poster

Statečné srdce

 • USA

  Braveheart

 • Slovensko

  Statočné srdce

Drama / Historický / Romantický / Akční

USA, 1995, 177 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Viktooorka
  *****

  Jsou filmy, které dokáží rozbrečet. Ale už se Vám někdy stalo, že brečíte skoro každou nově započatou scénou?? Mě ano. Tenhle film mě dokáže pokaždé tak rozhodit, že mám smíšené pocity ještě několik hodin poté. Když si jej jdu pustit, beru si automaticky kapesníčky. Již úvodní titulky s jménem Mel Gipson mi ženou slzy do očí. Ta bolest, ta láska, to odhodlání, ta odvaha, ta bezmoc, to když se všechno spojí a mnohé další přidá, vzniká z toho nejlepší akční historické drama. Poukazuje na to, že i osoba se srdcem na pravým místě, dokáže víc, než někdo kdo má královskou krev. A závěrečný výkřik FREDOM možná otevře oči těm, kteří si neváží toho co mají a můžou být rádi, jak žijí. Možná většinu filmu probrečíte, nebo posmutníte, ale stojí za to se na něj alespoň jednou podívat. Takže se obrňte a hlavně pohodlně usaďte, protože je to na delší posezení.(31.3.2009)

 • golfista
  *****

  Historické drama jak má být. Spousta hrdinství, nenávisti, lásky, odvahy a všechno skvěle zrežírováno a zahráno Melem Gibsonem. Ta atmosféra doby a hlavně silný příběh nás doma všechny dostal natolik, že jsme mohli na závěr zvítězit v soutěži "Uslzená rodina" :) Výborný film !(18.4.2003)

 • novoten
  *****

  Fenomenální dílo a nejlepší historicko-válečný film, co jsem kdy viděl. Pro historiky je sice postava královny i celkové vyznění skotského snažení noční můrou, ale Gibsonův odhodlaný výkon i strhující závěr jsou nezapomenutelné.(2.4.2007)

 • Aluska88
  ****

  Historický film není mým oblíbeným žánrem, a pokud nějaký upoutá mou pozornost, tak se tak většinou stane díky kultovnímu statusu, hereckému obsazení či hudbě. To je i případ Statečného srdce. Nesmírně a s velkým očekáváním jsem se těšila hlavně na hudbu Jamese Hornera. Ta se také stala prvotním důvodem mých slz, které se mi při sledování draly do očí. Měla jsem pocit, že v tomto případě tvořila hudební stránka snad více než polovinu jeho celkových kvalit, stejně jako se zapříčinila na mém výsledném dojmu z tohoto oceňovaného snímku. Nebýt těch magických Hornerových melodií, bylo by pro mě Statečné srdce jen lehce nadprůměrným dílem. Mel Gibson je výborný, stejně jako jeho režie a výprava, ale příběh sám o sobě není zase tolik jedinečný. Když v úvodu filmu malá holčička utrhla kytičku a nesla ji malému Willu Wallacemu, do toho začaly hrát ty úžasné tóny, do očí se mi vlily slzy a byla jsem dojata na nejvyšší míru. Hornerova hudba dokáže divy:)(10.11.2010)

 • Arx
  *****

  Nemám slov. Gibson mě dokázal přesvědčit, že je nejen skvělý herec ale dokonce i výborný pan režisér. Dokonalý film, který je napěchovaný srdceryvných scén co to šlo. A ŘEKNĚTE SVÝM NEPŘÁTELŮM, ŽE SI MOHOU VZÍT VAŠE ŽIVOTY, ALE NIKDY NE, VAŠÍ SVOBODU !!!(25.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace