Bratrstvo vlků - Hon na bestii

• slovenský

Bratstvo vlka

Brotherhood of the Wolf

Akční / Horor / Thriller

Francie / Kanada, 2001, 137 min (Director's cut: 152 min)

• -bad-mad-wolf-

Potkala Karkulka Terminátora a povídá: "Čáu, neviděls tu někde běhat bráchu?" Terminátor se nejistě zastavil a odpověděl: "Sorry, měl jsem sraz s klukama od Asimova, jsem úplně na plech. A kde máš vlka?" "Ále," mávla rukou Karkulka, "od tý doby, co zjistil, že ho í el em chtějí v chystaným filmu úplně digitalizovat, s ním není žádná řeč. Chodí po lese a nadává gunganům." Terminátor: "To je blbý no. Helenc, já jdu, Pixaři chystaj ňákou kalbu na premíéře svý novinky o životě kvasinek v mikrosféře zkaženýho štrůdlu, to musim vokoštovat. Čáuu!" Když lesní kyborg, toho dne skutečně plechový, odhopkal dále, Karkulka přetvořila svůj čepec na hvězdný kabriolet a vydala se zpět na Neptun. Celou cestu přemýšlela, jak vysvětlí rodičům, že se jí opět ztratil bratr.(22.10.2008)

5 / 10 Scenárista zrejme čítal príručku 'Tisíc a jeden spôsob ako sprzniť slušný film rýchlo a ľahko' a vzal si jej rady k srdcu. Škoda preveliká, keby tak nespravil, mohli sme byť svedkom ďalšieho podareného akčného spektáklu z francúzskej produkcie. Ak ma totiž pamäť neklame, posledný bol (a ešte asi dlho bude) Bessonov Piaty element. Ach jo, namiesto toho sme však len svedkom ďalšieho faux pas, pri ktorom tvorcovia opäť nepochopili jednu verejne známu vec - čím zriedkavejšie hnusnú potvoru ukazujete, tým hnusnejšiu a potvornejšiu (ehm) si ju človek predstavuje. Berúc do ohľadu fakt, že je to aj lacnejšie, skutočne nechápem prečo ju tam pchali. Aby som však len nehnidopidil, musím povedať, že réžia je slušná aj keď niekedy až príliš 'klipová', herci neurazia ani neohúria (no, až na Monicu... ŕŕŕ... ham-ham!!!) a atmosféra je až do oného osudového momentu pomerne uspokojivá. To však nič nemení, že ide len o ďalšiu popcornovú záležitosť akých sme už videli tisícky.(3.3.2005)

Tenhle film je jasným důkazem, že točit filmy podle stejného systému, který použili pejsek s kočičkou při pečení dortu, se nevyplácí. A je to škoda, protože bez atmosféry a svébytného půvabu určitě není. Jen ta kombinace Posledního Mohykána, Kung-fu, Akt X, Psa baskervillského, Krásky a zvířete, Nebezpečných známostí, Spiknutí a kdovíčehoještě je nestravitelná sama o sobě, natož zasazená do Francie 18. století. Ale nemůžu tvrdit, že bych čas strávený sledováním pronásledování tajemné bestie považovala za ztracený, i když poselství "největší bestií je člověk" už je poněkud obehrané, jakkoli je pravdivé.(5.7.2007)

Mě se to hodně líbilo. Ta bestie sice neni moc vizuálně podařená, narozdíl od prostředí filmu, ale jinak má film skvělý bojový scény, parádní kameru a zajímavej děj. Je to jeden z mých oblíbených filmů, na kterej se vždycky rád kouknu(20.12.2003)

Bratstvo vlka je čisto formálnou záležitosťou. Radím nehľadať hlbší zmysel a kochať sa krásou. Krásou francúzskej krajiny, krásou kamery , ktorá v súhre s dobrým strihom maľuje tento film na plátno rovnako ako Fronsac Monicu Belucci, ktorá je samozrejme na filme tým najkrajším. Jej pápežská assasinka je zároveň (aspoň pre mňa) najlepšou postavou v celom filme.(26.12.2004)