Eliza

Tohle už patří mezi takové francouzské klasiky. Je úžasné, že na námět jednoho života francozkého bouřliváka dokázal Philippe de Broca a mnohý další vytvořit tak zajímavý film, pochopitelně s velkou dávkou fantazie. Film je skvěle obsazen, a já osobně bych si do role Cartouche nedokázala představit nikoho jiného než Jean-Paul Belmonda. Trochu mi na filmu vadí jeho příliš dlouhá metráž, kdy se člověk chvílemi začíná i nudit, ale to je asi věc názoru. ()

remotrumpet

Čierny Tulipán, Zoro pomstiteľ, Robin Hood, Juraj Jánošík či Pacho hybský zbojník = Cartouche man. Až pri pohľade na C.C. som pochopil, prečo sa najjasnejšia hviezda na nebi volá Venuša. ()

Peabody

Když to vidíte ve správném věku, skoro to nemá chybu. dr Broca Belmonda uměl (muž z Ria), Francouzi tyhle rytírny také a Rochefort tomu přidává klasu. O CC nemá smysl mluvit, zady je prostě nádherná. Jinak jistě, předvídatelní, mnohdy opakované - no a co? ()

pleva

Francouzský Jánošík, tak trochu jinak. Mile romantická a průhledná hloupost, při které se skvěle relaxuje. Nemyslím, že vše je nutné hodnotit v kontextu doby. Spousty komparsistů, pěkné kostýmy, "dobrodružně romantický" příběh byly běžné atributy té doby (třeba i sága s Angelikou). Pokud bych dal jen 3,5, pak bych musel Angeliky dát za 1 bodík a do odpadu bych musel přesunou leccos. ()

gastronom

Skvělý Belmondo a nádherná Cardinalová v hezkých rolích.hezká scéna--"Mohl bys být věrnější!" "To bohužel nepude". ()

PORTER44

Docela příjemná historicko dobrodružná komedie o Cartoucheovi, hrdinovy ze staré Francie který bohatým bral a chudým dával.Skvělé herecké výkony a obsazení J.P.Belmondo,C.Cardinale a další. ()

m62

Ďalšia srdcovka môjho detstva. V žánri kostýmového dobrodružného filmu bez konkurencie (možno ešte Fanfán Tulipán). Akcia, humor, super herci - neodolateľný Belmondo, nádherná Cardinale, sympaťák Rochefort ()

majorzeman13

Další skvělý snímek s Belmondem + Claudie Cardinale,Jean Rochefort = povedený biják ! Samozřejmě režie,scénář jsou další dost dobré věci na filmu... ()

Lukke32

Parádní výprava, kostýmy i hudba. Tohle je ale přesně ten typ filmů, které mi stačilo shlédnout jednou a vím, že podruhé už ne. Je to taky určitě tím, že mě k tomuto filmu neváží vzpomínky ani sentiment z mládí. Na druhou stranu bylo fajn sledovat ty staré známé herce, zde půvabně mladé 🙂 ()

ezop1012

Je zaujímavé, že, ako málo stačí na to, aby sa z priemerného dobrodružného filmu stala dráma, na ktorú sa nezabúda. Vynikajúca hudba, réžia a herci.  Spoiler: top dramatické momenty: vojak na koni cieli zbraňou, kôň sa hýbe, žena sa obzerá, utekajú, streľba. Záverečná diskusia o možnom osude a predpoklade o skončení v katových rukách. P.S. Venuša bola riadne krásna. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo