Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

Pan_Sady

Film mě vtáhl do děje úplně úžasně od začátku až do konce. Geoffrey Rush v tomto filmu dokonale ztvárnil hlavní postavu se všemi detaily . Ale nemůžu si pomoct v tomhle filmu je pro mě více chyb. Hlavní zápletka se omotává v zavření jedné ženské v domě a tak sečtělá osoba jako Virgil Oldman nemůže uvěřit takovéto báchorce a ani za předpokladu, že je to důchodce panic . Celou dobu se film chýlil jenom k jedinému možnému nereálnému rozuzlení a když to přišlo tak mě to zklamalo. Další chyba je v přítelkyni opraváře myslím té černošce, která byla podle sousedky také ve spolku zlodějů, ale nedává smysl proč by tedy chodila za Virgilem a mluvila s ním o svých problémech ze kterých by mohl vytušit, že se jedná o podvod. Dále nedává už vůbec smysl proč by si Virgil ptal na Clarie v hostinci až při desáté návštěvě zvláště po scéně s vyměněním zámků. Vypadl z toho nakonec naprostý nesmysl a celý příběh je naprosto nereálný asi všechny sebrala ta Mariconeho hudba. ()

jenerikku

Ambicióznejšie pôsobiaci začiatok ma navnadil na čosi zaujímavejšie než to, čo bohužiaľ nasledovalo - remeselne zručne, ale beznádejne konvenčne predstavený románik starca a mladuchy v akosi plytko poňatom rúšku "krásy" stotožnenej s "vysokým" umením a patrične vysokou spoločnosťou. Pachuť gýča a konformizmu mi nedovolili sa s dejom emocionálne stotožniť. Koniec by to zachraňoval o čosi úspešnejšie, keby zostal pri cynickom vytriezvení a odpustil si predvídavé, nikam nevedúce sentimentálne dumy. Body dole u mňa išli aj za slizkého Jima Sturgessa a iritovala ma aj trochu Disney realita akéhosi nešpecifikovaného "kontinentálneho mesta," očividne pozliepaná zo záberov z väčšieho počtu európskych miest. Morriconeho hudba a kamera sa mi naopak páčili. ()

Baik

Pokud uz mate po krk akce ve filmech v kinech neni nic lepsiho si zajit na neco klidnejsiho. ,,Klidnejsiho,, Ze zacatku nevina pomoc Virgila Oldmana a duverivost svemu kolegovi Robertovi se razem otoci proti nemu.Film je od zacatku az do konce poutavý, jedine co mi jak to rict vadilo ze v restauraci noc/den nebylo slyset ceskeho slova coz spise zamrzi nez nastve. ()

ZekiZeki

Italský film v poslední době ztratil svůj lesk. Jsem rád, že (nejen) můj dojem Nejvyšší nabídka značně napravila. ()

Alvin

Pravda, některé pasáže jsou skoro jak z červené knihovny, závěr se dá vytušit dlouho dopředu a jeho sugestivní provedení možná až moc kontrastuje se zbytkem snímku, ale já tomu ty 4 stejně dám. ()

DorianGreene

Po dlouhé době konečně zase poctivá filmařina, originální příběh a zajímavé prostředí. Druhá půlka je sice trochu natahovaná, ale konec to vyváží. ()

