G. Simenon snad psal Maigreta pode Jean Gabina. Dokonalý film podle dokonalé předlohy s dokonalým hlavním představitelem. Všechno to má jedinou vadu: Maigret se už nikdy nikým nedá natočit lépe.(12.2.2011)

"Nevím, o co vám vlastně jde komisaři, ale děláte to dobře.."(27.7.2015)

Simenonovho Maigreta predstavovaného Davidom Suchetom programovo ignorujem, dva filmy so Jeanom Gabinom považujem za sympatický pokus, ale typologicky mi najviac vyhovuje Maigret v podaní Bruno Cremera. Film Maigret kladie pascu zostarol viac, ako by bolo vhodné. Dej sa pomaly vlečie dopredu, herecké výkony, s výnimkou štandardne dobrého Jeana Gabina, ma tiež neuchvátili a zbytočne som v obdivných komentároch hľadal niečo, s čím by som sa mohol s pokojným svedomím stotožniť. Považujem tento film za veľmi dobrý priemer a vôbec neľutujem, že som si ho pozrel. Ale medzi mimoriadne filmy ohodnocované štyrmi hviezdičkami ho nemám dôvod zaradiť.(28.7.2015)

Na tohoto Maigreta ti ostatní neměli ani náhodou, i když takový B.Cremer člověka zvyklého na Gabina rozhodně nepohorší! Ale Gabin je Gabin a už nikdy, bohužel, nebude... Opět geniální dílko světové literatury a filmu od G.Simenona. Tentokrát je Maigret i se svým týmem postaven před těžkou situaci, ve městě někdo vraždí ženy, všeobecný strach se znásobí, když údajný zadržený pachatel není tím pravým.!!(13.12.2006)

Krimi pre pamätníkov, v ktorom nejde len o odhalenie vraha, ale aj tienistejších stránok ľudských pováh. A presne tak a nijak inak to má v tomto žánri byť! Gabinov Maigret je naviac neskutočne čarovný, hlavne v prítomnosti pani Maigretovej, to som sa dobre nešúľal. Krásny film!(22.3.2011)