Pod Jezevčí skálou

Československo, 1978, 75 min

Václav Gajer

Rudolf Milič

Luboš Sluka

Po dlouhých letech a po mnoha filmech s Gustávem Valachem, z různých období minulého století, na mne tento snímek působí velmi pozitivně. Tomáš stále ve své roztomile veselé, ale dramatické poloze a Gustáva si zde skutečně užívám.(1.3.2015)

Na Šumavě s Tomášem Holým.(17.6.2009)

Tenhle film jsem měl celkem rád. Ještě teď si pamatuju jak jsem držel palce Brokovi když ho jezevec uvěznil v noře(2.3.2010)

Krásná pohádka z Šumavy Tomáše Holého ... krása moc super, nevim co jinak bych k tomu dodal :)(18.7.2010)

Pěkný dětský film s dosud nepřekonanou dětskou hvězdou českého filmu Tomášem Holým. Na filmu vyniká hlavně krásná Šumavská příroda. Tahle trilogie je poměrně průměrná, ale má pro mě takové zvláštní fluidum, že pokaždé, kdy tyto filmy vysílají, se dívám a pořád se mi to líbí. Proto tu jednu hvězdičku navíc.(26.11.2005)

• - Gustav Valach a Jana Brejchová si spolu zahráli již v roce 1967 ve filmu Noc nevěsty (1967). (M.B)

• - Pre natáčanie triku so snehom bol umiestnený fukár a do neho sa sypala polystyrénová drť. Polystyrén potom lietal, ako keby padal sneh, a jeho zvyšky majiteľ chaty nachádzal ešte po rokoch. (Zdroj: ahaonline.cz) (Raccoon.city)

• - Při točení osvobozování jezevčíka pes Tomáše Holého pokousal a on měl "šlinc" na tváři. To poté nechtěl říct svému otci, který se však o nehodě stejně dozvěděl. (Kuny27)