Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

gu-staff

Ta hudba mi bude znít v hlavě ještě strašně dlouho. Pro komentář filmu si přečtěte ostatní 5* komentáře. Dobrou noc. ()

bmx6

I když Belmonda moc nemusím,tak PROFESIONÁL mě naprosto odrovnal.Hudba je úžasná.A ten konec....nezapomenutelný,rozbrečel jsem se.100% SUPR!!! ()

Standey

Opět skvělý Belmondo jako drsný týpek, který všechno zvládá s neuvěřitelným a jemu vlastním šarmem. Celou tuhle parádní podívanou podtrhuje geniální hudba Ennio Morriconeho. Ten soundtrack se přímo zažírá pod kůži. ()

hony23

Podle mého asi nejlepší film s Jean-Paul Belmondem. Sice není tak vtipný, jako Policajt nebo rošťák, ale o to napínavější. Skvělým protihráčem je Belmondovi jeho kamarád Robert Hossein, jeden z nejnesympatičtějších fízlů filmové historie. Do toho všeho hraje geniální hudba Ennio Morriconeho, která ve mě pokaždé vyvolává zvláštní mrazení. Nevíte, jak se v hodnocení přidává šestá hvězdička? ()

Delmondo

Jeden z nejlepších Jean-Paulovo filmů z doby kdy byl asi 30 let na vrcholu což se jen tak někomu nepodaří. Belmondo je zkrátka profesionál a tenhle parádní kousek to jen dokazuje. Chytrej scénář na vážný téma ke kterému frajer Bebel přidal pár svých fórků, delonovskej konec a geniální hudba Ennia Morriconeho, to jsou věci který si zapamatuje snad každý. ()

BarVo

30 rokov starý film, ktorý hravo strčí do vrecka všetky tie bombastické prekombinované americké thrilleríky, z ktorých bývam unavená už na začiatku. A nie je to len o Belmondovi. Proste tu sedí všetko tak, ako má. Aj desiaty krát ho vidieť je pre mňa zážitok. ()

petr.al

I filmový neprofesionál musí rozpoznat, že ,,Profesionál" je prostě klasika. Za hudebního doprovodu Ennia Morriconeho se neúprosný Bébel vrací srovnat všechny účty s těmi, kteří ho odepsali a zradili. Pokud nechcete, aby si krutopřísný Josse Beaumont došlápl i na Vás, dejte mu minimálně 4*. ()

Hanz_knife

Musel jsem si k Belmondovi pomalu a postupně najít cestu. Tenhle počin je ale asi to nejlepší, co jsem s ním viděl. Morriconeho hudba má fakt grády, film má spád, vtip, napětí. A závěřečná scéna? Pro mě úplně fascinující a šokující, vryla se mi do paměti i když jsem si nějaký ten čas nemohl vybavit v kterém filmu byla. Nechat filmu ten špatný konec byl nejlepší nápad vůbec! ()

jjjerry

Nyní už klasická kriminálka s Belmondem, a každému známá melodie co provází filmem. Agenti, tajné služby, spiknutí, ženy. Film je místy na dnešní dobu úsměvný. Přesto je závěr absolutně famozní a stále aktuální. ("čekejte na rozkazy", "musíme udělat, co je nutné, ale už ani nevím co je nutné"...) ()

zigy

Skvost, nicméně nechápu, proč v některých pasážích herci až přehrávají a toho patosu je tam až trochu moc....Ovšem nádherná smutná ústřední melodie mistra Morriconeho vše přebije, naprosto lahůdková skladba. Dejte si to v dabingu se Slávkem Jandákem jako úlisným přítelem - nepřítelem Belmonda, a Švehlíkem jako Hosseinem, tahle verze je lepší než novější dabing. Pár zapamatováníhodných scén - krumpáč v zádech, bezdomovci, souboj s Hosseinem a závěr s vrtulníkem. ()

p.a.douch

"Joss Beaumont, špehování a nakládačky!" Perfektní obsazení, výborná hudba, dobrý příběh, slušný hlášky a samozřejmě Belmondo. Začátek osmdesátých let a klasický představitel francouzských drsných filmů. Nevím co bych tomuto filmu vytkl. Třicet pět let a furt je to stejně dobrý. Osmdesát pět procent je plně zasloužených. ()

MrKrahujec

Tohle je možná tak trochu protipól Richardovy Hračky: zcela vážné drama s poněkud nevážným podtextem. A skutečně, právě těch několik téměř bláznivých gagů sděluje, o čem tenhle film vlastně je: o skutečné tváří mezinárodní politiky, která se za těch 35 let nepohnula nikam ani o píď: že ti největší gangsteři a vrahouni vždy sedí hezky chránění ve vládách všech států a že i ten nejlepší celoživotní přítel kdykoliv a ochotně prodá za Jidášův groš, pokud je ve hře jeho vlastní profit a kariéra. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme si nad tím třeba i zoufat, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžeme dělat... No a tenhle film nám nevtíravě a jaksi mimochodem nabízí tu nejlepší věc, kterou proti tomu můžeme udělat: vysmát se tomu. A hezky přimět vládní vrahounky, ať se vystřílejí navzájem! Ostatně tohle šlo Jean-Paulovi Belmondovi i dříve perfektně, možná jen ne tolik pregnantně, jako tady. Jak já bych uměl pana Josselina Beaumonta zaměstnat i v dnešním Česku!! ()

Diego75

Skvělý příklad toho, jakou velkou roli hraje ve filmu hudba. Bez toho známého soundtracku od Ennia Morriconeho by tento film jistě neměl tak vysoké hodnocení. Jinak ale Belmondo předvedl perfektní dramatický výkon a jeho fanouškům lze jedině doporučit. Škoda jen že těch rvaček nebylo krapet víc než dialogů. Nicméně to je podle mě parádní film. ()

paddy35

Ach, tenhle film je s každým zhlédnutím lepší a lepší. Belmondův odzbrojující a přirozený herecký projev a Morricone se svými mrazivými a emotivními melodiemi uhranou a obměkčí i toho nejkritičtějšího fanouška filmu, potažmo hudby. Vynikající, prvotřídní, legendární, excelentní, umělecký - slova nedokáží popsat výjimečnost tohoto snímku. Nezapomenutelná podívaná. Našlapaný a perfektně fungující krimi thriller, využívající westernových žánrových prvků a dokonale popisující motivy pomsty a spravedlnosti. Nemám co vytknout. Opět se ukazuje, že v jednoduchosti se skrývá až magická síla. Není třeba komplikovaných zvratů. Všechno do sebe krásně zapadá, příběh plynule postupuje kupředu a divák nestačí dýchat. Každou minutu si vychutnávám stejně slastně jako jídlo z Michelinské restaurace. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein