Zelňačka

Kapustnica

Kapustová polievka

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1981, 98 min

Pro mě nejlepší Funesův film, který byl obrovským překvapením a marně jsem dumal nad tím, jak je možné, že se ke mně dostal až tak hodně pozdě.(9.12.2008)

Tak trochu Hrabalovsky pábitelský film o dvou starých vesničanech, kteří kromě si pití vína zpestřují podzim života vzpomínkami, zelňačkou a krásně melodickým prděním. Že zrovna tenhle zvuk přivolá mimozemšťany však netušili... Nejde o typickou Funèsovku, film je spíše posmutnělý ve stylu Michálkova Babího léta. "Je to moje zásluha, že seš dneska naživu. Kdybych nepouštěl větry, nejseš tu." http://www.youtube.com/watch?v=ZGXgXvovGs4(11.6.2011)

Předposlední Funésov film. Vtip už na diváka z obrazovky nesrší; je tlumený a něžný. Vlastně ani nejde moc o komedii, nemocný Funés je tak průhledný a v očích už nemá ten život, který tam býval. Na Zelňačce je krásné to srdce, které z ní čiší, a taky kostým Bandasky, který je nepochybně nejlepším kostýmem mimozemšťana, který kdy spatřil světlo světa.(11.4.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,350,000║ Veľmi príjemný film pred končiacou sa veľkou kariérou legendárneho komika. Dokonca aj prácne ručne robené triky lietajúcich tanierov zaujmú, humor ako vždy poteší a slušne pobaví. /60%/(31.3.2010)

Naprostá paráda. Nesmí se čekat typické Funèsovo herectví, tady hraje mistr úplně jinak a řekl bych, že mnohem zajímavěji. Krásně smutný film o stáří a ten konec je úžasně symbolický. Dabing: Jiří Lábus byl výtečný, nečekal jsem, že se mu to povede. Rozhodně mnohem lepší než otřesný Jiří Krampol.(12.2.2011)