Nestáčímse divit co všechno se u nás natočilo. Tahle scifi patří určitě k tomu pozamomenutelnému, ale zároveň velmi povedeného.(30.12.2007)

Sci-fi, ktere jsem dodnes moc nepochopil. Ale zajimave to je. Vselek schovany nekde v pralese a do toho ufouni.... proc ne. Je to "so weird". :)(26.7.2002)

• zette

Priserne nezazivny film, toporni herci a spatny scenar. Nikdy vice!(15.11.2014)

Opravdu dobra hudba, mimojine :-) Ta tomu dava tak hvezdicku navic, jinak to zas tak zajimave nebylo a spis by se to blizilo ty dvojhvezdicce :-)(7.8.2006)

Akce Bororo; sci-fi, krimi a romantika v jednom balení. A z těchto 3 zmiňovaných žánrů vyloženě selhává pouze ten kriminální; na domnělou, ale hlavně skutečnou špionáž je totiž navázaný i ideologický podtext, se všemi těmi západními agenty, narážkami na atomové pumy, protestující pracující v Jižní Americe atd. Na druhou stranu je fajn slyšet v československém filmu krom mateřštiny také angličtinu, portugalštinu, francouzštinu, němčinu či španělštinu (a i exotičtější exteriéry jsou osvěžující). Ale vůbec nejlíp se poslouchá výborná Hapkova hudba, která dodává filmu tu správnou atmosféru. A věřím, že film i přes tu určitou naivitu nějakého toho sci-fi fanouška potěší. Celkově (i s přihlédnutím k nezvládnutému konci) slušný průměr. „Za to u vás je všechno dokonalé. Žádné spory nejsou, majetek nemáte.“ – „Majetek? Ale ten přece obtěžuje. Člověk potřebuje volnost, a dokud bude lpět na majetku, nikdy ji nebude mít.“(18.7.2014)

• - Vodopád, u něhož se oba hlavní aktéři objímají, se jmenuje Velický a nachází se ve Vysokých Tatrách, podobně jako (Velické) pleso, ve kterém si Zuzana (Božidara Turzonovová) vychutnává pozemské krásy. (hippyman)

• - Zita Kabátová výborně ovládala němčinu. S angličtinou na tom však byla hůře a role Fričové ji vyžadovala. Proto ji při postsynchronech nadabovala Blanka Bohdanová. (funhouse)

• - Rostlina, na níž je záběr v závěrečných titulcích filmu, se jmenuje Marantha leuconera (Maranta běložilná) - a pochází ze Střední a Jižní Ameriky. (VMa)