Tonoucí se stébla chytá

• Francie Le Petit Baigneur (více)
TV spot

Pan Fourchaume (Louis de Funès), majitel loděnice, v záchvatu vzteku vyhodí svého geniálního konstruktéra plachetnic. André Castagnier (Robert Dhéry) ale zanedlouho dostává prestižní cenu za vítězství v závodě se svou lodí Plaváček a nabídky z celého světa se jen hrnou. A s nimi samozřejmě i peníze. Pan Fourchaume najednou chce, aby se k němu André vrátil a je ochoten kvůli tomu podniknout nejeden bláznivý kousek. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rublik05

Další nezapomenutelný snímek, kde se opět setkali pánové Funès a Galabru. Výborná smršť humoru a bláznivých scén. Přesně kvůli takovým filmům Funèse milujeme, samozřejmě nesmím zapomenout na vynikající dabing pana Filipovského, nebýt jeho bezkonkurenčního dabingu, kde by asi tak byla popularita francouzských komedií s Funèsem v hlavní roli. 10/10. ()

Dexx

Louis de Funes tak jak ho všichni známe a máme ho rádi - hyperaktivní, živelný, roztěkaný, arogantní a přímo kouzelně podlý. Spolu s Četníky a Flámem jasně jeho nejlepší kousek. ()

Tamdydam

Pokud bych vzal v ůvahu nostalgii, tak to na ty **** dá. Přece jen je to jeden z těch filmů, na která jsem už jako capart koukal s našima. A některé scény, jako například ta s velebníčkem na rozpadajícím se kůru jsou prostě "boží". Na druhou stranu spousta nepříliš vtipných scén neumí v pravou chvíli skončit. Ale čert to vem. Ve výsledku je to milý a příjemný film ()

donkocicak

Jedna z nejpovedenějších komedií s Funésem. Každá scéna naprosto výborná, ať už mše v kostele, jízda na kajaku nebo výstup na maják. Nezapomenutelný je Michel Galabru: "Ten dobytek, já z něj mám horečku" :D ()

kyLuke

Tento film je asi nejrealističtější ze všech Funesovek.Teoreticky je to dobře.Film má výborný scénář a herecké výkony.Ale zbytek za moc nestojí.Všechnu tuto povedenou zábavu totiž velmi kazí nepovedené a příliš dlouhé scény(scéna s traktorem,honění Michela Galabru).Nakonec je to ale stejně velmi dobrá zábava. ()

Stanix

"Kastaně! Kastaně!" ...aneb šíleně praštěné nadbíhání jednomu lodnímu konstruktérovi. V tomto snímku jsou 3 scény, které mě vždycky zaručeně dostanou do LOLu. První je křest lodě na začátku silnou paní ministrovou, druhá je plavba v latrýně a třetí je Furšamův seskok z traktoru na konci filmu. ()

karlospr

Tak jak už to bývá ve filmech s Louis de Funèsem, je právě on a jeho výtečný výkon hlavním tahounem filmu. Opět je obklopen lidmi, s kterými hrával, přesto se mi nestalo, že by mě to nějak mátlo, jejich výkony jsou energické a většinou komické. Děj má spád od začátku až do konce a budete mít co dělat, aby jste se smíchy nepotrhali. ()

IvonaK

Porce zábavy na vodě, božský Funés, krásné modely lodí a jako spestřující třešnička na dortu kadibudka ze srdíčkem. To nemělo chybu. :D ()

Cortesz

Další velice zábavná "Funésovka", která ovšem trpí tím, že je téměř bez děje. Vše ovšem zachraňuje Funésův komický projev a hromada nezapomenutelných scén (výstup na maják, kazatelna v kostele, obojživelný kajak), vlastně celý film je nezapomenutelný, ale je spíše jedním z těch "jen lechce nadprůměrných". ()

Ferenzo

Nepíše se to vůbec lehko u takového velikána, jako je Louis de Funés, ale tento film bych zařadil mezi horší mezi jeho perlami. Neříkám, že postrádá legraci, vtip, nebo grimasy, jak jsme zvyklí, ale prostě je jen o trochu horší než jiné. 60%. ()

Havala

geniálně vydařená komedie s klasickým Funesem, trošku šíléný příběh, ale zase k tomuto komikovi se to perfektně hodí. Výborný i "rotmistr" M. Galabru. ()

Pitryx

Solidní věcička plná lehkého humoru, kdy není třeba nějak zvlášť složitě bádat nad dějem samotným. Naprosto skvělý pan Funes i s panem Filipovským. Snímek má jeden či dva slabší okamžiky. ()

Hemlock

Nemůžu si pomoci, ale toto je pro mě asi nejslabší Funèsovka, kterou jsem viděl. Nejde ani tak o herecké výkony a samotnou zápletku, ale celkově mi ten humor nesednul. Mrsknu tomu trojec z nostalgie, ale film je vzhledem k obsazení hodně podprůměrný. ()

ostravak30

Klasika, Louis de Funés nikdy nezklame. Ovšem dám čtyři hvězdy, protože v době natočení už měl za sebou slavný herec Fantomase nebo Četníky. A to nemluvím, že ve stejném roce byl natočen prakticky geniální Oskar a Piti Piti Pa před sebou. S Andreou Parisy mu to navíc neuvěřitelně klaplo. Nikdy se neomrzí vtipy jako budka plovoucí na řece, Funes řídící traktor nebo s manželkou stoupající do výšin majáku. Ale co všechno se může odehrát v kostele, to zjistíme nejen po shlédnutí Mr. Beana, ale i této komedie. Bean předvádí spíše události z pohledu návštěvníka, zde se pobavíme na účet kněze. Komedie patří mezi mé milované a nikdy se mi neomrzí. ()