Pod Jezevčí skálou

Československo, 1978, 75 min

Václav Gajer

Rudolf Milič

Luboš Sluka

Tenhle film jsem měl celkem rád. Ještě teď si pamatuju jak jsem držel palce Brokovi když ho jezevec uvěznil v noře(2.3.2010)

Prostě klasický dětský film, možná až moc klasický. Tomáš Holý ho dělá aspoň o třídu lepší, ale stejně jsou všechny díly týhle trilogie na jedno brdo.(3.3.2005)

Tomáš Holý u dědečka na krásné Šumavě. Děda se sbližuje se svým vnukem Vaškem. První díl trilogie.(28.12.2008)

Rodinná klasika.(9.6.2008)

Pohlovy příběhy o Vénovi mají jednoduchý, ale příjemný scénář. Místy zadrhává čas, z toho prosluněného babího léta je skok do pořádné zimy opravdu dost velký. I když Vénův děda (Valach) od úvodu naznačuje, že zima přijde brzo. Vénův čtyřnohý kámoš: hladkosrstý jezevčík Brok.(9.7.2008)

• - Gustáv Valach (horár Straka) sa od roku 1968 dostal na čiernu listinu, lebo odmietol hrať kontroverznú postavu pápeža v hre "Zástupca", a preto mal režisér z jeho presadením dosť veľké problémy. (Zdroj: ahaonline.cz) (Raccoon.city)

• - Pre natáčanie triku so snehom bol umiestnený fukár a do neho sa sypala polystyrénová drť. Polystyrén potom lietal, ako keby padal sneh, a jeho zvyšky majiteľ chaty nachádzal ešte po rokoch. (Zdroj: ahaonline.cz) (Raccoon.city)

• - Režisér nechal Tomáši Holému volno v tom co má povídat, nenutil ho učit se texty. Jen musel vědět, co by tam mělo být. (cariada)