Bratrstvo vlků - Hon na bestii

• slovenský

Bratstvo vlka

Brotherhood of the Wolf

Akční / Horor / Thriller

Francie / Kanada, 2001, 137 min (Director's cut: 152 min)

Bratrstvo vlků je druh francouzského velkofilmu, který se snaží barvitostí děje, exteriéry a akčními prvky přiblížit zámořským blockbusterům a celkem slušně se mu to daří. Je nutné vyzdvihnout výbornou kameru, dynamickou akci, romantické exteriéry a slušné triky. Co pokulhává, je scénář, který se zjevně příliš nezabývá logikou děje na plátně a celou řadou podstatných detailů. Indián se svým evropským přítelem používají východoasijské bojové umění a obluda na plátně je spíš průnikem z jiného žánru. Nicméně se na to celé kouká slušně a divák se ani na chvíli nenudí. Celkový dojem: 50 %.(13.6.2006)

• salahadin

Film nabírá obrátky jako hladina rtuti teploměru ve vroucí vodě, ale skončí, jakobyste tentýž teploměr hodili do ledové lázně...jinak řečeno po slušné první půlce přijde dementní konec, který mě zchladil jako zvonící mobil při milostné předehře. Kdyby se jen Gans nesnažil natočit populární cool-move-fight koláž, vyšla by z toho slušná věc. Vnady Monicy Belluci pospravily pošramocený zážitek, ale závěrečné hatatitla rozuzlení je prachsprostá hrůza. Na ja, shade. PS: Design bestie je nic moc, doufám, že si ji vzali na leasing.(4.10.2008)

• viperblade

Víte, co je horší než špatný film? Špatný film, který má přes dvě hodiny. Jediné, co mě zaujalo byla Monica Bellucci. Takže za ní 1 bod, za to, že jsou ještě horší filmy, a zas tak moc jsem se nenudil, 2 bod. Ale více tady nevyčaruju, bohužel.(25.4.2009)

Poměrně slušně zachycená temná atmosféra strachu a zlých dob, kdy se člověk bál i sovy na stromě.....umocněný však současnou neschopnou propracovaností francouzského filmu, chybí hlubší motiv, a lepší herci.!!!(23.10.2008)

Opět jeden rozporuplně vyznívající snímek. Úvodní pasáž lovené ženy je naprosto úchvatná, říkal jsem si, že jestli takhle bude pokračovat celý film, bude to pecka. Nestalo se tak. Zběsilých střihových sekvencí, zpomalovaček a efektních víření vody nebo vzduchu jsem si užíval - skoro mi ten styl přišel jak od Timura Bekmambetova. Avšak mluvené pasáže byly občas opravdu zdlouhavé a nudné. Hodně tajemna a zvědavého očekávání je skoro až zparodováno odhalením příšery, která je prostě nepovedená (v detailu snad zajímavá, ale její rozpohybování působilo hrozně neskutečně). Film nabízí širokou škálu postav, mezi kterými si určitě vybere každý - pro mě byla číslem jedna Monica Bellucci a Vincent Cassel. Naopak hlavní role se mi uplně nepozdávaly (Le Bihan a Renier). Nakonec však vůbec nelituji, že jsem se na Bratrstvo vlků díval. HUDBA: Joseph LoDuca - oceňuji použití vcelku různorodých nástrojů a jakous takous snahu zaujmout, ale hudba je extrémně upozaděná a nezajímavá. Sem tam nějaké ethno trylky nebo variace na "středověkou hudbu", ale atmosféra veškerá žádná. Škoda.(13.1.2010)