Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

house336

Dobrá ukázka toho, že Italové umí natočit skvělý film. Byť v tom snad žádný ani nehrál. Nicméně krása. Určitě výjimečné jsou především kulisy a občasný pohled na ten kontrast s jeřáby a moderními budovami v pozadí. Veskrze originální nápad, jakási i surovost vykreslení postav a především Geoffrey Rush. Opět dokonalý herecký výkon (veskrze pozitivní byl každý z herců) a hlavně naprosto dokonalá hudba! S vykřičníkem. Protože to kouzelné hudební podbarvení (ať už housle nebo i ty zpěvné části - aneb Ennio Morricone je neporazitelný) mě v konečném důsledku přimělo k dojetí, když se procházel mezi těmi krásami Prahy a zakončil to větou: "Ano, na někoho čekám." ()

vlk++

Stárnoucí šedesátník, který svůj život nasměroval ke sbírce cenných obrazů a sedmadvacetiletá plachá kráska, klasický příběh a jak to zpívá Dobeš... když chlap zmagoří láskou, utíká za ní, platí i s úroky a nepočítá s daní... výborná kamera a interiéry, romantika... náběh na plný počet hvězdiček, který zabila až poslední čtvrthodina a mám chuť dát ještě o jednu méně, ale budiž, za ten zážitek předtím dávám 4*. Jo, ženský... ()

gael83

Milá oldschoolovka, ať už stylem, tématem či technickým zpracováním. Jsou od sebe tak daleko a přitom tak blízko, až nakonec Virgil zjistí, jak bolestná je pravda o lásce, citu a ženách především. Atmosférou a hereckými výkony jiskřivé drama s milostným potenciálem, vykoupené chamtivostí a mamonem. Praha a Orloj potěší. ()

HMTD

Vážně skvělí film, nutí vás přemýšlet co bude dál, moje myšlenky se rozeběhly až někam do fantaskních směrů a přes to mne konec příběhu okouzlil. G. Rush i Sylvia Hoeks odvedli skvělí výkon. Nevím co bych filmu vytkl. Něco ohledně příběhu by se našlo, ale zase nechci prozrazovat děj. Navíc +hvězdu jsem mu musel dát už za natáčení v Praze. Skrátka se na to podívejte a posuďte sami, že jde o skvělí film. ()

montel

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je velký znalec umění. Jeho největší vášní je sběratelství velmi vzácných portrétů, které si bedlivě střeží. Jednoho dne mu zavolá žena, která vlastní dům s velkou sbírkou starožitností a potřebuje Virgila, aby vše přišel ocenit, protože chce vše i s domem prodat. Virgil na nabídku kývne a na místě najde skutečné skvosty. Mnohem více jej však zajímá samotná majitelka doma, která ovšem odmítá s kýmkoli komunikovat tváří v tvář a s Virgilem mluví jen přes zeď. Ten okouzlen tajemnou neznámou zoufale touží spatřit její tvář. A tak se jednoho dne rozhodne, že se místo odchodu, v domě ukryje...Shrnu to rychle, film je to dobrý, scénář je propracovaný a herci také výborní. Bohužel jsem měl ale vyšší očekávání a film mě jako celek zklamal. Zbytečně natohovaný děj, mě donutil přemýšlet jak to asi dopadne a bohužel jsem se skoro trefil, což dost ubralo na celkovém dojmu. 60% ()

drkva

Slušně rozjetý kousek, ale od poloviny snímku je jasné, jak se věci mají a kam to všechno spěje. A ono to tam bez překvapení nakonec přes řadu filmových stereotypů dospěje... ()

lisbethsally

Špičkové drama, naprosto chápu vysoké hodnocení! Kombinace starého opuštěného domu, tajemné dívky a samotářského podivína (možná něco, co už se moc nenosí), ale přeci jen ve většině z nás vzbuzuje ten pocit příjemného tajemna.Skvělá ukázka toho, jak člověk co má "všechno" (všechno co chce mít) najednou nemá nic. Na závěr fimu taky trochu poskočilo moje vlastenecké srdíčko při pohledu na krásnou Prahu. ()

camomilla

Velmi krehce natoceny film, nadherne zabery, citlivy pribeh. Skoda jen, ze v pulce filmu se zacina trosku tlacit na pilu a pomale tempo zbytecne zrychli - coz me vedlo k tomu domyslet si konec (a presne take takovy byl). Kdyby tempo zustalo, byla bych vice prekvapena a uchvacena. Jsem na rozcesti mezi ctyrmi a peti hvezdickami. ()

Titi14

Hodně dlouhou dobu jsem nehodnotil film tak kladným komentářem, jako právě tento. Pokud by po mě někdo žádal doporučení na opravdu úžasný film, pak po včerejším shlédnutím znám odpověď. Po všech stránkách úžasné dílo s myšlenkou, dějem, hudbou a hereckým obsazením. ()

bad_azz

Bohužel, když od poloviny filmu víte, jak skončí, a ještě vás v tom dvě scény nezapomenou utvrdit (přiznání filmové přítelkyně Jima Sturgesse a "náhodná" rvačka na ulici), tak se jen těžko zbavíte dojmu, že všechno, co dokoukáte, je jen omáčka. Pro romantické duše možná lepší než La Grande Bellezza, jak jsem četl níže, pro mě o dva levely níž. ()

dauby

Podivný film. Dá se na to koukat, děj tak lehce a pohodově plyne. Ale ten závěr je divný. Nevadí mi ten zvrat samotný, ale je jaksi nepravděpodobný, násilný, nevysvětlený (proč, jak?) a těžko vysvětlitelný. Jediný, kdo nikdy nezklame, je Ennio Morricone - jeho hudba je opět brilantní. ()

Kleofáš

Jasně, už jste viděli ledacos, takže víte, že přijde nějaký zvrat, že ta bláznivá počítající liliputánka bude mít nějakou roli, že se oblouk uzavře v Praze. Ale od Tornatoreho se prostě rádi necháte tahat za nos, protože je to podmanivé. Kdybych zvraty ve filmech hodnotil podle toho, jestli jsou překvapivé a já je neprokoukl, tak nemělo smysl od Šestého smyslu filmy sledovat. ()

PF 2014

PF 2014