Sériový vrah žen řádí v pařížských ulicích. V uličkách pařížské židovské čtvrti Marais řádí vrah. V noci přepadává ženy, roztrhá jim šaty a pak ji zabije. Poslední případ se udál blízko místního řeznictví. Velmi snadno se nabízí první podezřelý – řezník, kterého k výslechu vytáhnou přímo z postele. Maigret záhy zjišťuje, že tenhle člověk nebude ten pravý. Maigret nastraží riskantní past. Do nočních ulic vypustí pár „volavek", které mají zabijáka nalákat. Všichni jsou v pohotovosti, a přesto vrah znovu udeří. (Česká televize)

Skuby47

Je to chytrá, dokonale vystavěná detektivka ze staré školy s originální zápletkou, výbornými herci a nezapomenutelnou větou, z původního dabingu pronesenou Maigretem k vrahově manželce a matce, která mi utkvěla v paměti a vybavila se i po letech : „Obě dvě ho milujete, ale jedna z vás ho miluje víc“. Co ještě dodat - Maigret a Gabin jedno jsou. ()

filmmovier

Působivá detektivka s depresivní, temnou atmosférou. Kriminálka ze staré francouzské školy, černobílá, s excelentním Gabinem v hlavní roli, a s mladou Annie Girardot a mladým Venturou v rolích vedlejších. Fakt krása, jediné, co mi na tom vadilo, je ta poněkud přemrštěná (ale jen trochu) délka, přece jen Maigretovky nejsou nijak dlouhé. Ovšem to je jediná věc, se kterou mám problém (ale ne moc velký). Vynikající předloha, geniální scénář, kamera, režie, hudba a nepřekonatelný Jean Gabin v hlavní roli, jeden z nejlepších francouzských herců a jediná reálná předloha Maigreta. On JE Maigret, až dosud byl u mě jednička Cremer, ale to už neplatí. Fantastičtí herci jsou naprosto všude, i v těch nejmenších rolích, takhle vypadá správný herecký koncert. A i když je od počátku jasné, kdo za tím vším stojí, vše je tak geniální, působivé a neskutečně napínavé, že to prostě žerete. A když k tomu připočtete i vynikající brněnský dabing se Zlatomírem Vackem v hlavní roli, máte přesný obrázek toho, jak má správný film vypadat. A Maigret tohle všechno splňuje téměř na výbornou. Určitě se podívám i na další dva kousky, škoda, že je těch maigretovek s Gabinem tak málo...88%. ()

andrii

"Ten klapot dámských podpatků už nešel vydržet, a tak zlomil je." A komisař Maigret? Klasický, přemýšlivý, nesmlouvavý, přímočarý, s dýmkou, postřehem. S gabinovským přehledem. ()

farmnf

Jejda, to byla nádhera, a ta Paříž! Fragre to napsal za mě. Jen upozornění: Bacha na řezníky a jejich nástroje. ()

Autogram

Komisár je správny vyšetrovateľ, keď sa zahryzne, tak už nepustí. Na dnešné pomery nezvykle chaotické vyšetrovanie, veľké množstvo ľudí sa motá všade, kde sa dá. Ale účel je splnený, vrah je nakoniec chytený, pričom odhaliť ho nebolo nič jednoduché ani pre diváka. Výborná je atmosféra prechádzania množstvom úzkych starých francúzskych uličiek. Scénu, ako pri poučovaní volaviek Lino Ventura preletí vzduchom som si musel pustiť viackrát. –––– Nevím, o co vám jde, pane komisaři, ale děláte to dobře. ()

JohnSmith

Maigret je pro Francouze asi něco jako pro nás rada Vacátko. Delannoy natočil dnes již klasickou detektivku s naprosto vynikajícím Gabinem, který svými výslechy a předstíranou naivitou, dotlačí lidi k doznání. Girardotová s Venturou se tak mohli učit od mistra herectví v přímém přenosu. ()

MI-380

Všechno tu za asistence kvalitních hereckých výkonů plyne tak nějak pomalu, jasně a přehledně až k logickému finále: 75% (viděno podruhé, 589 hodnotících, 82%). ()

vitekpe

Je to stara dobra francouzska detektivka, ktera ma ale svoje mouchy. Tou hlavni je nekonecnost...ja to nedokoukal. Takze pokud mate nekonecnou trpelivost, spoustu casu a neusinate u televize, mohlo by vas to potesit. ()

Finskej

Co vůbec dodat... Jean Gabin je v úloze komisaře Maigreta naprosto bezchybný a jeho ztělesnění slavného kriminálního komisaře musí potěšit každého ctitele kánonu. Ti, kdo u slavných detektivů ctí věrné zpodobnění literárního originálu a netouží po nějakých "kreacích" (fuj), "obohaceních" (fuj) a "vlastních osobních přínosech" (fuj), mohou - a dokonce by měli - bez obav shlédnout. ()

klúčik

Maigret ako Gabin bol nezabudnuteľný.... Mladučká A.Girardotová a treba si všimnúť aj Lina Venturu...Tieto filmy sú klasikou krimi filmov....85%. ()

bila.tecka

Víte, co je u filmové detektivky podstatné? Jistě, herecké obsazení, režijní vedení. To hlavní a nejhlavnější je ovšem Scénář. Kvalitní předloha, která nenechá diváka vydechnout a spolu s autorem přemýšlet o motivech. Je to pro mě ve filmu jediný žánr, kde bezvýhradně dokážu přijmout adaptaci. Georges Simenon stvořil svého zarputilého komisaře pro literární svět, ten ze stříbrného plátna mu bude vděčen za tak konzistentní příběh. Jean Gabin je dokonalý Maigret, jak jinak... ()

Kovaja

Ze všech tří Maigretů v podání Gabina je první a úvodní díl špičkou ledovce. Úžasné dialogy a Maigret v nejlepší kondici. Gabinovo charisma je top a tenhle kousek i vzhledem k roku výroby je na klobouček :-)) ()

Lionheart

Nádherně natočený pomalý francouzský noir. Gabin tradičně skvělý, ale vyloženě jsem si užíval hlavně tu obrazovou stránku filmu. ()

Rozjimatel

Film, ktorý dýcha čarom starých dobrých detektívok. Tento pocit podporuje aj pekná čiernobiela kamera, túlajúca sa nočnými parížskymi uličkami a aj príhodný hudobný motív s množstvom variácií. Film trochu zráža občasná naivita prítomná v niektorých scénach, dialógoch, v správaní sa postáv (to je niekedy značne strojené), či v dejových zvratoch. Z hercov ma, okrem vždy výborného Jeana Gabina, zaujali Annie Girardot a Lino Ventura na začiatku ich hereckej kariéry. ()