclících, ale chodili do kin, četli a měli k sobě jaksi blízko. Chlapi byli chlupatí jak pornoherci z NDR, ženské měly v oblibě podprsenky, které jim dělaly špičaté kozy, příroda byla zelená a řeky čisté. Tuhle iluzi mi film zprostředkoval, proč to neocenit? Richtig. ()

loveless

Skvělá letní komedie s Louisem de Funés v hlavní roli. Cholerický tatík se snaží překazit prázdninové plány svého rupnuvšího synka. Střeštěná honička, záměna totožnosti, dramatické přistání letadla, bitka v hospodě, velká láska a spousta whiskey :D ()

Colour

Na funésovku príliš predvídateľné, málo vtipné, neoriginálne, dokonca miestami dosť naivné. V porovnaní s inými komédiami je to však stále nadpriemer. 71% ()

Armin82

Další z mnoha komedií geniálního komika,která zpříjemní chvíle volna. Opět tu máme spoustu vtipných scének a k tomu všemu parádní prázdninovou idylku mladých lidí na moři. Sakra, proč jsem se nenarodil někde u moře...takový prázdniny s holkama na plachetnici,večerní zastávky na souši,oheň,nějaký to maso,romantika,co víc si přát ne? Jen bych se asi obešel bez cholerickýho a pomatenýho otce,kterej by mě furt naháněl :-D--->90% ()

Mik_e

Delikátní! Delikátní! Jako malej jsem tenhle film miloval, možná i víc než četníky. Koukal jsem na něj teď...a furt ho miluju :) Skvělá letní komedie, která i přes trošku slabší druhou polovinu spolehlivě pobaví, už jsem se dlouho tak nezasmál. A hezká muzika k tomu. Jeden z nejlepších Funesových kousků. ()

markotter

Jeden z nejhorších Funesových filmů, pro mně i jedna z nejhorších komedií, které jsem za posledních pár let viděl. kromě Funese mi všichni herci připadli jako by nikdy v ničem nehráli a totálně to pohřbil opravdu strašný dabing (až na Filipovskýho). Za duo F+F dávám 2 hvězdy. ()