Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Série(4) / Epizody(38)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

ddf76

Lucas Hood (Anthony Starr) je serif, ktery rozbije hubu nebo urve kus ucha na pockani :). Velmi netradicni americky serial, asi nejaka nova vlna v zaprdnene americke serialove produkci. Ulrich Thomsen v roli slizkeho zaporaka potesi :). Serial pro dospele s kulema :). Hodnotim po 4. dilech a tesim na patej dil. ()

phoebe79

tak zvyšuju na pět, sice postupem víc vnímám pár blbůstek a nedotaženosti, ale co, je to sakra zábavný a na každej díl se těšim! ()

joudas

Musím se přiznat, že po druhém díle (který teď po poslední epizodě považuju rozhodně za nejslabší) jsem přemýšlel, jestli s tím nemám seknout. Moc mě tenhle seriál nebavil, přišel mi až příliš nerealistický, klišoidní a ani Antony Starr mi moc nesedl. Ale vydržel jsem a ani v nejmenším toho nelituju. V každém díle je pořádná dávka akce (která mnohdy strčí do kapsy i kdejaké filmové béčko), násilí, sexu a dokonce i z šerifa se stal docela sympaťák, přestože do vyloženě kladné postavy má hodně daleko. Hlavně se to však nesmí brát moc vážně. // 2. série jede dál podle svých vlastních fyzikálních i všech jiných zákonů a je to jen a pouze dobře. Líbí se mi, že dokázali zakončit jednu dějovou linku, která se táhne od první série a zbytečně to tak nenatahovali. Zároveň vzniklo pár jiných a já se nemůžu dočkat třetí řady. // 3. řada stále paradní. Mám pocit, že akce nestrčí do kapsy kdejaké fimové béčko, ale i áčko. Co víc dodat? ()

edie sedgwic

Uz to bolo parkrat spomenute v predoslych komentaroch. Prva seria zacina naozaj dynamicky a okamzite divaka chyti. Posledne diely vsak naberaju na patetickosti a prehnanej dramatickosti. Zaver ma do velkej miery sklamal ale verim, ze druha seria to aspon ciastocne napravi. ()

Wawer

Banshee je skvěle natočené, zábavné a lokálně bych řek, že vyloženě strhující (na zatýkání boxera se jen tak nezapomíná). Problémem je scénář, ten se už od začátku tváří spíš bečkovitě. Ale tím jak scénáristé vymýšlejí další a další dějové zákruty, stává se spíše cečkovitým. Výsledkem je seriál, na který se dobře kouká, ale musíte leccos zkousnout, např. fakt, že hlavní hrdina vydrží víc než Rocky a přestože vždycky dostane solidní čočku, na začátku dalšího dílu je z něj zase hezoun. Lepší 3*. Druhá série jen pokračuje v sestupném trendu, přibývá slabších dílu, příběh už je vyloženě céčkový, ale akce je pořád mistrovská (při sledování posledních dvou dílů si nelze nevzpomenout na Maxe Payna, toho herního samozřejmě), silnější momentů je tu sice méně, ale pořád dost. Slabší 3*. Třetí série je ovšem úplně jiné kafe. Erotika vymizela a akce přibývá a přibývá. Co díl to akční náser. Každý už ví, že nejde o nijak realistický a duchaplný seriál. A s přihlédnutím k tomu faktu lze říci, že Bashee je v zásadě v žánru elita. Lepší 4*. Čtvrtá série je strmým ústupem ze slávy, který se podaří vykompenzovat až ve druhé polovině posledního dílu. Zobrazení násilí už je přepálené a i zápletka vypadá, jak kdyby tvůrci, chtěli po svém přetočit první sérii True Detective. Za mě lepší 2*. ()

zakoslaf

Brutalitu seriálu jsem si zamiloval hned v první sérii ale že ta úroveň půjde ještě vejš jsem fakt nečekal. Třetí série je zatím neskutečná jízda ! Pro mě nejvíc badass seriál současnosti. ()

pipapa odpad!

Další vysoce komerční megaprodukce po americku - násilí, krev, vulgární mluva, bizarní nesmysly, supermani, vypadající spíše jako krvelační šašci a přehršel hrubého, ale jak jinak, přece jen, v komerci jedině možného, fingovaného sexu. Mača při fingovaných souložích připomínají spíše sbíječku, která chce provrtat ženu i s postelí nebo se zdí za ní, nebo jsou všichni sadisti? Když není nic k vidění, tak alespoń tvrdé divadlo - to na hlupáky určitě zabere. Krátký full-frontal s Chrisem Coyem nezmění skutečnost, že v tomto předlouhém seriálu je mužská nahota opět tabu. Přirozenost je zakázána nebo striktně omezena, hnus a excesy jsou povoleny naplno - od takovýchto produkcí ale také nelze nic jiného očekávat...Dva nebo tři díly jsem horkotěžko zkoukla a vzdala jsem to, neb mi bylo hned jasné, že střídání násilí a sexu podle zaběhnuté komerční šablony se tu bude opakovat stále dokola celých ca. 33 hodin...Pro otrlé a nenáročné obecenstvo. ()

Bozvav

Po shlédnutí první řady musím říci, ž mne seriál nijak neoslovil. Možná je na vině velmi neucelený koncept, jako by sami tvůrci úplně nevěděli, co si s tím počít. Spouta rvaček, mnohdy nelogických a zbytečných. Necharismatický hlavní hrdina, podivně vykreslené charaktery postav, nenavazující děj, netraktivní prostředí. prostě nic pro mne. O další řadu už ani nestojím. ()

bundaboy

Pilotní díl mě velice příjemně překvapil, dobře natočené, výborná hudba i herci. Celé mi to dost připomíná drsnější Justified. Jediné, co mi vadí, jsou přepálené honičky (jak z jiného seriálu) a občas mi připadají některé scény až zbytečně brutální, jako by tvůrci chtěli šokovat za každou cenu. Každopádně po konci S1 musím zvýšit hodnocení na 5*, protože je to jeden z mála nových seriálů, u kterého jsem se každý týden nemohl dočkat nového dílu. 90% --- Druhá série byla ještě o malinko lepčejší. 95% --- A teď zase rok čekat... :( ()

Loooki

Strašne klišoidný príbeh, plný násilia, strieľačiek, hrdinov, poškodených rodinných väzieb a napriek tomu som sa stále čudoval, čo ma k sledovaniu priťahuje. Hodnotené po I. sérii. ()

bobrux

Díl co díl sex, surová (a dalo by se říci i syrová) akce a potoky krve. Teď si vše, co jste si představili, vynásobte dvěma a dostanete přibližnou představu o Banshee. Falešný šerif ve vidlákově původně zněl jako námět na dva tři díly, ale místo broukání té samé písničky pořád dokola, se postupně vytvořilo několikavrstvé drama, které dokáže každou epizodu plně udržet mou pozornost a hlavně natěšit na epizodu další. Víceméně každé postavě můžete nějakým způsobem fandit a zároveň ji považovat za zápornou. K černobílým charakterům dobra a zla mají skutečně daleko a míra frajer/hajzl se přelívá ze strany na stranu díl od dílu. Sice se všichni po všem tom kočkování, kuchání, střílení a řezání záhadně rychle uzdravují, ale co už. Kdo by chtěl několik dílů sledovat uzdravujícího se šerifa/zloděje, místo záživné akce a vypjatých sexuálních vsuvek? První sezóna rozehrála vše až podivuhodně dobře, snad se na tom s dalšími díly nic měnit nebude. Výborných seriálů není nikdy dost. ()

Dexihno

Po třech dílech musím říct, že je to fakt nářez, někdy až moc nechutný. Lucas Hood je sympatická postava, která se nikoho nebojí! Po závěru 1. série musím říct, že poslední 3 díly jsou už úplně odlišné od těch dřívějších, ale to neznamená, že by byly horší. Více akce, ale více předvídatelnosti. Finále je ale i tak velkolepé! Btw. Lucas Hood je motherfucking boss! Seriál stále sleduji a další dvě řady ještě přidávají na tempu! EDIT: Tak po dokoukání seriálu musím říct, že oproti ostatním, kteří si stěžovali na finále a obecně celou poslední sérii, tak mě finále přišlo naprosto skvělý (až na pár fakt divně sestříhaných scén). Všichni očekávali ještě více brutality a nonstop akce, ale mě tohle naprosto vyhovovalo, dozvěděli jsme se něco více o postavách a emocí, bitek a ani střelby neubylo. Je pravda, že linie se seriovým vrahem asi být nemusela a mohla být nějaká jiná, lepší. A Eliza Dushku skvělá.. Každopádně Lucas Hood je pořád stejný motherfucking boss! Budeš mi chybět, Banshee.. ()

Axident

První série maximální spokojenost - ba blaženost, výjimečně skvěle odvedená práce a až na občasné mírně klišoidní pasážičky - luxus, pro mě jeden z nejlepších seriálů posledních let. Na Starra si musí divák pár dílů zvykat, ale nakonec jeho drsňácko-plačtivá mimika uhrane .o) A to nemluvím o setsakra dostatku sexuálních scén, v nichž se hrdinky rozhodně nestydí a druhá věc, ne moc vídaná, souboje v osmém a devátém díle - parádní! ()

hEROic

brutalni mazec... a slovo brutalni zduraznuji, protoze to je to co z tohoto serialu dela perlu... neuveritelna surovost scen, luxusni postavy se svymi prokreslenymi pribehy, souboje na jednicku!... Antony Starr vali jako blazen a sezral jsem mu vse i s navijakem :) jasne jsou tam blbosti, ale neni jich zas tolik a rozhodne nemuzou zkazit celkovej dojem... 90% ()

MickeyStuma

Prozatím nejlepší akční seriál, jaký jsem měl možnost shlédnout. Vidět na to trailer, rozhodně bych si myslel, že se jedná o celovečerní film. Kvalitní scénář, vynikající akční scény s adrenalinovými přestřelkami a dechberoucími rvačkami s neočekávanou brutalitou podporované kvalitní prací kameramana. Napětí by se v určitých chvílích dalo krájet a já ani po třetím díle stále nemohl uvěřit, že se jedná o ryzí televizní počin, který mnohé akční filmy s přehledem strčí do kapsy. Tak to klobouk dolů. ()

Brody01

Keď som takto pred rokom dopozeral prvú sériu tohoto seriálu, bolo v nej možno zopár málo scén, ktoré má nebavili až tak veľmi ale aj tak som si o seriáli myslel, že je úžasný. To som ale ešte nevedel, že príde druhá séria a tá bude ešte lepšia! V tej som nenašiel jediný diel pri ktorom by som sa nudil. Ja som síce doteraz o hercoch nepočul, no všetci sú výborní. Ak teda máte radí akciu, krv a násilie a aj trochu mystery, tak určite nebudete ľutovať, keď si tento seriál pozriete. ()

bacon

Na začiatku tak-trochen pritiahnuté za vlasy, basman sa stane šerifom a každý mu to žerie, ale to je asi hold Amerika, krajina neobmedzených možností. Seriál sa však krásne rozbehol a vtiahol ma do deja. Toľko násilia, reálneho násila - šerif v takmer každej časti dostane na búdku, nie je superman, veľa sex-scén hraničiacich so soft pornom, malé zapadnuté mestečko BANSHEE žijúce si svojím životom až, ...... až kým neprišiel zákon v nekonvenčnom podaní, ktorý si rieši na pozadí svoje záležitosti. Kľudne by som si dal ďalšiu sériu, či dve? ()

dj.kouba

Od začátku si Banshee drží laťku pekelně vysoko a momentálně běžící třetí série ji jenom navyšuje! Prostě seriál, který má koule, a to pěkně velký. Za mě 100%! ()

Eeuanmainyaq

Nasilne je slabe slovo, nechutne, extremne akcne, plne nevhodnych scen a neuveritelne zaujimaych zvratov. Hlavny hrdina, ktory je skor superhrdina. K tomu este paradna vizualna stranka a strih na ktory sa chyta maloco. Vsetko spolu to robi uchvatny serial. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno