Poutavý sportovní film věnovaný ikoně světového hokeje, Valeriji Charlamovovi. Mladý hokejista Valerij Charlamov zaujme pozornost Anatolije Tarasova, věhlasného trenéra CSKA Moskva. S příslibem, že bude poslán do Japonska, je k jeho nemilému překvapení odstaven do Čebarkulu, kde se má otrkat v provinčním týmu Hvězda. Valero tu zazáří a s plným odhodláním přilétá zpět do Moskvy. Zde naráží na Tarasovovy drsné trenérské praktiky i nevybíravé chování vůči družstvu. Valero však nepolevuje. Přes počáteční nesnáze se ustanoví slavná útočná trojice: Charlamov – Michajlov – Petrov. Během kariérního vzestupu Valero vstupuje na půdu politických taškařic. Musí se také poprat s rodinnými a milostnými rozkoly. Před vysněným zámořským utkáním sborné proti kanadským agresorům Valerovi přichází do cesty vážná automobilová nehoda... (Česká televize)

Raptile

Filmů zabývajících se hokejem je velmi málo a tenhle podle mého názoru patří k jedněm z nejlepších. Mnohem lepší než třeba takoví Rivalové. ()

elanista1

Priznam sa, nepoznam ani jedneho cloveka ktory bol vo filme spomenuty /vratane Charlamova/, ani jedneho herca, ci rezisera, ale bolo mi to fuk. Bavilo ma to, aj ked to bolo niekedy prehnane ucelove, a emocii bolo podstatne menej ako napriklad pri takych Rivaloch, alebo pri "42", zaverecne stretnutie rusov s kanadanmi stalo za to, spolu s tou kanadskou zakernostou ktoru vsetci pozname. Vyraznu ulohu tu hral trener Tarasov, jeho metody a jeho zvlastny vztah k legende, to bolo prave to co mi parkrat nedavalo dychat, nie hokejove zapasy, ako som si to pred filmom myslel. Tie boli rychlo zostrihane a vysledny zazitok na lade nebol az taky intenzivny ako mimo neho. ()

Blazis34

Životopisné dílo od Nikolaje Lebeděva se mi líbilo. Myslím, že hráč jako Charlamov si zasloužil, aby jeho život byl aspoň částečně zfilmován. V příběhu byl výborně vidět ten drsný ruský dril plný ukrytných tréninků na Sibiři z kterého vylejzali stroje připravený nandat to všem imperialistickým a okupovaným protivníkům. Pokud se tato cesta nevyvedla, hráči to odnesli ještě více než v přípravě. S tímto přístupem trenérů a prostředků k trénovaní se neztotožňuji, ale možná právě proto poráželi Kanadu, protože byli zvyklí trpět, byli naučený se nevzdát a byli zvyklí jít i přes bolest. To občas schází našemu národu v mezinárodní konfrontaci. Zpátky ale k Valerimu. Jeho cesta nebyla určitě lehká, musel si toho hodně vytrpět, prožít, ale právě to ho dokázalo se spojením s dřinou a talentem dostat na vrchol. Jsem rád, že jsem mohl tohoto hráče skrz film poznat a tomuto filmu o něm pojednávajícím dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

kiararaftl

Wow! Klise ktore ma dostalo. A Danila Kozlovskij je moj novy objav po Daniilovi Strahlovi. Bolo to vyborne a este asi hodinu po skonceni filmu som si hladala online vsetky dostupne info o Charlamovi velikanovi ()

Jadro

Už len ten fakt, že sa Charlamov presadil v dobe "temna" musí človekom pohnúť. V súčastnosti by jeho jedinou hrozbou bol marketing alebo prefíkanosť agentov. No vráťne sa do doby, kde vlastný názor nikoho nezaujíma, vzoprieť sa cudzím ideálom je prakticky nemožné a ľudských zdrojov je na rozdávanie... Tu sa rodí príbeh chalana, ktorý nemá konkurencie. Celá ťarcha deja, hlavne vykreslenosť trénera Tarasova ako bezcitného tyrana, ktorá sa časom pretaví na úplný opak, podané to všetko s nesmiernou dávkou odhodlania, vášne a tvrdosti, to sa len tak nevidí. Kto aspoň raz v živote videl hokej, alebo ho dokonca aspoň raz hral, a myslí si o sebe, že je citlivý človek, tak jeho oko nemôže zostať suché... ()

calculus

Tak si to pro jednou ti "hodní" a "zlí" prohodili. Ale ve výsledku je to vlastně úplně jedno. Pořád stejná sračka, stejné žvásty. Když tam ale vrazili metaforickou alegorii s býky v Pamploně, hledal jsem sílu to dokoukat. Ale stejně, jako se blahosklonně usmívám nad primitivy, co řvou "Kdo neskáče, není ...", tak věřím, že i tento počin si své nadšené obdivovatele najde:) ()

pafka

Za prve - rusove umi delat filmy na vysoke akcne dramaticke urovni - skvele funguje, az se divite a pres to to neni Hollywodsky zpracovane, za druhe - kde se objevi Mensikov, tak to bude stat za to - a stoji, za treti - a to me mrzi nejvic - ruska propaganda dnesnich dni je z toho citit az moc a ruska slepota, ktera vykresluje tehdejsi rezim jen velmi velmi opatne kriticky - ukazuje tehdejsi zivot jako srovnatelny s tim na zapade. To je strasny omyl a tomu filmu to strasne vycitam, protoze to hergot neni zadna pravda. Pokud se od tohodle odprostite, shlednete skvely film z hojeoveho prostredi. Skvely. ()

Domas88

Velice hezký film, aby dostal maximu, museli by to asi dělat v Holywoodu, protože by tam udělali malinko víc romantických scén, tenhle film je hlavně a především o hokeji, což není špatně,ale 4* je adekvátní. Doporučuji..... ()

Elephant13

Ploché sportovní drama s nezajímavým hlavním hrdinou. Nejspíš jsem čekal víc , protože mám velice rád sportovní tématiku. ()

hony23

Rusové chtěli postavit pomník Charlamovovi a celé sovětské sborné a to se jim taky povedlo. Pro nás nezaujaté fanoušky hokeje i filmu to byla spíš megapatetická agitka hraničící až s parodií, kdy na jedné straně stojí hrdinní sovětští borci a na druhé arogantní a zákeřní Kanaďani, kterým není žádná špinavost cizí. Zřejmě se jedná od ruskou odvetu za Rockyho, kde byl za podobnou zrůdu Ivan Drago. Je to škoda, protože dokud nezačal nezničitelný maladěc Charlamov skákat piruety mezi kanadskými beky, byl to celkem zajímavý film ze sportovního prostředí. ()

wick

Dobrý...rusům se podařilo natočit poutavě černobílý snímek o zdravě sebevědomé a čestné partě Tarasovců proti zlým Kanaďanům. Fakt je, že se jim ten nacionalismus povedl líp než Amíkům, jejichž sportovní filmy nemůžu vidět. Některé scény byly nechtěně humorné. Dobře natočený zápas z Kanady. Bavil jsem se. Šajbu. ()

ZetDaElO

Životopisné filmy so športovou tématikou majú tendenciu glorifikovať svoju hlavnú postavu. Tomu sa samozrejme nevyhýba ani Legenda 17, kde je Charlamov ten najsprávnejší správňak zo všetkých a Kanaďania sú iba tlupa besných psov na korčuliach . Aj napriek tomu sa ruskí tvorcovia celkom vyrovnávajú s minulým režimom a vykreslujú aj zákulisie ovplyvňovania športu politbyrom. Čo je však najdôležitejšie, je filmové spracovanie a to je naozaj vydarené. Dokonca tak podarený, že prvýkrat v mojom živote som sa prichytil pri tom, ako držím palce ruskému športovcovi. Za vizuál, príbeh a tréningové praktiky Tarasova 8/10 ()

zigy

Tak jako má Amerika svého Ramba, tak i SSSR musí mít své hrdiny - tenhle je navíc docela reálný..:) Potěšující na tomhle filmu, že je zde vše naopak, než jsme zvyklí z Hollywoodu - protože normální jsou Rusové a Kanaďani jsou zloduši. Čiší z toho ruská nabubřelost, ale taky sympatické vlastenectví až za hrob. Pochopíte, že Rusko a lidi v něm mohli mít sovětští sportovci nadevše rádi, i když jim šéfovali zločinci. ()

EddieIron

"Tarasov je největší Rus po Žukovovi. Lenina nepočítám." Podle legend, které jsou o Tarasovovi známé, je zde tento trenér vylíčen takřka jako lidumil. :-) Jinak film je to vynikající! ()

Gooran

Prý "Poutavý sportovní film věnovaný ikoně světového hokeje, Valeriji Charlamovovi." Jako fakt? Proč mám pocit, že Charlamov tu byl jen prostředek k tomu, aby se opět glorifikovala genialita ruského jedince? V úvodu snímku pomatenost jednotlivých témat ze začátku života i kariéry slavného útočníka. Poté dostal snímek tedy nějaký hokejový ráz a linku jeho úspěšné kariéry, která však je z hlediska faktického totálně domotaná a přizpůsobená potřebám propagandy, za druhé useknutá zápasem, kdy Sovětský svaz slavně porazil sebranku vrahů a zabijáků z Kanady. Tak ne, tohle teda je přešlap vedle. Těžko říci, jestli z tohoto překroucení kariéry Valerije Charlamova by byl sám hráč nadšen. Kdyby tedy tragicky nezahynul během autonehody, o které však ve snímku kupodivu nic nenajdete. Stejně jako o dalších velmi klíčových fragmentech kariéry této hokejové legendy. Tak nic, no... ()

Radek273

Chcete-li se podívat na částečnou kopii snímku, pusťte si Hokejový zázrak. Nakonec shledáte, že je jedno, zda jste v Rusku nebo Americe, osudy se proplétají stejně a obrovský tlak trvá. Pár nepřehlédnutelných rozdílů však přeci jen najdete. Tak třeba Kanaďany zde můžem přirovnat k neandrtálcům, a to nejen chováním, nýbrž také zjevem. A právě druhé zmíněné je dost absurdní a nenechává mě na pochybách, jak moc tvůrci chtěli (potřebovali?) vyzdvihnout své "soudruhy". Dost úsměvné, myslím. Každopádně vtipně, lehce natočený snímek, který z počátku působí chaoticky, seznamující nás s dobou minulou ať již sportovně, ale také politicky. Nezbývá než soucítit s tehdejšími ruskými bohatýry a vzdát jim řádný hold. ()

mirushbiatch

Ale anoo,toto ma bavilo.Neviem nakolko bolo vsetko autenticke,ci doveryhodne,som fanusik hokeja,ale priznam sa,ze az do takej historie znalostami neovplyvam.Natocene viac nez zrucne,herci fajn,hl. predstavitel Tarasova,nadherna ,,Iris,, + mam rad sportove filmy.Super.Len takto jednoducho... ()

shalash

Jasné zakomplexoní češi... když srovnám tento film například s warriorem, rockym a dalšímy holivůdskými patosy, je to jako srovnání škodovky s jaguárem, češi radši škodovku, já beru jaguára (historicky to každopáděn chápu) :) Ten zápas je přesně tak popsán i na netu. Není to žádná oslava režimu, jak jsem se tu dočetl, naopak mi málem ukápla slza, když jsem viděl ty komančské svině sesadit Tarasova z postu trenéra. Hodně emoční film, co si budeme nalhávat a především: se člověk skvěle bavil a fandil těm klukům rusákům, aby porazili ty nafoukané testosteronem nabité kanadské svině... A lidi proberte se a začněte aspoň v hokeji fandit raději rusákům než kanaďanům, doporučuju přečíst si jak to s Chralamovem tenkrát dopadlo ve světové sérii... A potom vzpomeňte jak faulovali naše kluky, když jsem je porazili a bylo rozhoduto. KANAĎANI jsou totiž v hokeji strašní šuli... (Rusáci sice taky, ale v tomto filmu ne a nevadí mi to, zaslouží si odpovědět potom, co ve všech amerických filmech je záporňákem Rus a já se taky rád zasměju nějakému amíkovi :)) ()

sha.piro

Vznikl jeden z největších filmových klenotů posledních let. Je věnovaný sportu, zejména hokejovým legendám Valerijimu Charlamovi a trenéru Sovětské sborné Anatolijovi Tarasovi a místem jeho počinu je... samozřejmě ...Rusko. Filmu dominuje podmanivá hudba, kamera i scénář, spousta nezapomenutelných scén a především fantastické herecké výkony všech (!) těžejních představitelů. "Kaňky" na jinak příjemně prostřeném zářivě bílém ubrusu se tu však najdou - hazardní ručkování 50m nad zemí je stejně směšné jako scéna, ve které se odvolaný trenér namísto sledování svého prohrávajícího týmu v televizi došel "vyvenčit" na opuštěné pouliční hřiště, kde mezi brankami vyklepával do písmene zcela shodné taktické úhybné manévry i střely na bránu mezi kalužemi s těmi, které se právě děly v Kanadě : ) Tady si (alespoň u mě) Rusáci střelili dva vlastní góly a to ještě při vlastní přesilovce. Zbytek filmu už ale sázel jeden gól za druhým do brány mých sympatií a i já začal fandit téhle dobře rozjeté filmové mašině. ()

Luky-7

Nádherné! Sice to píši v euforii(5 minut po shlédnutí),ale tento film je natočen naprosto dokonale...vykresluje Charlamova sice jako nejlepšího hokejistu světa (na Wayna nejspíš neměl),ale nelze se tomu divit,když je to ruský film ještě k tomu,když Wayne je Kanaďan. Věděl jsem,že ,,sborná´´ měla takový dril,ale už jsem nevěděl,že Tarasov používal až tak drsné metody...zapomněli tu akorát na to jak hráči za sebou tahají pneumatiky v gulagách. Charlamov je zde vykreslen jako člověk,který nemá ani jednu chybu což nemohu soudit,ale nejspíš tomu tak bylo,že byl opravdu takový jakého ho popsali. Je zde krásné spojení lidské touhy,povahy a hokeje... Charlamov by určitě měl na NHL jen škoda,že tam nikdy nešel...nejspíš z vlastenectví a k té historce,když mu v restauraci skaut NHL a nabídl mu 1 000 000 US dolar jde pouze říci,je to FRAJER. Tolik peněz nebrali ani ty největší hvězdy NHL jako byl Phil Esposito,který po něm v Super Seriess hodně šel. Už je to,že je jako jediný hráč,který nikdy nehrál v NHL spolu s Treťjakem v HHOF v Torontu o něčem svědčí. Škoda,že to tehdejší režim neumožňoval vynikal by jako Ovečkin nebo Malkin v dnešní době...je to veliká škoda!! Ale i tak je CHARLAMOV veliká legenda světového hokeje!! ()