Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

Wargoo

Podsta jednotke sa nekoná ! Trápne, herci starí a film absolútne zbytoční. Jedna hviezda za Laurie Holden... 1* a 12,687% ()

GOREGASM

Nebýt Carreyho a Danielse tak je to na odpad. Tenhle reunion se opravdu hrubě nepovedl, chabý scénář jen recykluje úspěšné vzorce z původního filmu a dělá to tak těžkopádně, že to fanouška Dumb and Dumber, za kterého se hrdotvrdě považuji, přivede na pokraj nas...tvanosti. Farrely brothers byli vždycky chabí vypravěči, ale gagy jim šly a původní DaD odsýpal i ve svém road movie rytmu. Opakovaný vtip opravdu není vtipem. 30% ()

Ivo

Megadementní humor přesahující všechny myslitelné hranice a limity. Ale během filmu jsme se docela smáli. Tak nevím :)) ()

Stíba

Často za hranicí vkusu ale také zábavné. Rozhodně to mohlo dopadnout o hodně hůř ale naštěstí z toho nakonec vypadla příjemná oddychovka, která prvnímu dílu ostudu nedělá. (Cinema City Flora - 9. 12. 2014) ()

katmandzoo

Pôvodne som na to chcel ísť do kina, nakoľko trailer vyzeral naozaj sľubne, no po dosledovaní filmu som usúdil, že v ňom boli obsiahnuté asi "všetky" vtipné scény (to máte tak, keď je trailer lepší ako celý film). Napokon som rád, že som tak nespravil, pretože by som asi požadoval vrátenie vstupného. Blbý a blbší sú späť, je proste tým, čo jej vyplýva z názvu, teda do očí bijúca blbosť, ktorá je po väčšinu filmu nudná a trápna. Až na dve-tri vtipné scény sa na to ozaj nedalo pozerať. Veľké sklamanie. ()

fefo

Fekálny humor, ktorý príde vtipný hádam len 10 ročným, absolútna dementnosť všetkých postáv, príbeh o ničom a hlavne nuda celý film. ()

darkreider

No nebavilo ma to skoro vôbec, prehrčalo to okolo mňa a aj som mal pocit, že sa ku mne snažia pretlačiť nejaké vtipy, akurát sa im nedarilo byť vtipnými. Ale ja ani nie som cieľová skupina tejto wannabe komédie, tak sa dalo čakať, že nebudem nadšený. ()

Torgal

Čas požuval tváre Carreyho a Danielsa tak, že reunion ich dementných postáv po dvadsiatich rokoch na hony smrdel snahou tvorcov vydojiť z fanúšikov na staré kolená ešte nejaké bubáky. Akoby zázrakom to ale vo výsledku nie je len zbytočná kravina, ale kupodivu celkom slušne fungujúca komédia. Harry a Lloyd už vo svojom veku nepôsobia svojou debilnosťou roztomilo a skôr by patrili do ústavu, no ja som sa aj tak často musel smiať. Stále je to len odvar z jednotky, navyše vulgárnejší a ešte blbší, ale za zlý ho rozhodne nepovažujem. 6/10 ()

Kingjiri

Chce se mi říct, že kdyby se ubralo na fekálnim humoru a přehnaně crazy scénách, byl bych o něco spokojenější. Otázka však zní, jestli by to pak ještě vůbec byly Blbý a blbější? Ale minimálně na nostalgickou strunu hraje dvojka spolehlivě a Carreyho xichty zachráněj sebetrapnější scénu. Ačkoliv je kouzlo z jedničky pryč, o zbytečný pokračování určitě nejde a aspoň na jeden volnej večer zabaví. ()

redwik

Dumb & Dumber sa mi neskutočne páčil (aj keď možno to bolo z toho dôvodu, že smo ho videl ešte ako malý fagan), no Dumb and Dumber To nebol práve najlepší. Tých pár vtipov, ktoré sa podarili, nedokázali vykompenzovať trápnosť a nudu z celkového zážitku, a ja som sa musel trošku premáhať, aby som to nevypol predčasne. Jim Carrey bol jediným svetlým bodom vo filme. Jim Carrey - Lloyd Christmas /:/ Jeff Daniels - Harry Dunne /:/ Rob Riggle - Travis / Captain Lippincott /:/ Laurie Holden - Adele /:/ Rachel Melvin - Penny /:/ Steve Tom - Dr. Pinchelow /:/ Kathleen Turner - Fraida Felcher /:/ Tembi Locke - Dr. Walcott ()

pepa3rd

Tak tohle bylo hodně mimo. Vcelku nezajímavé a i když se člověk sem tam zasměje, většinou jen popohání děj kupředu. Jeden z filmu, kdy jsem po hodině zjistil, že uběhlo teprve 30 minut. Kdysi se mi první díl docela líbil, ale lidi se mění a kdo ví, jak by to bylo dnes. 30 % ()

DAPDO

Těšil jsem se, jednička před dvaceti lety byla dost dobrá. Jen jsem měl trochu strach, aby pokračování nenapodobilo pár snímků, kterým pokračování nevyšlo. Ale tihle dva debilové, na tom přece není co zkazit, říkal jsem si. No, je co zkazit. Chvílemi dost trapné, zasmál jsem se párkrát v prvních asi 45-minutách, zbytek filmu jsem protrpěl až do konce. Dost scén se snaží napodobit jedničku, to by mi ani tak nevadilo, ale oproti prvnímu dílu prostě chybí něco novýho, překvapivýho. Když se nad tím tak zamyslím, před dvaceti lety bych to asi i žral, ale v současné době mi prdící humor už tak humorný nepřipadá. ()

Ondr@932

Opět správně praštěné, ale jak se říká opakovaný vtip už není vtipem. Víckrát bych ten film nechtěl vidět, ale jinak to byla celkem pohodová podívaná. 55% ()

PEZ

Ešte viac prehnané a "blbšie" ako jednotka. No podstatné je, že sa bratom Farrellyovým podarilo dať dokopy tu istú starú partiu a natočiť pokračovanie, ktoré ma ten istý feeling. Nechápem ako mohli Jim Carrey a Jeff Daniels zahrať po dvoch dekádach svoje úlohy tak rovnako ako predtým. Jednotku som si naschvál pozrel tesne pred dvojkou a sú to proste Harry a Lloyd! Áno, našlo sa aj pár trápnych scén a áno, na klasickú jednotku sa to nechytá, ale bavil som sa celý film, malých vtípkov je tu fúra a tri také, že som sa fakt nahlas rehotal. Pravé guilty pleasure a pre mňa príjemný návrat obľúbených postáv po dvadsiatich rokoch. Inu, vidíme sa znova v 2034. :) ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)