Zelňačka

Kapustová polievka

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1981, 98 min

• IllIlIlIIl

Jeden z nejslabších filmů, ve kterém se L. De Funes objevil.(25.11.2007)

Předposlední Funésův film se povedl. Příjemná oddychovka na jedno odpoledne. Výborná melodie, která mě každý den ráno probouzí z mobilního telefonu. Dva staříci prděním přivolají mimozemšťana z planety Ox, kterému zachutná polévka zelňačka. I když mě nechutná, tento film s jejím názvem jsem strávil dobře. Dále musím vyzdvihnout velmi pěkný obraz, ač je film natočen začátkem 80. let, působí to díky obrazu, jako by to bylo natočeno teprve nedávno. Škoda jen, že se film k nám do ČR dostal až po smrti Filipovského, protože dabing s Krampolem (není mu moc rozumět, protože se snaží až moc napodobovat Filipovského), nebo s Lábusem (ten ho nenapodobuje vůbec, ale i tak je to příšerné) stojí za starou bačkoru a někteým lidem to znechutí tak, že filmu dají menší hodnocení.(16.8.2008)

Funès a Sci-fi tématika podruhé, i přes absenci četnické uniformy ve srovnatelné kvalitě.(11.1.2011)

Netypická Funésovka. Louis usedlý, atmosféra absolutně jiná, než v jeho předešlých filmech. Nad rozevlátým akčním humorem vítěží spíše satira. Avšak tato poloha stárnoucímu Louisovi De Funésovi a Jeanu Carmetovi celkem sedí. Je jen škoda, že ho nemluvil Filipovský, Lábus nebyl špatný, ale s Krampolem to není ono.(17.8.2006)

Naprostá paráda. Nesmí se čekat typické Funèsovo herectví, tady hraje mistr úplně jinak a řekl bych, že mnohem zajímavěji. Krásně smutný film o stáří a ten konec je úžasně symbolický. Dabing: Jiří Lábus byl výtečný, nečekal jsem, že se mu to povede. Rozhodně mnohem lepší než otřesný Jiří Krampol.(12.2.2011)