Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

Balet

"Zemřu?" - "Ano..." - To bylo poprve, kdy tak někdo na tuhle otázku odpověděl... Tím si mě film získal a od té doby je pro mě kultovní... ()

Zombi

Není co řešit, jeden z nejlepších Belmondovo filmů a jedna z nejlepších filmových melodií, výborná věc. ()

Mikino00

Souboj tajné služby a zrazeného agenta, který je vždy o krok napřed. Belmondo dobrý jako vždy, tohle je prostě role přímo pro něj. Hudba je naprosto úžasná. ()

lukasd

Skvělý Jean-Paul Belmondo, který je opět drsňák každým coulem. Okouzlí také hudba, což není tak překvapivé, když se v titulcích dočtete, že jejím autorem je Ennio Morricone. Myslím, že ústřední hudební leitmotiv dobře pozná i ten, kdo film uvidí poprvé. 90% ()

aLPaC

Možná nejlepší film, co jsem s Belmondem viděl. Nemůžu to říct úplně upřímně, ale s naprostou jistotou to mohu prohlásit za nejlepší Bebelovo krimi. Většina lidí, co si stěžují, si stěžují na poměrně jednoduchý scénář potažmo příběh, ale mě přišel vynikající. Ať už africké vězení, nebo francouzské nahánění. Hossein je tady neuvěřitelná svině, ale parádně zahraná. Možná v něm viděl inspiraci ten borec, za hrál fízla v Dobermannovi. Ale zpět! Jak už jsem říkal, nejlepší Belmondovská krimi s naprosto geniálním závěrem, takže o hodnocení se netřeba bavit. ()

Nethar

Dříve jsem Belmonda měl rád, ale teď už mě to tolik nebere. Ennio Morricone obstaral výbornou hudbu, Belmondo je klasický sympatický tvrďák osmdesátých let, dějově se to hemží hodně nereálnými momenty, ale jo, je to Belmondo, je to klasika. ()

mira007

Ennio a Jean Paul ve vážnějí poloze v politicko-akčním thrilleru s protivníkem Depejrakem. Excelentní věc. Jedna z nejlepších Belmondových věcí ( z těch vážných stoprocentně ). ()

Movie Gourmet

Znáte? Ne? Tak musíte poznat, neboť se jedná o jeden z nejlepších Belmondo(vých) filmů vůbec. Špička svého žánru a zlatý fond francouzské kinematografie. Hudba od Ennio Morricone(ho) taky stojí za to! Verdikt: 5* a 90 %. ()

laepus

Nejlepší kriminálka od Belmonda. Víc nepotřebuju říkat. Anebo jen pár slov - westernový syžet s hudbou Mistra Morriconeho - co chcete víc? ()

Blazin

Rozhodně jeden z nejlepších filmů J.P.Belmonda, jeden z těch opravdu vážnějších a gradující až do konce. Skvělé herecké výkony hlavních dvou hrdinů, J.P.Belmonda a R.Hosseina. Hudba nemá ani cenu vyzdvihovat, je jedna z nejlepších. ()

Garch

Dobré i po letech. Zastaraly jen předstírané pěstní bitky. Belmondovi hrdinové sedmdesátých let se zkorumpovanou mocí neprohrávali, a divák to jinak neočekává ani v roce osmdesát jedna. Ale Georges Lautner nechává otevřeno víc možností.   Profesionál se tak nedrží jednoho stylu. Z dobrodružný-akční-rošťácký přejde do dramatičtější polohy. Když jsem Profesionála viděl prvně, do poslední chvíle jsem čekal jiný konec. PS Hudební motiv je jeden z Morriconeho nej. ()

hacho

Tenhle film patri mezi me nejoblibenejsi. Dukaz, ze Belmondo neni jen sasek (byt i ten vyborny). Vubec bych to nehodnotila jako jeho typicky film, jak se nekdo zminoval. Pribeh me dostal. Zanr bych zaradila spis jako drama - o muzi, ktery se prisel pomstit. A udela to opravdu s veskerou eleganci. A ta nadherna hudba... ()

hnkflknk

Chvíli jsem si říkala: "Jaký žánr mi to připomíná? " A pak mi to došlo. Hrdina, který jde za svým cílem přes všechny překážky s lehkostí a výrazným charismatem, hra očí, drsný boj na život a na smrt. Vždyť je to western, akorát bez divokého západu. Místo koní auta, drsní chlapíci vyměnili ošoupanou bundu za policejní unifomu nebo sako, nad hlavním hrdinou se všechny dámy rozplývají touhou, protože je tak dokonalý gentleman, vyrýsované charaktery postav.........Pěkných pět hvězdiček. ()

wampire23

Hmm. Neviem prečo mi to celé prišlo také komické. Belmondo nepatrí k mojím obľúbencom a tento film to potvrdil. Zdalo sa mi akoby tvorcovia chceli spojiť Šakala s Četníkom zo St. Tropez. Najlepšie je zmiznutie helikoptéry počas záverečných titulkov:D ()

WinstonS

Proboha, jak já miluji ústřední skladbu, kterou složil sám velký Ennio Morricone! Pusťe si ji, zavřete oči a vychutnávejte. Vždyť v ní je přece všechno, co pro mě dělá Francii Francií - ranní káva v kavárně na rohu pařížské ulice, křupavá bageta s croissantem, labužnické šlukování z gaulloisky při čekání na TGV, mřížková francouzská okna s okenicemi, malé a úzoučké výtahy, okouzlující a v každém věku elegantní ženy, vítr pohrávající si s vlasy vaší přítelkyně při večeři na palubě restaurace brázdící noční Seinu, podmanivý pohled na ozářenou Eiffelovku, usměvavý prodavač novin na rohu ulice kousek od Louvru, vychlazené víno jež popíjíte v zastrčené vinárně v Montmartru, spící vandrák s knihou od Voltaira pod hlavou... ()

Vitaminy

Vtipy, akce, nadsázka, podrazy, milenky, manželky, silná slova, vážné pohledy, honičky v autě,.... Vše co se člověku může na filmech líbit, tak se v tomto díle objeví nesčetněkrát. Film jsem viděl pouze s českým Krampolovským dabingem, tak věřím, že v originále by si film zasloužil klidně i šest hvězd. Smekám před tím, jak Jean suprově zahrál roli "Jamesa Bonda" , kterého hodí přes palubu. PS: Ten loupák, platí kamarád! !!! ()

Hepy13

Jedna z mých nejoblíbenějších ''Belmondovek'' s výborným scénářem a výkonem Belmondíka. Ale něco je tu přeci jen jestě lepší než jeho samotný výkon, (a to není tak snadné překonat) je to Morriconeho geniální skladba. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein