Tonoucí se stébla chytá

• Francie Le Petit Baigneur (více)
TV spot

Pan Fourchaume (Louis de Funès), majitel loděnice, v záchvatu vzteku vyhodí svého geniálního konstruktéra plachetnic. André Castagnier (Robert Dhéry) ale zanedlouho dostává prestižní cenu za vítězství v závodě se svou lodí Plaváček a nabídky z celého světa se jen hrnou. A s nimi samozřejmě i peníze. Pan Fourchaume najednou chce, aby se k němu André vrátil a je ochoten kvůli tomu podniknout nejeden bláznivý kousek. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

hary04

Za scény kde farář přelézá v kostele vrátka a za couvání "Zpátečkou naplno" musim 5 hvězdiček dát!!! ()

gizi

Nemám rád Funese, když hraje úplného blbce, jako ve Fantomasovi. Tento film, který jsem doposud neviděl, začínal stejně blbě a tak jsem myslel, že se ani nedodívám. Naštěstí šlo jen o začátek a později se dostalo i na scény, které mě pořádně rozesmály (rozšlápnutí obrovských balíků zákusků v majáku). Samozřejmě se jedná jen o bláznivou oddechovku, ale zaslouží si 75%. ()

petrce

Velice příjemný a zábavný film klasické dvojice Funés-Galabru. V porovnání s Četníky místy více bláznivé. Děj plyne velmi rychle a člověk si při tom hezky odpočine i úsměv na tváři má po celý film. Zaujetí pro zpětný návrat svého konstruktéra Andreho panem Fourchauem (Funés) je místy neuvěřitelné :-) ()

DVCAM

Z komedií Louis de Funése jedna z nejslabších. Na druhou stranu je jí už přes 40 a pořád dokáže bavit, což je úctyhodné. ()

batacek

Scéna s rozsekáním plaváčka je naprosto luxusní, na tu bych se mohl dívat pořád do kola. Bohužel nasazuje vysokou laťku a po zbytek je to trochu slabší. ()

Standey

I z průměrného filmu se dá vytěžit maximum pakliže se dobře obsadí. Sázka na Funése byla trefou do černého, protože bez něj a samozřejmě bez skvělého dabingu by tento snímek zcela jistě upadl do hlubin zapomění. ()

michalkop

Jeden z nejslabších filmů s Louisem de Funesem v hlavní roli. Sekunduje mu rodina zrzků Castagnier s přehnaně oranžovými parukami. Kdyby jedinou výtkou vůči filmu by byly nepřirozeně vypadající paruky, bylo by to fajn. Jenže není - jako u jedné z mála komedií jsem se u Plaváčka téměř nezasmál. Zápletka mi přišla nezáživná, předvídatelná a trapná. Majitel loděnice Fourchaume vyhodí v návalu hnvěvu svého vrchního konstruktéra Castagniera, a poté se ho celý zbytek filmu (tak 80 minut) snaží dostat zpátky. ()

ssarka

vyrostla jsem na Funésovi a francouzském humoru a tenhle film mám jednoznačně nejradši...je to plné krásného francouzského humoru a plné francouzské atmosféry...spolu s Tetovaným a Ukradli torzo Jupitera patří na stupně vítězů tehdejší tvorby..dávám 100 hvězd z pěti :) ()

Jard

Bolo to pre mňa pozerateľné, ale niektoré situácie boli až príliš natiahnuté, čím to zdržiavalo trochu dejovú líniu. Dobre som sa pobavil na naozaj dobre pripravených scénach. 65% ()

Kivis

Průměrná Funèsovka, což znamená nadprůměrná komedie. Těch scén, kdy se člověk od srdce zasměje nebo aspoň usměje, je i v "Plaváčkovi" spousta. Všechny lapálie, kterými projde Funèsovo auto, rozpadající se kostel, krocení traktoru, skok do louže, těžce nemocný Louis v posteli,... Skvělý je výstup na maják a ještě lepší návrat z něj. Právě po něm jsem se společně s bratry Castagnierovími a Louisem nasmál nejvíc, stejným tónem a stejně dlouho jako oni - takže mě vlastně na asi deset vteřin tento film totálně vtáhl do děje. A to se často nepodaří ani dramatům či thrillerům, natož pak komediím, které tuto ambici ani nemají. ()

soukyd33

Poznámka: Scénka v kostele mě pokaždé dostane do kolen. 🤣👍 Padám doslova ze židle. 😀 Úžasný dabing a skvělé herecké výkony, dělají z tohoto filmu zaručenou rodinou zábavu. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

-rooney-

Další super komedie s nenahraditelným francouzkym komikem jako je Louis de Funès. Co mě mile potěšilo bylo že se ve filmu objevil i Michel Galabru.Tyhle dva herce mám spojené od doby co jsem viděl první četníky ´=).Pro mě další naprosto skvělá komedie která obsahuje snad vše co má,krásnou Francouzskou krajinu+skvělé herce+krásné dnes již veteránské vozy viz. Jaguar E-Type (kde ho Funes pěkně protáhnul,jak by už tak nebyl dost dlouhé). Scéna s knězem a s Jaguárem je nejlepší ´=D. ()

mfanta

45% - Bohuzel uz mi k vrcholnemu divackemu zazitku nestaci vynikajici herectvi a vyrazova komika Louse de Funese vyborne zprostredkovana Frantiskem Filipovskym. Ve vetsine francouzskych komedii z teto ery je nejslabsim clankem dej, respektive nelogicnost chovani postav plne podrizena tvorbe gagu. Presto to nebyla uplne marne stravena hodina a pul ci kolik. ()

LukasCL

Castagnier! Louis de Funés propustí konstruktéra lodi Plaváček a poté se ho snaží získat zpět za každou cenu. Objevila se totiž konkurence z Itálie! Nezapomenutelná scéna v kostele a nezapomenutelný Robert Dhéry (nemůžu si pomoci, ale když bulí, tak vypadá úplně stejně jako Stan Laurel). ()