• WANDRWALL

Takových Maigretů potřebuje každá země mnoho, a pak bude společnost krásnější.(6.8.2010)

Označte mě za rouhače, pro mě je Maigretem Bruno Cremer. Hovořit o tom, že v tomto filmu hrál Ventura, je obdobné jako obdivovat jeho titulky. Co si ovšem obdivu zaslouží, je samotné rozuzlení. Gabinův Maigret s chladnýma očima nechá s nonšalancí sobě vlastní sklapnout past.(23.11.2013)

Prvý z príbehov komisára Maigreta s Gabinom sa vyznačuje rýchlym tempom, čo ma nadmieru prekvapilo. Dáva si záležať na atmosfére parížskych uličiek a prepracovaných dialógoch. Simenonove knižky som nečítal, ale ako sa sám autor priznal, vychádzal z fyziognómie práve tohto herca. 4+(16.11.2011)

Tak to je první liga s mnoha hereckými legendami francouzské kinematografie - Jeanem Gabinem, Lino Venturou či Annie Girardot. Logické rozplétání příběhu, nadhled nad případem, humorně laděné poznámky a především výborný herecký výkon. To je nepřekonatelný a nezapomenutelný Maigret, trpělivě čekající na sklapnutí dobře nakladené pasti tajemnému vrahovi pařížských žen.(16.2.2010)

Atmosférou prosycený začátek mě navnadil do pozorného sledování tohoto snímku, kde výborně hraje jak Jean Gabin, tak Lino Ventura v menší roli nebo Annie Girardot. Postupem času sice již film postrádá onu potemnělou, vražednou atmosféru, avšak zase dává více prostoru právě pro herce. Zasloužené 4*.(1.1.2014)