Bratrstvo vlků - Hon na bestii

• slovenský

Bratstvo vlka

Brotherhood of the Wolf

Akční / Horor / Thriller

Francie / Kanada, 2001, 137 min (Director's cut: 152 min)

• gogo76

Dlho trvalo, kým som sa k tomu odhodlal. Tušil som, že to pre mňa nebude. Úvodná polhodina ešte ako tak, ale po čase mi bolo jasné, kto za tým všetkým stojí a lacné "príšery" tejto zlátanine už vôbec nepomohli. M. Belluci toho veľa nepredviedla, jej manžel V. Cassel rovnako tak. Zvyšok obsadenia rovnako nevýrazní, indiánske kung-fu mi nevoňalo a celkovo sa celý tento nudný film z mojej hlavy porúča preč veľmi rýchlo. Nepotrebujem týmito lacnými nezmyslami zapratávať svoj "harddisk" na krku. 40%.(18.8.2013)

Tenhle film je jasným důkazem, že točit filmy podle stejného systému, který použili pejsek s kočičkou při pečení dortu, se nevyplácí. A je to škoda, protože bez atmosféry a svébytného půvabu určitě není. Jen ta kombinace Posledního Mohykána, Kung-fu, Akt X, Psa baskervillského, Krásky a zvířete, Nebezpečných známostí, Spiknutí a kdovíčehoještě je nestravitelná sama o sobě, natož zasazená do Francie 18. století. Ale nemůžu tvrdit, že bych čas strávený sledováním pronásledování tajemné bestie považovala za ztracený, i když poselství "největší bestií je člověk" už je poněkud obehrané, jakkoli je pravdivé.(5.7.2007)

Opět jeden z pokusů, kdy se francouzi snažili natočit spektákl v hollywoodském balení. Jenže se jim to vymklo z rukou. Výsledek vypadá, jako když pejsek s kočičkou vařili dort - je tam všechno: bestie a la Predátor, lapení oběti a la Čelisti, láska, sex, kung fu (ve Francii 17.století !!), indián,zmutovaný padouch atd. Je to hrozná blbost, ale nutno říci, že jsem se nenudil.(25.5.2002)

Stylizace a atmosféra úžasné... Stylizace místy až moc, hlavně zbytečné scénky ala kung-fu, ale konec bere vše a tohle je opravdu film s výjimečnou... barvou? Nevím, jak jinak to nazvat, nejde jen o atmosféru, ale o celý pocit, který ten film vyvolává. Menší vady na kráse velkého obra omlouvám vždy.(25.4.2009)

Pamatoval jsem si to teda jako vetsi masakr, kdyz sem film pred nakym tim rokem videl. Hlavni problem je delka, prvni pulku filmu se totiz nic moc nedeje, misty se film dost tahne a je nezazivnej. Aspon, ze to vynahradi pulka druha, kde dojde na par vostrejch souboru a je tu slusna atmosfera a s brutalnima scenama se nesetri. I kdyz zase videt v 17. stoleti ve Francii kung-fu pusobi spis smesne. Jinak herci jsou docela dobry, pointa slusna a celkove na francouze to je dobrej historickej horor.(28.9.2008)

• - Za choreografií bojových scén v Bratrstvu vlků stojí hongkongský veterán Philip Kwok, svého času hvězda u Shaw Brothers, v současné době úspěšný akční choreograf. (MaedhRos)

• - Loď, na níž na konci filmu odjíždí dvě hlavní postavy do Afriky, se jmenuje "Frére Loup", v překladu "Bratr Vlk". (V.Silver)

• - Gevaudanská bestie podle tamějších legend z 18. století skutečně existovala - během tří let (1764-1767) zahubila v kraji kolem 50 - 113 mrtvých. (kwaicheng)