Philippe je starší syn cholerického ředitele střední školy, Karla Bosquiera. Protože propadl z angličtiny, otec mu nařídí, že prázdniny stráví na výměnném pobytu u britského aristokrata. Ten k nim zase posílá svou dceru Shirley. Otcovo rozhodnutí synovi zkříží prázdninové plány, chystal se totiž s kamarády vyrazit na plachetnici podél mořského pobřeží. Přemluví proto svého kamaráda Michoneta, aby jel do Anglie místo něj. Shirley, která mezitím dorazila, vyvolá v rodině Bosquierových značný rozruch. Je hezká, samostatná a rozhodně se nemíní podřídit přísným vychovatelským metodám pana ředitele. A když se v jenom z barů náhodou seznámí s Philippem, který se vydává za Michoneta, nemůže to skončit jinak, než že se do sebe zamilují. Všechno by vyšlo, kdyby Philippův náhradník neonemocněl... (TV Nova)

BadAs

výborná ustřední melodie co si brácha hned dal jako vyzvaněcí melodii .-DDD a par gagu co fakt rozesmejou ale jinak slabší funesuv kousek tak 70 procent ..max 72 ...82 je přehnany ()

subic

Příjeh není nic moc, ale obsazení a herecké výkony jsou skvělé. Jak to může dopadnout, když děti prominentních rodičů z prominentní školy mají prázdniny. Takový výměnný pobyt studentů mezi Anglií a Francií, to se může stát cokoliv. U řady Funésových filmů se bavím víc. Pro mě je to jeden ze série zábavných, ale pro mě ne úplně nejlepších filmů, jako Lakomec, Na stromě, Piti Piti Pa a Tonoucí se stébla chytá. 70% ()

ostravak30

A další ze série bláznivých komedií Funese, který si tentokrát střihl roli i ze svým synem. Jean Girault už měl s francouzským komikem své zkušenosti, když s ním točil Četníky. Přiznávám, že Senzační prázdniny zdaleka nepatří k mým oblíbeným neboť je zastiňují jiné filmy, ale ten rok to byl skutečně úder do černého. Fantomas, Oskar, Tonoucí se stébla chytá. I tady ale ředitel školy zažívá peripetie se svými syny a tedy bláznivé kousky. Hlavně let letadlem a přistání na autobusu nebo jízda v motorovém člunu, rvačka nebo topení se v litrech whisky. Funesovy komedie jsou nesmrtelné. ()

Pitryx

Klasický pan Funes s partou oblíbených herců, kteří jsou vidět i v dalších filmech s tímto excelentním komikem. Řada zamotaných situací jen nahrává bezpočtu gagů a veselých situací. O dabingu snad ani netřeba vůbec psát. Pan Filipovský je prostě naprostá mega hvězda. Opět hluboká poklona oběma mistrům.  90 % ()

Vojt Ittoh

Vynikající prázdninová komedie se skvělým Louis De Funèsem jako starostlivým a trochu pomateným otcem dvou synů. Naprosto odpovídající hudba (mimochodem hlavní melodie je opravdu na jedničku). Odpočinkový film na nejedno letní odpoledne... ()

moviepill

"Mama, podívej na toho chlapa v karfiólu... to je náš říďá!" :-D Maestro Funés na vrchole! Milujem scénu s bitkou v krčme... ()

PetrJulian

Zub času už trochu zahlodal ve zpracování, ale nikoli ve vtipech. Na nedělní deštivé odpoledne fajn, a Funés jako vždy nezklame. ()

George.Camel

Bláznivá prázdninová komedie, která pobaví v každé době. Dabing F. Filipovského naprosto geniální a jedinečný. Mnoho vtipných scének i dialogů. Co víc si přát, když se chcete dobře bavit? ()

route60

Přímočará pohodová komédie pro všechny generace s krásnou hudbou, kde se hrabou mnohé rádoby komédie dneška založené mnohdy na nechutnostech vše má svúj vývoj ale ja mám raději tuto francouzkou klasiku, Louis de Funes byl opravdu komediálni živel a v Senzačních prázdninách se doslova vyřádil. ()

SPCV

Film, který vždycky pobaví. Jedna z nejhezčích francouzských komedií. Povedený dubbing zážitek ještě umocní. ()

Stanmi

Ředitel prestižní školy Charles Bosquier (Louis de Funès) pošle svého syna Philippa (François Leccia) na prázdniny do Velké Británie, aby si zdokonalil angličtinu, Philippe má však vlastní představy o prázdinách a tak místo sebe pošle svého kamaráda Stéphana Michonneta (Maurice Risch)... Komedie Senzační prázdniny je dalším velice povedeným příspěvkem do filmografie Louise de Funès. Ten zde opět předvadí své klasické herectví, které však jde ruku v ruce se zábavným a svižným scénářem (o ten se společně s režií postaral Funèsův dvorní režisér Jean Girault) plném cestování a záměn. Přidejme k tomu tradičně chytlavou hudbu Raymonda Lefevrea, kvalitní herecké obsazení se spoustou známých tváří (Ferdy Mayne, Claude Gensac, Mario David, Martine Kelly, François Leccia, Maurice Risch, Olivier de Funès) a máme tady skvělou komedii, díky které si je možné udělat letní prázdniny prakticky v jakémkoliv ročním období. ()

Gig

Filmy s Funesem musíte mít rád pro svůj neodolatelný humor, střeštěnost a choleričnost. Přísný otec a ředitel školy, kdo by to asi tak mohl být? Výměnný pobyt a konfrontace Francie s Velkou Britanii. Scény s vykládáním uhlí, nebo let rogalem jsou nezapomenutelné. ()

Miyamoto

Dříve můj nejoblíbenější film s Louisem de Funes, po nedávném shlédnutí, jsem však musel přehodnotit. Tehdy moderní (a dnes už notně ošumělé a směšné) scény - viz seznamování kluků s holkami působí dost divně, ještě víc film ničí katastrofální dabing (viz hostinská nebo agresivní řidič:-D) ()

Tuty

Jedna z mých nejoblíbenějších Funésovek, ideální iddychovka! Mistr v nejlepší kondici, herci sem zapadají jako prdel na hrnec, několik oblíbených hlášek a příjemná stopáž. Navíc humor není jen o grimasách - perfektní scéna s nakládáním uhlí. ()

Kontryhelka

Super letní komedie, vynikající hlášky, omyly,převleky,záměny. Malý cholerický dědek zase řádí se vší parádou. Fakt jsem se nasmála od začátku až do konce. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()