Zelňačka

Kapustnica

Kapustová polievka

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1981, 98 min

Jean Girault, vsadil především na herce, a to na takové mistry, že film ani špatně dopadnout nemohl. Na první pohled se to celé může zdát jako přílišně suché a studené, bez nápadu a bez jiskry, ale to je omyl. Louis De Funes je právě ten zakopaný poklad filmu, který všichni hledají zcela jinde. Bylo to přecijenom už krátce před hercovou smrtí, ale i přes to dokáže vyvinout takový výkon hodný světového mistra, kterým se člověk, jako je Louis De Funès, rozhodně stal. A navždy v nás i takovým zůstane.(15.5.2005)

Sice zelňačku jako jídlo nemusim, ale film zelňčku miluju, obzvlášť když tam hraje Louis De Funés :D :)(5.7.2010)

S úcty k Lousovi a jeho staří nedávám méně, ale přeci jen jsme byl zvyklej na něco jiného od tohoto mistra. Na druhou stranu až budu mnohem starší, žřejmě budu hodnit lépe.Po tomto filmu se Vám zvyšuje chuť na zelňačku, pozor na to!!!(22.9.2006)

Další velmi vtipný Funesův film u kterého jsme se pobavil. Funes v roli starého, nevrlého dědy je perfektní. Akorát mi trochu vadilo že ho nedaboval pan Filipovský. Moc se mi líbila ta hudba co tam občas zahrála a soutěž v prdění neměla chybu.(11.8.2009)

Knižní předloha je neskonale lepší, ale tak to je vždycky.(16.2.2009)