nydahl

Presne jak jsem si uz zvykl v poslední době - ocekavana top kvalita a obdrzena prumernost. Pripada mi ze každý další film s Rushem dava ocekavat vysokou kvalitu ale ta porad ne a ne prijit a to hlavne diky rezii. Pribeh znalce umeni , který se dostane do kontaktu s divkou trpici fobii z otevrenych prostor , sblizi se s ni , famozne zvitezi nad fobii , vraci divku do normálního života a z ni se nakonec vyklube clenka zlodějského gangu , který na znalce usije monstrozni podraz. Romanticky pribeh je vysperkovan kvalitním designem produkce plnym uměleckých predmetu a dodava opravdu exlusivni dojem. Specialne barak ve kterem se odehrava většina pribehu je naprosto famozni stavba a nabízí uchvatnou podivanou. Ocekavany obrat v dejove linii prichazi az po hodne dlouhe době a je velmi snadno predvidatelny. Rush hraje svůj obvykle vysoky standard ale uz by potreboval nejakou pecku , která jeho herecke umeni tak nejak samovolne zdurazni - tohle je jen další neprilis silny pribeh , který se spoleha prave na jeho umeni vic nez na potencial pribehu samotného takze to vychazi naprázdno. Obsazeni Hoeks byla chyba. Pekny film co chcete dokoukat ale citite ze to opet nebylo to prave - davam 3 hvezdy hlavne za ten barak ale jsem tak nejak zklamanej. ()

babka

Pro sicilského filmového estéta mám slabost. Jeho způsob vyprávění příběhů vždy zaručuje zážitek. Tentokrát zážitek násobný. Vše je trochu výjimečné, lehce výstřední, ale přitom to do sebe zapadá, jako ozubená kolečka mechanického robota. Geoffrey Rush je vzdělaný excentrický asociál, co se člověka holou dlaní, na rozdíl od uměleckého díla, nedotkne. Jeho chování nikomu neubližuje a jemu umožnilo vytvořit si vlastní, luxusní, ale současně příliš sterilní, citů zbavený svět. Rush v této roli opět exceluje. Jedinou životní vášní je sbírka ženských portrétů, která je unikátní, což si divák - častý návštěvník galerií a pinakoték - v kině opravdu užije. Do léta budované skořápky uzavřený, navenek silný, ale uvnitř zranitelný muž, potká osudovou ženu, která ho ve finále podvede a zničí. Je to tak běžný příběh. Ale Mistr umí. V pravidelných vlnách přidává na intenzitě, tajemnosti přidává a rozkrývá postupně. V závěru nepozorné zanechá v pochybách, kdo že to vlastně všechno má na svědomí a je padouchem největším? Některé exteriérové a interiérové záběry na sebe až příliš okatě nenavazují, hlavně při vstupech do brány sídla, a v posledním záběru někdo zapomněl sejmout ze dveří ceduli s názvem pivnice. Sylvia Hoeks mi připadala vedle Rushe spíše infantilní než osudová, ale to je snad, co se výtek týče, vše. Příběh i film potěší oko i duši. ( Vydržte na závěrečné titulky, všechna díla výtvarná díla jsou jmenovitě uvedena a je jich). ()

trcimvkresle

Kamera je orgasmická. Visuální porno. Bohužel předvídatelnost a okatá hra na city ubírá ze zážitku minimálně 40 %. Sedět tak s Virgilem u jednoho stolu, čekat na gambáče za 35,- a zeptat se ho - cos čekal? ()

jarmil8

Pokud se podíváme na film z pohledu konce, tak je celá zápletka zbytečně komplikovaná a nepravděpodobná. Předvídatelný (a v současnosti bůvíproč stále ještě oblíbený) závěrečný zvrat celý dojem spíše kazí. Protože dosud kvalitně budovaný příběh se ukáže jako "fake", tedy to co Virgil Oldman pozná v umění, ale nedokáže ho odhalit v běžném životě. Škoda, že ten závěrečný "fake" je už poněkud omletý i pro diváka. ()

Poppy

1. Hlavně vynikající Geoffrey Rush - dobře se na něho kouká, moc příjemně se poslouchá. 2. Je na co se koukat i mimo Rushe. Ach ta vila.. 3. Zbytek taky není vůbec špatnej. 4. Je dobře, že se to zvrtlo, je dobře, že tam byly náznaky, že se to zvrtne, a je dobře, že tam bylo i trochu Prahy. Mimochodem tady někdo píše, že neodstranili cedulku s otvíračkou "Pivnice U Milosrdných". Já mám dojem, že na dveřích je napsaná jen adresa - ulice U Milosrdných. Ale nedozvím se to, protože podruhé už to neuvidím:) A navíc, ta putyka už je zavřená. ()

NSN

Vynikající náhled do citový stránky umělce, která po celoživotní abstinenci ukázala svou intenzitu, pravost, odpuštění i rezignaci. Sílu a hloubku příběhu umocňuje podmanivá hudba až do nečekanýho rozuzlení, s kvalitou na plný čáře a plynulým rozloučením z pražskýho náměstí. ()

Joshua2121

Pozerám si tak v kľude jednu dobrodrúžnu romancu a zrazu akoby ma niekto ovalil lopatou po hlave a do ucha mi zareval: "Toto je trpká dráma, tak sa už konečne preber!" Presne takéto pocity vo mne vyvolala Giuseppeho najvyššia ponuka a to bol aj jej zámer. Celý film sa nesie v rovine postupného odhaľovania tajomstiev a rozvoja vzťahu medzi dvoma navonok rozdielnými postavami. No v momente keď príde zlom, tak ma snímok svojím emocionálnym epilógom doslova pohltí. IDEA: Niekedy sme ochotní sa radšej kúpať v sladkej predstave ako sa pokúsiť čeliť krutej realite...pretože láska nám zatemní myseľ. ()

hesonic

První půlka je orgasmus o umění, nádhera. Tolik umělecké krásny jsem v žádném jiném snímku neviděl. V druhé půlce se to trochu zkazí. ()

MrGandy

Je opravdu zajímavé, jak tento film dokáže zasáhnout vaše "city". Co bych k tomu asi tak řekl? Ve filmu se bavíme neustále o umění, zároveň tak padělcích. A tento film můžeme brát přesně jako například nějaký obraz, od kterého očekáváme hodně, líbí se nám, ve skutečnosti je to však falšovaná kopie. Celou dobu koukáme s úžasem na tento kousek umění, když v závěru zjistíme, že je to ve skutečnosti podfuk... A ano, dokonalý. Opravdu skvělý film... ()

Primus tesla

Hned po shlédnutí filmu jsem dal za čtyři. Ale dneska (po důkladném promyšlení a diskusích s manželkou a mým filmovým guru Sushikou ) musím snížit na tři. Důvody? Vadil mi zbytečný závěrečný twist a posledních dvacet minut bylo zbytečně natažených a nudných. Trestuhodně nevyužitá linie s robotem a kupováním obrazů pod cenou. A popravdě řečeno i dost odfláknutý výkon famme fatal. ()

Mukade

SPOILER -- Ó, tak to bolo absolútne prekvapko. Nič som o tom filme predtým nečítal, takže som nečakal nič viac ako je tu v popise, že drama/ romantický, žiaden thriller, takže som nebol pripravený na taký super twist :)) (samozrejme začalo byť zrejmé ku koncu že bublina praskne, ale nepredpokladal som taký megavýbuch, nie v tomto filme :). Bombaaaa! Jednoznačne 5* (akurát tých posledných 10 min bolo zbytočne veľa. Som myslel že sa ešte niečo udeje, keď to tak naťahovali, a nič..) ()

Teen.AGE.r

Geniální! Takhle kvalitní film jsem už dlouho neviděl. Popravdě řečeno naposledy to bylo, když jsem sledoval film "Nedotknutelní" - ikdyž tohle dílo je ještě o úroveň víš. Geniální hudba, geniální kamera, geniální scénář a geniální pan herec! Kdyby udílení oscarů nebyla jen fraška (hrající do karet hollywoodu), tento film by měl mít nejvíce oscarů za rok 2013! Samozřejmně je to ale jen můj názor... dávám 5* (chci dát víc - zase narážím na to desetihvězdičkové hodnocení!!) a film řadím na 4 místo v mém žebříčku oblíbených filmů :) ...100% ()

PF 2014

PF 2014