Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

Markusak

Tímto filmem Belmondo nádherně dokazuje, že opravdu dokáže zahrát cokoliv. Belmondo dokáže skvěle zahrát ambiciózního spisovatele ve filmu Muž z Acapulca, kaskadéra ve Zvířeti a mazaného lupiče v Bezva Fintovi, ale že dokáže zahrát fenomenálně i vážnou roli o pomstě. Že dokáže zahrát akční roli, kde se střílí. Pustě si tento film, zda chcete vidět Belmonda i jako smutnou osobu :) ()

LUIGISde

Kto by nemal rád Belonda, však? Film je taká jeho klasika, elegán s nažehlenými pukmi, opálenou pleťou a hláškami podobnými spagetti western. Príbeh o tom ako v nejakej zemi nezemi má Belmondo zabiť prezidenta no jeho vlastná, teda samozrejme Francuzká vlada ho zapredá nepriateľovi ale po dvojročnom vezení sa zjaví v Paríži a zahrá si so svojimi šéfmi šachy. A keďže biely ťahajú prví, prezident ktorého má belmondo na muške, ťaha, ale za kratší koniec. Pohoda oddychovka. ()

gggggg

Jedna z mála vážnych postáv ktoré hrá Belmondo, no určite najlepšia. Celý film nemá jediné slabé miesto, stále sa niečo deje a všetko to skvelo dopĺňa hudobný podklad od Ennia Morriconeho. ()

JustEdems

Jean Paul Belmondo ve své největší formě. Dramatických rolí ve svém portfoliu má jako šafránu. A takových jako zde, ještě méně. Avšak i zde překypuje svým šarmem a humorem. Skvost poctivé francouzské filmařiny s dechberoucím závěrem, který ve mně jakožto v malém tvorovi, odkojeném na jeho komediích, zanechal na dlouhá léta obrovskou jizvu smutku. A i teď tomu není jinak. Hossein je zde prvotřídní svině a duel mezi ním a Bébelem je paráda jako vystřižená z Leoneho Westernu. To vše v hudebním doprovodu s mistrem všech mistrů Morriconem. 100% ()

Krajka

Já tomu filmu vůbec nerozuměla. Složitý děj, komisařka surová, nepřirozená, ta scéna odvlečení do vany je (dle mě) jako pěst na oko. To tam vůbec nemělo být.  Ale Hossein podal dobrý herecký výkon, Belmondo nemluvě. Celkově mě to zaujalo tak za 3. ()

elodieB

Úžasný příběh o tom, že křivda má být potrestána, i když to člověka může stát život. Mimochodem, ta Rosenova agentka je jak vystřižená z archívu KGB a mně osobně nahání mnohem větší hrůzu než její šéf. Dojímá mě Farges - tolikrát to od Beaumonta slíznul, nakonec je to on sám, kdo zabije Jalu, aby ve finále na povel zastřelil kolegu. A přes to všechno má člověk tak trochu pocit, že to v podstatě ani udělat nechtěl.  A slečna Frederiksen - nádherná a charakterní děvka - paradoxy jsou v tomhle filmu denní chleba. ()

ROSTABAR

Trochu na Belmonda netradiční film, ale moc hezký i když nějaké ty vtípky mi přeci jenom chyběli. I zde se ukazuje, že politika je sviňa a někdy kvůli penězům je třeba přimhouřit oči před porušováním lidských práv a třeba i obětovat vlastního agenta. ()

Kelinej

Když chlap nemůže jednat jinak... Mezi vážnými Belmondovými filmy můj nejoblíbenější. Více atmosféry než akce (byť i ta byla), skvělé herecké výkony, precizní dialogy. Naléhavá Morriconeho hudba jen všechno umocňuje. Lautnerovy snímky se vyznačují vysokou filmařskou profesionalitou - ví, co chce sdělit i jak na to, a neuhne ani o píď. Pro mne zlatá éra filmu. ()

instant

Belmondo ve svém nejlepším filmu, z jiné kulturní doby, takže se nedá hodnotit chováí hradinů. Hudba přidává tu posladní hvězdu do plného počtu. ()

Cerna_kosile

Africké zajatecké tábory musely být vážně peklo na zemi. Ať je ten film sebe vážnější nebo ne, tak Belmondo si prostě ten svůj sarkasmus neupře. Tentokráte si na paškál bere jeden z nejvíce akčních thrillerů své doby, ve kterém se našel stejně dobře, jako v roli agenta Beaumonta. Poklonu si zaslouží i Morriconeho hudba, co nás celý film provází a i ona posílá tenhle akčňák do popředí osmdesátkových výtvorů. V hlavě musela zkrátka utkvět každému divákovi. Po krátkém zamyšlení, vlastně ani ten konec není takový, jak se na první pohled zdá.. ()

frenn

Chi mai! Ale kdokoliv by se rozhodně téhle té role nezhostil lépe než sám Bébel, překonávající samotnou 007. Le vent doprovázel ve vlasech Jeana a le cri zase doprovázel mě v závěru filmu. Dokonalost v každé vteřině. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein