Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

3 AM Code

Zatim jednoznacne nejzabavnejsi kus nove serialove sezony. Nevim jestli bych Banshee oznacil za drama, tvurci si s logikou hlavu nelamou, specielne pokud maji prilozitost ji hodit prez palubu a misto toho predvest nadupanou rvacku. Neberou se prilis vazne a je to tak dobre. Zpracovanim klasicky moderni serial (explicitni sex/nasili ala Spartacus, Rim, Hra o Truny etc..). Jak dlouho si serial zachova lesk uvidime.. dodatek 2015/4: S prichodem treti sezony musim srazit celkove hodnoceni, tvurci uz neprichazeji s nicim novym a nedostatek invence nahrazuji pouze tim, ze nosi do mlyna vice kbeliku krve. Cira pornografie. Skoda.. ()

KR4T4S

Amiši, fetky, dealeři, střední škola, FBI, radnice, vězení, motorkáři, indiáni, mukli, lotr, arcilotr atd. Výčet postaviček jako v Twin Peaks plus klasické propriety Allana Balla. Myslel jsem, že Banshee je malinký zapadákov, ale jaksi není tak malý. Autoři si docela záludně a alibisticky nechávají pro sebe nějaké info o velikosti nebo komplexním pohledu na město/okres (?) snad aby mohli přidávat a přidávat. Po 7. díle nevím, jak na to nahlížet. Hlavní hrdina dokáže být někdy poměrně protivný asshole, Rabbita hraje nesympatický herec, několik nelogických/nereálných řešení situací a počínání postav. Přesto to není úplně k zahození, body nahoru za Starrovo herectví, krev a bitky a zase krev, amišku Rebbecu, Ulricha Thomsena. Snad to desátým dílem uzavřou, protože fakt nevím, jak by chtěli autoři šerifovi ten cover pro ostatní obyvatele dál utajit. Aniž by si dělali srandu z diváků nebo okolního světa kolem Banshee. Zatím tak 70% ________ Poslední tři díly: místy to působí až směšně (nonstop chrlení "cool" tvrďáckejch hlášek už je prostě moc, souboj na žicvot a na smrt roztáhlej přes půl dílu a stejně poslední slova jsou ve významu pořád a navždy přátelé i když jsi hajzl/kráva). Konec Rabbita je zas vyloženě facka do ksichtu. 2.série mě už nezajímá. 50% ()

kenkaku

V záplavě tupoučkých sérií pro děti je tady za se konečně něco kde se nemusím stydět za to co vidím. Ne, vůbec mi nevadí zvraty a sem tam nelogické chování postav. Toho je minimum. Na seriálu je znát, že autoři vědí co dělají a mají vše srovnané (několik rozjetých dějových linek a tucty možností kam pokračovat). To je fajn. Co mám na seriálech jako je Banshee rád je: a) 10 dílů v sérii. b) na prdel dostávající amerikanistické puritánství c) když se dva poperou, fakt vypadají jako po bitce. Doufejme, že jim to vydrží i do dalších řad. řada #2: nevydrželo :(. Druhou řadou sérir tak nějak dochází dech. Naprostou korunu všemu dala potom 5. a 6. epizoda (pod taktovkou idiota jménem Babak Najafi), který si Banshee popletl s art cvičením do školy. Naproto nechutný roztřesený styl udělal z hlavního hrdiny (jinak solidní mlátičky) srágoru před duševním kolapsem. Takže druhá série veliké zklamání :(. No... na rok 2015 je ohlášena i třetí. Tak se nechme překvapit. řada #3: Stupidní artové pojetí sice polevilo (opravdu ten schizofrenní střih mě rozčiluje), ale nezmizelo. Scénáristům navíc evidentně dochází dech, protože se přestávají soustředit na detaily (postavy se začínají chovat stupidně) a začínají nastavovat kaši. Opravdu jsem zklamaný kam se Banshee posouvá, proto snižuji hodnocení o jednu hvězdičku. řada #4: obrat o 180°... celá řada je prakticky jeden detektivní případ řešený formou flashbacků. Ty jsou sice otravné (před týdne, před měsícem, před dvěma dny... jako by se čas zastavil a během série nikam neubíhal :)), ale dávají sérii nový náboj. Trošku mi přišlo že se polevilo v "naturalismu" kterým se vyznačovala hlavně první řada, ale ne nijak extrémně na škodu. Velmi důstojné zakončení série. VELMI! ()

Arkanoid

Testosterón, čo vyteká aj ušami. Seriál plný ráznych, mužných hrdinov, pravých chlapov, z ktorých najviac vyniká hlavná postava, šerif. Ale ani ženy nie sú na zahodenie, či už krásou, alebo umením boja. Bitky, podmanivá kamera, mix kultúr a neustály zločin nedajú postavám vydýchnuť. Postavy sa prekvapivo rozvíjajú aj cez neustálu akciu a fyzické strety. Drsný seriál pre chlapov, čo nahrádza hĺbku postáv (aj keď niekedy im aj hĺbku uveríte) štýlovosťou, akciou, kde neustále tečie krv a praskajú kosti a vôbec to nevadí. ()

pavcas

První přečtení recenzí na tenhle seriál o šerifovi malého městečka ve mně evokovalo westernový nálady a s westernem nejsem kamarádka. Dala jsem tomu ale šanci a nelituju. Děj se odehrává samozřejmě v současnosti. Novej šerif s příznačným jménem Hood je bejvalej zlodějíček, kterej má víc štěstí než rozumu ( hlavně ohledně toho jak snovej job získal), na druhou stranu když se stála fronta na charisma díkybohu šel dvakrát. Šéfuje tak nějak po svým, s nikým se nemaže, před nikým neskloní, pro ránu nejde daleko, ale překvapivě z něj ve vězení nevymlátili cit pro spravedlnost a že se hodně snažili. Výsledkem je poutavá krimi, kde se hlavní hrdina snaží najít nějakou rovnováhu mezi tím řešit většinu situací pěstmi, získat svou drahou zpět a snahou nedostat se zpátky do lochu. A daří se mu to zatím na výbornou. Pro ty zástupkyně něžného pohlaví které jsem nepřesvědčila dodávám, že téměř v každém dílu jako bonus dostanou hercovo nahé pozadí..a to už se vyplatí, protože rozhodně je na co se koukat:-) A ani po třech seriích to neztratilo grády, spíš naopak! ()

BMAJTZ

S Banshee je to složité. Od prvního dílu mě tento seriál prostě bavil a bavil mě celou první řadu. Kdo by si taky neoblíbil béčkový akční seriál kde teststeronový antihrdina dostane po tlamě v každém díle. Mno ale pak přišla řada druhá a na akci a zajímavosti se trochu ubralo. Příběh se tak trochu točil v kruhu, ale naštěstí přišla skvělá třetí, která vše uvdla zase do správných kolejí. V poslední čtvrté řadě ale tvůrci změnili tempo a snažili se o jakési ozvláštnění. Čtvrtá řada je nacpaná zajímavými motivy až k prasknutí, ale její potenciál je trestuhodně nevyužitý. Prakticky ze všech předchozích tří řad bych si vybavil alespoň jednu opravdu "kukervoucí" akční scénu nebo bitku, ale čtvrtá nic takového nemá. Takže ve výsledku je možná dobře, že to takto ještě skončilo. Uvidíme, zda tvůrci nevyrukují s nějakým spin offem, několik zajímavých postav by si ho zasloužilo. ()

Kaceris

Vždy som sa pozeral na tento seriál ale nikdy som sa nemohol prehovoriť aby som zapol aspoň ten prvý diel. Keď som sa ku tomu konečne dostal, tak som si hneď ako prvé povedal ako som tento seriál mohol tak dlho odkladať? Zapol som to a zo začiatku to išlo tak z hľadka no potom sa to rozbehlo. O originalite príbehu ani nehovorím. Každá postava má svoje miesto ktoré má nejaký vplyv na dej. A top postava Lucas Hood.. No tak ako môže byť! ()

Forsberg11

1.Sezóna: Banshee je seriál vyložene na vypnutie mozgu a relax pred obrazovkou. Niektoré scény a sled udalostí sú až smiešne, ale ak divák pristúpi na "pravidlá hry" bude spokojný. Akcie aj sexu je tu až až, nejaké tie intrigy, zápletky a twisty. Krásne ženské telá a nabúchaný Antony Starr, ktorý mi "sadol" hneď od začiatku. Škoda miernej jednoduchosti a množstva klišé, ktoré trochu tento seriál zatiaľ degraduje. Uvidíme s čím sa tvorcovia predstavia v ďalších častiach a sériách. 65 %!! ()

Sdoom

Skvělý nápad a zajímavé postavy (a tím nemyslím jen Ivanu Milicevic a Lili Simmons :-) ), to jsou asi dvě největší devízy Banshee. Fakt mě to bavilo a nebýt pár hlušších míst uprostřed série, bylo by to možná i na plný počet. Pár nějakých logických lapsů by se taky našlo, ale nic zásadního, co by narušilo celkové vyznění. Taky mi úplně nesedl Antony Starr, ale že by mi vyloženě vadil jako hlavní postava, to ne. Jsem zvědav, jakým směrem tvůrci směřují 2. a další sérii. (HD, orig.) ()

LexBarker

Skvělej seriál, kde se vyskytuje plno echt sympatickejch postav a to včetně záporáků. Děj se valí dopředu jako Lucasova pěst a během čtyř sérií se za zvuku praskajících kostí, vrzajících postelových per a suchých hlášek stane dost událostí na to, aby se člověk mýho typu dobře bavil... ()

Spike23

Největší překvapení tohoto roku a bezpochyby jeden z nejlepších seriálů, co jsem zatím měl možnost vidět. I když se ze začátku může zdát, že celková zápletka je už celkem ohraná a moc originality se tam nenajde, po zhlédnutí několika dílů jsem se chytal za hlavu, že jsem si vůbec něco takového mohl myslet. 10 naprosto vynikajících a skvěle na sebe navazujících epizod s perfektním zakončením, které dohromady tvoří něco doposud něco mezi seriály nevídaného. I přes kvalitu poslední série Dextera, která se mi zdála zatím ze všech nejlepší, docela začínám pochybovat, že nová série dokáže tento rok Banshee překonat. Je teprve březen, nicméně Banshee je už teď pro mě seriál roku, na který jen tak nezapomenu. ()

Pyth

Cistokrevna akce - napeti, sex, hodne zbrani, hodne nasili... mozna obcas pridat vic logiky (/spoiler akce v muzeu wtf?).. Carrie mi moc sympaticka neni, ale zbytek castingu mi prijde fajn. Za me se moc tesim na druhou sezonu 1. sezona - 84% :) ()

Ivusha

Mám za sebou první tři díly a slintám po dalších... ještě, že jsem to začala sledovat až ve chvíli, kdy už byla celá první řada venku, muhahah :D ()

Dino5an

Rubačka, která prostě baví. Finále druhé série se zavděčilo všem krvežíznivcům a nezbývá než těšit se na další sérii. ()

-Dawe-

Nikdy jsem neviděl tolik zajímavých postav v jednom seriálu a žádná neni přebytečná! Nic drsnějšího jsem snad nikdy neviděl. Jo a first-person scéna ze třetí série nemá konkurenci! ()

Lukoboss

Po první sérii musím říct, že je to dost v pohodě. Ano, viděl jsem lepší seriály, na druhou stranu existujou mnohem větší kraviny. Navíc je to víceméně můj obíbenej žánr, takže si nemůžu nějak zásadně stěžovat. Jo, jsou tam občas trochu takový divočiny (teď myslím z filmařskýho hlediska, ne ty erotický scény), ale to se dá celkem přejít. Aspoň zatím.. uvidíme, jak to bude pokračovat. EDIT 6.9.2015: Ale jo, po dvou sezónách si to tak nějak drží pořád tu stejnou laťku. Sice si nejsem jistej, jestli se to nestane stereotypním (náběh tam trochu je), ale to se necháme překvapit. EDIT 11.9.2015: Třetí série už je trochu stylem nahoru-dolů a co mě úplně nejvíc utvrdilo ve snížení hodnocení je poslední díl, kterej by měl být vlastně nejvíc nadupanej - nechci spoilerovat, ale těch "náhod" a hloupostí sem tvůrci narvali fakt zbytečně moc. Navíc se vždycky musí něco posrat (jakkoliv), aby vůbec byla zápletka. Hmm hm.. EDIT 21.5.2016: Poslední díl je za náma a já zvedám hodnocení na konečný 4*. Je dobře, že seriál skončil zavčasu a nenatahovali to nějak nesmyslně. 4. séria šla příběhově nahoru, tvůrci se nebáli do toho hrábnou už od začátku a dělali dost zásadní záseky, který by divák normálně nečekal. A poslední díl, to byla jen třešnička na dortu - nejlepší z celé série. Došlo k všelijakým zúčtováním všude možně (nechci nic prozrazovat), někdo možná spokojenej úplně nebude, já jsem. :) P.S.: Jen jedna věc mě u hlavního hrdiny pořád ale vrtá hlavou, sakra! ()

Dodmund

Viděna 1. série. Když jsem viděl hodnocení 84%, tak jsem tomu dal šanci. Ale pro mě ty USA krimi/akční seriály nejsou. Spousta bojových a střílecích scén, v tomto případě i explicitního sexu. Přitom děj prachmizerný, ambice vykreslení charakterů snad ani nebyla, logičnost rozhodnutí a motivy jednání zcela nahodilé, časová a prostorová nenávaznost. Když má být hlavní hrdina nejlepší bijec široko daleko, tak zbije profesionála, když má být scéna, kde dostane, tak najednou je bit starochem. Dialogy jak z parodie. Strašné! ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno