Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

Vesecký

Filmy s Belmondem takřka nikdy nezklamou. A Francie v těch letech měla opravdu řadu výborných režisérů, scénáristů a především legendární paletu herců té nejvyšší kategorie. Ty příběhy jsou si podobné stejně jako scény s Belmondem, nesmí tu chybět honičky aut, je to dynamické a přece se v ději člověk nezamotá jako u novodobývh thrillerů, kdy většinou neví, oč jde. Ovšem, nechybí tu ani krásné ženy, všechno je pěkně skloubené a do sebe zapadající. I ta nešťastná Josseho smrt. Nepamatuji, že bych někdy tenhle film viděl. ()

Brylin

Skvělý Belmondo a perfektní dabing staré české školy - to jsou hlavní klady snímku. Dojem však kazí slabší momenty příběhu a chabé efekty - triky i bitky nepůsobí nevěrohodně, stejně jako třeba krvácení.Konec ovšem vyznění filmu zdařile podtrhuje. Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

petikacka

Profík je moje srdeční záležitost...Jednak je to výborná zpravodajská hra spojená s krimi a druhak je tu vynikající Belmondo...Tento film se hodí do jakékoliv doby, protože politika je pořád stejně zkurvená...A jako třešinka na dortu je tu hudba nepřekonatelného Enia Morriconeho...Za mě je to plná palba 100% ()

trepka

Kdyby už franouzi neudělali ani jeden film, zůstanou jednou z největších kinematografických velmocí. A to podle mě právě díky lidem jako je Belmondo. Ten člověk neni herec, on je génius. A nejen on, tenhle film podle mě prostě nemá chybu. Je tak jednoduchý a přitom tak hluboký, že se v něm můžete utopit i za těch 109 minut. ()

Candida

Nějaké ty "pihy na kráse" by se našly, jistě - ale toto je další moje srdeční záležitost - a nejen díky úžasné hudbě pana Morriconeho... ()

Jabro

Klasika se skvělým Belmondem v hlavní roli. Ústřední hudební motiv od Ennia Morriconeho si budete pobrukovat ještě dlouho po skončení závěrečných titulků... ()

TomasKotlant

Film stojící na vynikajícím scénáři, který však nebyl využit na maximum. To platí i pro skvělou závěrečnou scénu, která je natočena až moc chladně. *** Ve zkratce: Joss si rád hraje na schovávanou. ()

missbee

Když já prostě ten film miluju. Má láska je umocněná doprovodnou hudbou (ty smyčce!!!) a zrazeným Belmondem. ()

piranha

Málokdo umí vypadat tak inteligentně, zatímco se pohybuje na druhé straně zákona. Dokonale pevnou linku příběhu obohacuje hlavně chytrost, s jakou si počíná hlavní hrdina, a to všechno vyvrcholí na konci. Nechat ho dojít až k letadlu a pak to skončit, tak to asi mělo být. V opačném případě bych měla strach, že děj bude ještě někde jinde pokračovat a já o to přijdu. A to by mi kdovíproč v tomhle případě dost vadilo. ()

Narciska

Odvážný, konvence bořící, přitažlivý, férový, vždy nad věcí a s lehkým osobitým humorem... takovým profesionálem je pro mě jen Jean-Paul Belmondo ()

Matli

Belmodovky jsem nikdy nějak extra nemusel, ale když to shrnu, tak to má spíše víc kladů a žádné zápory, ale je to prostě stará fr. Belmondovka (ta lepší). Hvězdičku navíc musím dát za hudbu, Morricone je prostě borec a je slyšet v podstatě během celého filmu a to je dobře. 67% ()

Azuko

Nikdy jsem nějak neměla v plánu se na Profesionála podívat. Svedla nás dohromady náhoda. Byla jsem přilepená očima u obrazovky a čekala, co se stane dál. Agenta Beaumonta jsem si neskutečně zamilovala. ()

inachisio

Nešlo si nevšimnout vynikajícího soundtracku, který ve filmu zněl od začátku do konce. Belmondo je prostě vynikající herec, který prostě zahraje všechno, zvlášť jeho oblíbený žánr. S příběhem jsem moc problém neměla, ale očekávala jsem trochu víc. ()

Beranek

Působivý thriller o zásadách a morálce poháněný pomstou. Atmosféra filmu hustá tak, že by se dala krájet, jen občas ji velmi vkusně Belmondo naředí trochou humoru, který celý prožitek z filmu spolu s hudbou ještě násobí. Rozhodně nejlepší Belmondův film a řekl bych i jeden z nejlepších francouzských thrillerů vůbec. ()

Joll

Vynikající film jenž okupuje můj osobní TOP TEN filmů.Francouzská kinematografie má své kouzlo a Belmondo jako její nedílná součást v tomto filmu zazářil snad nejvíce ze všech svých snímků.Morriconeho vynikající hudba která dodává tomuto filmu punc naprosté dokonalosti plus výborné herecké výkony, dělají z tohohle filmu opravdovou lahůdku!Škoda že už se takové filmy netočí a pokud se nenajde herec který dokáře zahrát hlavního hrdinu s takovým šarmem jako má Belmondo ani jen tak nebudou.Opravdu skvělých filmů je spousta, ale těch o kterých můžete vyprávět i po letech a jenž ve vás vzbudí pociti jako při sledování je jako šafránu a tohle je jeden z nich! Nikdy nezapomenu..... Rozéne, napsal jsem ti, že budu pořád za tebou...... tuhle scé si vybavím vždycky. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein