Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiální text distributora)

Romeroo

To mělo být porno, nebo sci-fi, nebo film alá Jet-Li nebo remake Posledního mohykána s vlkem? Nebylo to ani jedno, a mě je opravdu nechutně....ale třeba jsem tam neviděl tu zábavu co tomuto paskvilu vynesla 62%....já jsem viděl jen pár slušných akčních scének a asi na dvě vteřiny hezké kozy v nevěstinci....těsně nad odpadem, za dva dny doufám, že zapomenu na tohle všechno.... ()

marek29

Mám asi podobný názor jako Lima.. U filmu se nenudíte (mimo určitých kecálkovitých částí) a je v něm v podstatě vše, ale zároveň nic pořádně.. Místy to má ohromný spád, chcete víc a víc, ale pak najednou se tu zjeví dětskou animací vykreslená bestie a je po nadšení :( nějaký ty milostný scény to pozvedávají, ale výš než z pásma lepšího průměru to není jasný pane. ()

johnsnow

Francúzsko-kanadský, fantasy horor? Prečo nie. Síce v prvej polke sa veľa neudeje a beštia sa vôbec neobjaví no v druhej už pribudne viac akcie, beštia sa objaví a šecko je tip-ťop. Akurát pár vecí my kazilo dojem taže * ubrať musím. ()

Pitryx

Nevím proč ta zbytečně dlouhá stopáž a proč tolik hluchých míst, která ve snímku být vůbec nemusela. Děj je složitý, takže jsem jej pobral až na podruhé, kde jsem si mezery způsobené asi mou nepozorností doplnil. Dobrá práce kostymérů, s trikaři to bylo již znatelně slabší. Žádná z postav mi k srdci nijak nepřirostla, takže jsem to vše sledoval bez nějakého většího zájmu. Vizuálně dobrý film, pokud nečekáte moc a nekoukáte sem tam na nějaký ten nesmysl. ()

regentor

Bratrstvo bestie. Film inspirovaný skutečnými událostmi ke kterým došlo ve Francii v druhé polovině 18. století. Tvůrci s tím však pracují velice volně a zapojení prvků kung fu do děje je zřejmě pokus o větší akčnost...Scenéri jsou fajn , není to žádná kulisárna ale scénář asi spíchli narychlo ve snaze zapojit do děje kde koho,odpůrce krále, indiána, kurtizánu, Vatikán...Snímek je ale koukatelný a má i překvapivé prvky ()

majk_n

Kung-fu v 17. stol. no nevím, ale Dacascos je dost dobrý. Samotný film má jakž takž atmosféru, která ovšem nevyváží neuspořádanost děje ()

Vojt Ittoh

Perfektně zpracovaný snímek hlavně co se vizuální kvality týče. Každá scéna je doslova pastva pro oči. Film je sice mixem žánrů, ale celkově mi to ani nevadilo. Průměrný příběh se slabším koncem trochu kazí dobrý dojem z filmu. Audio a video kvalita je super... ()

weasel.p

Francouzský šlechtic a indián umí kung fu,bestie,která je snad lev v ostnatém brnění..no dobrý..musím ale uznat, že i když film byl díky výše zmíněným i jiným věcem slušná slátanina,tak se na něj dalo díky akčnosti celou dobu dívat,děj měl poměrně spád,dobře bylo vybráno prostředí francouzského venkova..ovšem nevim kde vzali tak neuvěřitelně nesympatického hlavního hrdinu, kterého musela zachraňovat kreace Marka Dacascose v roli indiána. ()

Veto_01

Tento Francouzský velkofilm je velkofilm především svojí nekonečnou stopáží. Na 142 minutách tu přírodovědec a jeho přítel indián honí něco co vypadá jako prase zkřížené s dinosaurem a směle tomu říkají vlk. Klasický příběh, který by v šikovných rukách mohl nadchnout naše černé duše, se vleče jako želva s epilepsií. Hlavní postavy odříkávají svůj dialog a div si u toho neklepou na hodinky. Chvílemi mi to připadalo, jako by každou scénu točil jiný režisér s jinými herci, aniž by kdokoli z nich znal scénář. Takže režisér Christophe Gans má buď schizofrenii, nebo na něčem slušně ujížděl. ()

Audrey.H

Je tam skvělá kamera, to se musí nechat a i hudba tak nějak podtrhuje atmosféru. Děj mi nijak nesedl, souhlasím s názorem, že je to dost přeplácaný film. Všechno v jednom je někdy opravdu neúnosné. Druhá hvězdička je za herecké výkony hlavních představitelů... ()

Max Q.

Já bych to zkrátil na polovinu, vyndal všechno, co se netýká bestie (možná kromě Monči :) a pak by snad mohlo jít o něco koukatelnějšího. ()

Hlawi

Film jsem viděl dvakrát, poprvé jsem se náramně bavil, mám rád akční filmy, kde se praktikují bojové umění. Při druhém sledování jsem si uvědomil, že je to jen pohádka pro dospělé. Místy až nelogické věci (např. samotná bestie, indián ovládající asisjská bojová umění). ()

missaak

chtěl jsem dát 4 ale to by film musel byt o pul hodiny kratsi a dej smysluplnejsi. Jinak je to zajimavy kus filmariny. ()

Juri-Sai.

Povedený snímek který bych spíše nežli horor zasadil do žánru fantasi. Super kulisi, bojové scény, efekty. U filmu sem se ani chvíli nenudil a abych pravdu řekl padl mi do oka. Děj je propracovaný a myslím si že se zalíbí každému "fantazákovi". Na francouzký film se jedná o opravdu povedené dílko. ()

vejfukCZ

Sem velkej fanda fantasy a vlkodlaky mám rád. Prečet sem jedním dechem Ritus i Sanctum od Markuse Heitze které zakládají na stejném pravdivém příběhu/legendě (Gévaudanská bestie) jako tento film. Ale to co předvedli tady je naprosto příšerný a ještě do toho přimíchali bojové umění, hrůza. A ta bestie byla opravdu lacině digitální. A propos - Jean Chastel skutečně existoval, má dokonce ve Francii pomník. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel