Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

Badguy

Uvítal bych větší prokreslení charakterů, hlavně u Rosena a prezidenta N'Jala, a scénář taky není úplně dokonalý. Hudba je ovšem parádní a spolu s umírněným a vážným herectvím Belmonda a Hosseinovým ledovým charismatem dotváří skvělou atmosféru. ()

ArdathBay

No já se tedy nebavil ani náhodou. Alfa samec Belmondo s kupou filmových chyb ( večer rozbitý budík - ráno v pořádku, krev a rány na bundě a košili Josse ve finále). Jedna z pozitivních stránek je hudba od italského Mistra Ennia Morriconneho, ale hlavní motiv se po 12ctém opakování začal zajídat stejně, jako absolutně nedotknutelný Džosík o kterého jsem ani na vteřinu strach. Ledaže by si to sám přál. Také jeho ženy jsou do něho naprosto zblázněné a ani jedna z nich by ani nemohla pomyslet na jiného muže, protože jediný muž na světě je jen a jen Josselin. A rádoby westernový souboj s Pejrakem je trapný. Charisma z mužů neměl nikdo a dalším pozitivem byly pouze krásné ženy v negližé. Alespoň děkuji za tento konec a ne za ten, který byl uveden pro americkou provenienci. ()

Opsha

Velice příjemý, napínavý a do detailu promyšlený film s netradičním koncem. Belmondo má charismatu na rozdávání, Robert Hossein je jako jeho pronásledovatel více než důstojný protivník. A hudbu Enia Moriconeho tuchválí každý, četně mne. P.S. Viděl jjsem to s novějším dabingem, a netuším proč si na něj stěžujete. Přeučila si jako Rozena představit nedokážu. ()

LexBarker

Film který ve Francii vidělo 5 243 511 diváků mě přes zjednodušení i určitou naivitu rozhodně nadchnul.Jsem rád,že si Jean-Paul prosadil ten správný konec kde zemře,neboť původní scénář s takovým koncem nepočítal.Přesto byl happy end natočen a jak jsem se dočetl níže,tak snad použit v USA...Zajímavé je,že po prvním promítání pro úzký okruh lidí kolem filmu,byla velká nespokojenost např.ze strany autora scénáře a dialogů M.Audiarda,který chtěl dokonce své jméno stahnout z titulků.Nelíbilo se to skoro nikomu v sále,Lebovici řekl: ,S tímhle nemůžeme ven,film je špatný,mizerný vše je na něm špatné i Jean-Paul...No naštěstí běžní diváci to viděli jinak.Pro zajímavost,scény v Africe se natáčely ve francouzském Camargue(kvůli úsporám). ()

Maynard.

Hmm, tak pociťuju menší zklamání... Jasně, je to už celkem starej film, takže bych měl přihmouřit vočko, ale nějak mi to nejde. Belmonda mám rád, v žádným filmu mi nevadí, dobře se na něj kouká, ale spíš ho beru jako herce pro komediální role (i když tomu tak vůbec bejt nemá). Roli mstícího se agenta mi k němu nějako neseděla. Co vnímám jako velký plus tohoto filmu, tak je hudba z pera božského Ennia. Ale i ta mi přišla až zbytečně častokrát točená dokola. Velmi komicky na mě působí všechny bitky, ve kterých i moje lightské oko zpozorovalo, že když se borci mlátěj, tak mezi pěstí a tváří, na kterou pěst míří, je vždycky tak 10 cm mezera a to nemluvím o kopancích :o). Tohle se hercům moc jako nepodařilo sehrát. Jo a ten africkej úvod s kulomety, no tož to vůbec... Joo, přecijenom mě něco utkví v paměti a to, že hlavního zá-porňáka ztvárnil Pejrak z Angeliky :o). Jinak průměrný kousek, u kterýho se nudit nebudeš, pokud ovšem nejsi křehká dívka... ()

Kejdlo

A to se jednou stalo, když si frantíci natočili vlastní napodobeninu knižního Bourna a já musím od srdce říci, že se jím to více než povedlo. Ba co víc, vytknout se tomu nedá vlastně vůbec nic. Právem se Profesionál řadí mezi mé oblíbené filmy. 10/10 ()

Sdoom

Belmondo v jedné ze svých nejlepších rolí. Film je zábavný, svižný, vtipný, hlavní hrdina charismatický a hraje u toho maestro Morricone. No, taky je to ale trochu naivní, předvídatelné a zápletka není příliš sofistikovaná. Takže 4 hvězdičky. (HD, orig.) ()

klúčik

Môj moc oblúbený film. Výborný príbeh, výborný J.P.Belmondo, fantastická hudba ( Morricone - je úžastný ), čo dodať 100%. ()

Lukoboss

Pro mě jednoznačně nejlepší Belmondův film se silným příběhem a úžasnou hudbou mistra Morriconeho. Belmondo natočil nespočet kriminálek, ale tahle rozhodně převyšuje všechny okolo. A ta závěrečná scéna hudebně podbarvená ústředním motivem pro mě byla natolik nečekaná, že jsem téměř musel zamáčknout slzu. To se mně moc často nestává! ()

klukluka

Dal jsem tomu 3 pecky, klidně bych tomu ale napálil jen 2. Jediný důvod, proč to neudělám, je jistá obava, že tomu filmu snad trochu křivdím, že mi zřejmě nějaká jeho kvalita uniká, když má jinak tak dobré hodnocení. Domnívám se, že ten rozpor bude v době jeho vzniku. Tomuhle filmu totiž podle mě není dáno nezestárnout. Stárne stejně jako jeho aktéři, J.P.Belmondo letos slaví osmdesátiny. Bylo to celé takové utahané, prázdné, ale hlavně hrozně nepravděpodobné. Josselin Beaumont mi přišel jako slon v porcelánu, ale všechno mu záhadně vycházelo a to až do úplného konce, kdy se nechal zastřelit. Tomu se v nejmenším nepokusil zabránit, což opět vnímám jako něco nepravděpodobného, něco proti lidské přirozenosti. Takový James Bourne by se v podobné situaci choval úplně jinak a taky ho mám nepoměrně raději. Zajímalo by mě, jak by na mě Profesionál působil v roce 1981, ale věřím, že stejné výhrady bych k němu měl už tehdy. Nebo jsem opravdu tak namlsanej současným Hollywoodem? ()

Zagros

Kromě tradičně velmi dobrého Belmonda, role zrazeného agenta mu sedla dokonale, jsem si říkal, že je k tomu úžasná hudba. Až při hodnocení zde jsem zjistil, že původcem byl Ennio Morricone - bravo! Hudba je opravdu skvělá, jako ve všech filmech, kam s ní přispěl. Profesionála lze ale chválit ve všem. Například má dobrý příběh, který perfektně graduje k parádnímu finále. Povedlo se i obsazení a herecké výkony v čele s Robertem Hosseinem a jeho "hnusákem" Rosenem. Zkrátka jde o výbornou francouzskou kriminálku, která nemá k maximálnímu hodnocení moc daleko. ()

Vaklaf

Jednoznačně Belmondův nejelpší vážný (možná nejlepší vůbec) film. Kolik už jste viděli westernů, které se odhrávají ve Francii a v Africe? Morriconeho hodba dokonale dotváří celý film a já nenalézám nic, co bych mohl vytknout. ()

Slimak

"Až oznámí vaší smrti bude to národní svátek, bude se tančit v ulicích,lidi se budou objímat a pálit vaše obrazy...a nikdo vás nebude litovat!".Prostě kvalitní film ze kterého jsem měl již před dávnem silný zážitek.A to i přesto že tehdy jsem jistým souvislostem ještě nerozuměl.Dneska aby člověk pohledal dobrý politický thriller. ()

dopita

Stará dobrá kriminálka z francouzkej školy. Jen úvodních dvacet minut je trochu slabších, ale pak už film v podstatě nemá chybu. Snad jen hlavní hudení motiv (moc pěknej – Morricone se tradičně vytáh) tam nemusel Lautner cpát každejch pět minut, hlavně v úvodu filmu to bylo zbytečný plejtvání. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein