Překvapivě originální československá sci-fi, ze které když si odmyslíte normalizační prvky, je poměrně kvalitní - a to i bez větších efektů. "'To vždycky létáte tak pomalu?' 'Víc z toho nedostanu.' 'To nevadí, mám ráda historii.'" :)(3.6.2011)

• Chrustyn

Jeden z pokusů o českou sci-fi. Na české poměry zajímavé ale nepříliš zábavné a trochu zdlouhavé.(27.3.2012)

Film má určitě i dnes co říct. Jak už psali jiní, skloubit Indiány a mimozemskou civilizaci je skvělý nápad. Ale ta špionáž...no, to už je holt daň za dobu, ve které byl film natočen.(18.7.2009)

Trochu kostrbatý,ale na co jsem se asi tak v roce 1982 měl večer v televizi koukat?(3.5.2009)

Zub času ďábelsky zahlodal a díky tomu je tohle cosi ve výsledku nekonečně nudné a propagandistické (scéna, kde dojde na nepotřebnost majetku je dokonale zrůdná) nic, které si ovšem v první půlce drží v solidním nadprůměru a příběh vypadá spíš jako šestákový, dobrodružný film... Kéž by tomu tak zůstalo, protože v druhé části a především po vyzrazení toho, co je kdo zač (ještě že jsem nečetl obsah, kde nějaký tupý degenerát vykecal celej film - mučit žhavým železem a činčilí močí!!) všechno upadne do hlubokého podprůměru a nudy takové, že jsem si pro vlastní obveselení v závěru začal čistit klávesnici - čiže říkám, slabé tři, které zachraňují Božidara a V. Brodský, S. Matyáš hrál celkem tužku. Kdyby místo takového špatného námětu zfilmovali cestu slepých ptáků... Jo a mimochodem, proč tam sakra jsou dlouhé pasáže hovoru v cizích jazycích rozličných bez toho, aby někdo alespoň okomentoval, o co se jedná..? Howgh(18.5.2013)