Tonoucí se stébla chytá

• Francie Le Petit Baigneur (více)
TV spot

Pan Fourchaume (Louis de Funès), majitel loděnice, v záchvatu vzteku vyhodí svého geniálního konstruktéra plachetnic. André Castagnier (Robert Dhéry) ale zanedlouho dostává prestižní cenu za vítězství v závodě se svou lodí Plaváček a nabídky z celého světa se jen hrnou. A s nimi samozřejmě i peníze. Pan Fourchaume najednou chce, aby se k němu André vrátil a je ochoten kvůli tomu podniknout nejeden bláznivý kousek. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

zdeny99

Pestrobarevný Funes, a to doslova. Pastelové barvy hrají po celou dobu a nejvíce září ta zrzavá rodina Castagnierových. Funes je i na své poměry velice crazy. Řádí ve svý fabrice na plachetnice, v majáku, na kajaku, na traktoru… No prostě další jeho vynikající střeštěná role v dalším jeho potrhlém filmu. Škoda, že je to poněkud neznámý film oproti jeho jiným filmům. [9609. hodnocení, 178. komentář, 76%] ()

pipapa

První polovina filmu ještě snesitelný humor na přijatelné úrovni, avšak od poloviny se film zvrhne v šílenou a uřvanou krejzy komedii s humorem jedině tak pro děti a dospělé s myšlením dítěte... Jakoby z jednotlivých vlasových příčesů slepená paruka Funésovy drahé polovičky je opravdový úděs, ale  ani typově a herecky mi Andréa Parisy k Funesovi, a možná do komedií obecně, vůbec nepasuje.... Opět velmi pěkné exteriéry a příjemný dyzajn drží tuhle slátaninu jakžtakž nad vodou. ()

MickeyStuma

Louis de Funès a jedna z mnoha nestárnoucích komedií, která je svým charakterem a dějovou linkou podobná snímku ´Senzační prázdniny´, který natočil ve stejném roce. Tam se coby ředitel školy hnal za svým filmovým a vlastně i skutečným synem, zde pro změnu coby majitel loděnice za svým konstruktérem v rámci kšeftu. To jen tak bokem zase připomíná snímek ´Jeden hot a druhý čehý´, kde kvůli honosnému výdělku jako majitel firmy rozšíří dílny až do svého domu. Ale to vzniklo až o hodně později. Při své cestě zažije nemalá dobrodružství a etud, kdy se divák muže uválet smíchy. Na to, že snímek vznikl v roce 1967, nijak nestárne a svým humorem a skeči dokáže pobavit i dnes. Louis de Funès ve spojení s hlasem Františka Filipovského je pro pobavení trefou do černého. ()

GMVajgl

Kolik je filmů o vztazích zaměstnanec - zaměstnavatel? De Funés jako zaměstnavatel, který svým zaměstnancem pohrdá, ale zároveň ho jeho podnikatelský záměr žene, aby se s ním spřátelil a odprosil za emocionální vyhazov. Trochu naivní zaměstnanec s dobrým srdcem, ale špatný soudce charakteru. Oba jsou nedokonalí a ve svém vlastním soukromém pekle plným přetvářky a machinace. Tohle je příběh ze života i když trochu groteskní. Jedna chyba v jinak výtečném dabingu - na začátku představili Fourchauma (de Funése) jako konstruktéra lodi → správně by měl být stavitel. Bohužel se v češtině zažil takový nešvar, že stavitel konstruuje, konstruktér navrhuje a návrhář už je zas někdo úplně jiný. ()

Ydrosten

Po mnoha Funésovkách, byl tohle myslím ten "zlomový" kdy jsem začal mít Funese míň a míň rád, protože už to nebylo o herectví ale o ksichtech, řvaní, ponižování a o tom že Funes hraje opět Funese. Pár věcem se pořád zasmát jde, je to prostě humor který umí být humor ale už to byl ten "183" film kde dělá to samé (samozřejmě tím nemyslím chronologicky řazený) Není to tak dlouho co byly v TV četníci a už toho prvního jsem někde v půlce vzdal a raději jsem sledoval "krokodýlí rezervace" někde mám pocit na exploreru. Tady se hodí ono známé "méně je někdy více" (třeba komisař Juve je pro mě vyloženě už otravná postava) Ono to bude asi věkem ale čím jsem starší, tím méně těch "super komedií" z mého mládí mi přijde humorných. ()

pravo

Tento film sa trochu vyčleňuje z filmografie Louisa de Funesa a zaujíma osobité postavenie z dôvodu réžie snímku Robertem Dhérym, ktorý obdivoval klasickú komiku hercov z nemého filmu a preto i vo svojom filme kládol dôraz hlavne na vtipné obrazové spracovanie (napr. scéna v kostole) na úkor vtipných dialógov. L. de Funesa však máme prevažne zafixovaného ako hlavného hrdinu, ktorý svojím hereckým poňatím vyvoláva salvy smiechu, no v tomto snímku musel trocha ustúpiť, aby boli naplnené predstavy tvorcu filmu. Moje hodnotenie je nižšie z dôvodu, že tento film som uvidel až po veľkom počte zhliadnutí Funesa v iných postavách (série Fantomas a Žandár) a preto za tri i napriek tomu, že som sa celkom slušne zabavil. ()

foundation

Funes ako vzdy perfektny ale dovod preco tento film neni jeden z tych oblubenych su tie debilne nesympaticke rysave gebule :D Ak bol zamer aby som ich neznasal od zaciatku do konca tak sa to podarilo na jednotku ak to zamer nebol tak to bol otrasny casting. ()

Joeey

I pro mě je to jedna z těch méně zdařilých Funèsovek. Louis de Funès mi v rolích továrníků nesedí tolik, jako třeba v rolích policistů (chcete-li, četníků ;-) nebo na opačné straně zlodějíčků (Smolař) atd. Tam má totiž vždy někoho nad sebou, kdo ho usměrňuje a komu se musí zodpovídat. Jakmile v jeho okolí nikdo takový není, jeho humor - zpravidla založený na pozici "kropiče" a "kropeného", jak to bylo krásně řečeno v dokumentu Louis de Funès aneb umění rozesmát - nefunguje naplno. Pouho pouhé bláznivé kreace, jaké vidíme zde, nestačí. ()

Ozzy2 odpad!

Strašná slátanina, všichni, zvláště ty dvě slepice strašně přehrávají, celkově mi všechny výkony evokují spíše, než herce cirkusové klauny ()

Zombo

Po sérii Četníků asi nejlepší (a zároveň moje nejoblíbenější) funèsovka, plná úsměvných až velice vtipných scén (kostel, maják, traktor, vše na řece), kterým se musím smát pokaždé, ať chci nebo ne. ()

Odpadlik

Pár dobrých gagů, ale Funes už hrál v lepších filmech a někdy to vypadá, jako by tvůrcům docházel dech a tak se to snaží zachránit všemi prostředky. Nicméně scéna, kde Funes "ničí" závodní loď je pro něj typická, a přiznejme si, je to jedná z věcí, kterou na něm máme rádi. ()

Zevon

Přetažený humor, postavený na systému "točte hlavně mě", ostatně jako všechny komedie z pozdějšího Funesova odpoledne. A také bohužel i zde platí pravidlo - pokud si představíte film bez této osoby - naprosto crazy splácanina bez hlavy a paty. Na mne působí po těch mnoha letech už únavně a nejsem si jist, zda bych raději někdy nezvolil televizní noviny s tím po moci prahnoucím hrochem, idolem odbarvených blondýn, v titulní zprávě. ()

Nocturno culto

na de Funése nedám dopustit..i v tomhle filmu exceloval.pecková byla demolice Plaváčka pomocí lopaty nebo výstup na maják přičemž ti které hledal,seděli u úpatí majáku ve svém domku..nebo spící Scipion v podání Michela Galabrua,plovoucí v kadibudce po řece..:-) ()

wolfinek11

Podle mého názoru je to nejpovedenější komedie s Louis de Funesem. Obsahuje velkou dávku humoru od jednoho z nejlepších herců vůbec. Nikdo jiný by nikdy neztvárnil tuto roli lépe než tento herec. ()

Wyrdas

Krásná komedie s pěknou zápletkou. Určitě stojí za shlédnutí. Bylo to bláznivé, zašmodrchané, vtipné a nápadité. Nemůžu ale dát plné hodnocení, protože některé scény se zbytečně vlekly a ačkoli film jako celek byl opravdu pěkný, přišlo mi, že se často opakuje. Proto čtyry hvězdy, které snad nikoho neurazí. ()