poster

Statečné srdce

 • USA

  Braveheart

 • Slovensko

  Statočné srdce

Drama / Historický / Romantický / Akční

USA, 1995, 177 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  *****

  CO BYSTE SI POČALI BEZ SVOBODY?(14.7.2003)

 • Enšpígl
  *****

  Hodně lidí říká že Gladiátor byl nový start historických velkofilmů, ja bych za tohoto startéra považoval tento majstrštyk Mela Gibsona a dvojitě ,ale ono je to jedno. Tenhle snímek je mimořádný a jedinečný po všech stánkách od hudební stopy Jamese Hornera po neskutečně emoční příběh. Takhle má vypadat Hollywoodský velkofilm !(7.6.2006)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $72 million tržby celosvetovo : $210,409,945(6.12.2006)

 • Gilmour93
  ***

  Na modro nalíčené tintítko Gibson ve jménu svobody rozšmelcovává hlavy mečem těžším než on sám a historická fakta míří do míst, co vystrkují Skoti zpod kiltu na anglické vojsko.. Režisér Mel si libuje v mučednictví, stříkající krvi a vzbuzování emocí, nicméně v Braveheart se jen klouže po líbivém povrchu rádoby historického velkofilmu. Nakonec zbude jen Hornerova hudba, zajímavý David O´Hara v roli bláznivého Ira a někde vzadu v hlavě hlodající pocit, že v roce 1995 zůstal Oscar v nepravých rukou.(1.9.2008)

 • H34D
  *****

  Nač troškařit, Mel Gibson to vzal opravdu ve velkém - magnificentní, historický velkofilm o skotském hrdinovi, zobrazující jeho život od dítěte až po smrt. Mocný vzestup Williama Wallace byl vskutku velkolepý a jaksi pomyslně zvedal ze židle i mě, až jsem měl chuť u obrazovky křičet "Freedom!" z plných plic, dále bitvy s choreografií promyšlené, působivé a láska ústřední dvojice zprvu jemná a později srdcervoucí... Ale ne tak, jako Williamova poprava, to je kapitola sama pro sebe - nádherně smutné a neuvěřitelně dojemné. Statečné srdce se tak stal historicky druhý film, který mě dokázal rozplakat! Měl Gibson tedy odvedl v podstatě dokonalou práci, jak na režisérské stoličce, tak v hlavní roli. 9/10(28.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace