poster

Pod Jezevčí skálou

 • slovenský

  Pod Jazvečou skalou

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1978, 75 min

Režie:

Václav Gajer

Kamera:

Rudolf Milič

Hudba:

Luboš Sluka
(další profese)
 • Langy10
  ****

  Krásná pohádka z Šumavy Tomáše Holého ... krása moc super, nevim co jinak bych k tomu dodal :)(18.7.2010)

 • Nancy
  ***

  Prostě klasický dětský film, možná až moc klasický. Tomáš Holý ho dělá aspoň o třídu lepší, ale stejně jsou všechny díly týhle trilogie na jedno brdo.(3.3.2005)

 • mzss1
  **

  Tak česká klasika s Tomášem Holým. A právě toto mě nechytlo. Filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny - to se mi líbí o dost více. Tohle je celkem nezáživné, nudné a s krátkou délkou by se to stát nemělo. Potěší hlavně herecké obsazení a prostředí filmu. Nic víc. Takže u mě je to menší podprůměr. Hodnotím na 42% = **(4.12.2012)

 • NinadeL
  ***

  Na Šumavě s Tomášem Holým.(17.6.2009)

 • sportovec
  ****

  Pokud bychom chtěli volně přenést hantýrku hollywoodské "továrny na sny" do českých poměrů, mohli bychom v případě JEZEVČÍ SKÁLY po právu mluvit o "béčkovém" dětském seriálu, který v dobovém kontextu přesto patřil mezi lepší díla jak ostravské dílny, tak dětské tvorby jako takové. Romantický, značně idylický příběh mnoho získal angažováním Tomáše Holého, podcenit však nejde ani postavu dědy, hraného vynikajícím, u nás zapomínaným a nedoceňovaným slovenským hercem Gustávem Valachem. Mluvím-li o béčkovém seriálu, mám na mysli velmi dobře zvládnuté řemeslo včetně scénáře, dílo, které je nad šablonou, aniž by se jí však zcela dokázalo vymknout. Jakkoliv stárne s počtem let, která uplynula od jeho prvního uvedení, v konfrontaci s dnešním průměrem nejenže nemůže neuspět, ale patrně bych ho v takovém případě zbavil jeho "béčkového" hodnocení.(24.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace