• golfista
  *****

  První obsazení Jeana Gabina do role slavného inspektora Julese Maigreta se režisérovi Jeanovi Delannoy vyplatilo vrchovatě. Nádherné Gabinovo herectví zapadá do Simenonovy postavy naprosto dokonale. Laskavý, ale tvrdý vyšetřovatel vražd u Seiny v Paříži už nikdy nebude lepší.(19.5.2003)

 • ripo
  ***

  Nostalgické spomienky na ČB vysielanie s pôvodným dabingom 60-tych rokov a s mladučkými Annie Girardotovou a Linom Venturom vo vedľajších úlohách, ktorí sa o pár rokov stali hviezdami francúzskej kinematografie. 3***(28.7.2015)

 • cheyene
  ****

  Atmosférou prosycený začátek mě navnadil do pozorného sledování tohoto snímku, kde výborně hraje jak Jean Gabin, tak Lino Ventura v menší roli nebo Annie Girardot. Postupem času sice již film postrádá onu potemnělou, vražednou atmosféru, avšak zase dává více prostoru právě pro herce. Zasloužené 4*.(1.1.2014)

 • tahit
  *****

  Asi je zbytečné opakovat, že i v tomto případě má na filmu prvořadou zásluhu nezapomenutelný mistr stříbrného plátna a dobrácký bručoun Jean Gabin, inu, kdo umí, ten umí. Ano, ten, kterého tolik vychvalovaný a všemocný Hollywood v časech jeho emigrace neuměl vůbec prodat vkusu amerického diváka. Ale zpět k filmu. Jde o báječný film, který svou pohodovou atmosférou musí snad každého uspokojit. Prostě svým stylem jde o takovou nenáročnou oddechovku, kterou nelze snad ani pořádně nevychutnat. Takže závěrem jen dodám, až někdy budu zase jednou v Paříži na Montmartru, večer rád a s chutí připiju láhví ostrého Calvadosu na věčnou slávu pana Gabina.(11.3.2011)

 • dopitak
  *****

  Přidávám společný komentář k filmům Komisař Maigret zuří a Maigret klade past, viděným bezprostředně po sobě. V obou případech mé hodnocení zásadně ovlivnil dabing, zatímco novější Komisař Maigret zuří s novým dabingem (Schánilec, 2003) je nudná záležitost typické krimi, která nemá pořádně o čem vyprávět, a na niž ihned zapomenete a není problém u ní opakovaně usnout, starší Maigret klade past s výborným Zlatomírem Vackem a celou dabing partou z ČST Brno je zábavný, veselý i napínavý (kombinace jadrného humoru, bodrého vyšetřovale a archaismů nejvíc připomene nejlepší příběhy rady Vacátka). Zase se ukazuje, že 50 let starý film nelze nadabovat v dnešní mluvě. Ty skvělé dialogy, dnes už nepoužívaná slovní spojení, slovní humor, to je vše, co se podařilo v původní úpravě a nepodařilo v nové.(15.6.2014)

 • - Jean Gabin byl dosud (2011) posledním francouzským hercem, který ztvárnil Maigreta ve filmu. (Snorlax)

 • - Jean Gabin byl osmý herec, který od roku 1932 ztvárnil Maigreta. (Snorlax)

 • - Jules Maigret je smyšlený policejní komisař francouzského soudu, stvořený Georgesem Simenonem. Maigret vystupuje v 78 románech a 28 povídkách napsaných z let 1929 až 1971. (Rosalinda)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace